© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Transport drogowy towarów w relacji Polska Ukraina oraz spedycja na Ukrainę

transport towarów na Ukrainę
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Dynamicznie rozwijający się transport drogowy na Ukrainę to efekt kwitnącego importu i eksportu. Doskonale wiadomo, że transport i spedycja dla tego kierunku od lat daje przyrosty finansowe. Polska transportuje często towary deficytowe oraz szczególnie te oparte na naturalnych złożach Ukrainy.

Transport międzynarodowy między Polską a Ukrainą to jedna z głównych tras przejazdu dla wielu firm spedycyjnych, które na co dzień trudnią się tym zawodem. Jest to także najlepsza propozycja trasy dla początkujących kierowców, którzy dopiero budują swoje doświadczenie w branży. Co powoduje, że tak często Polacy kursują właśnie na Ukrainę? Poniżej znajdą Państwo odpowiedź na to pytanie!

Transport między Polską a Ukrainą – popularny węzeł komunikacyjny

Biznes miedzy Polską a Ukrainą kwitnie na tyle mocno, iż spedycja na Ukrainę ma pełne ręce roboty w kwestii wyjazdów właśnie na Ukrainę. Jest to bliska lokalizacja, skutkiem czego powierzana jest na ogół dopiero co rozpoczynającym swoją przygodę z logistyką międzynarodową kierowcami. Dzięki temu firmy spedycyjne mogą budować doświadczenie szczególnie najmłodszych kierowców w swojej firmie, którzy potrzebują doświadczenia. Dzięki tej trasie możemy zarobić całkiem sporo, mając na uwadze fakt, iż dość szybko powrócimy na bazę.

Kolejnym aspektem jest fakt dużego zapotrzebowania między oboma tymi Państwami. Pomimo iż nie jest to kraj leżący w Unii Europejskiej, Ukraina posiada bardzo duży sektor biznesowy, mający także i wysokie zapotrzebowania. Dla Polski jest to jeden z bardziej kluczowych partnerów w wielu branżach. Pomimo iż gospodarka Ukrainy w tym także transport drogowy może pozostawiać nieco do życzenia, nadal ma wielki potencjał. Jest to właściwie drugi po Rosji, największy kraj nie będący w Unii Europejskiej, pod względem zapotrzebowania względem logistyki w stosunku do Polskich firm. Skutkiem tego bardzo chętnie realizujemy działania związane z logistyką na rzecz Ukraińskich klientów.

Jeśli chodzi o sam transport towarów na Ukrainę, Polska logistyka kieruje się do wielu strategicznych miast ukraińskich, takich jak chociażby Lwów, Mariupol, Dniepr, Odessa, Kijów, Ługańsk, Charków, Zaporoże, Donieck i wiele więcej lokalizacji, które również mają swoje potrzeby biznesowe.

Duże zainteresowanie przemysłem ciężkim na Ukrainie

Różnorodny przemysł, towary to idealne pole do popisu dla spedycji

Jako iż Ukraina jest bogatym krajem w kwestii występujących na jej terenie surowców, stanowią one w handlu wymiennym bardzo dużą część eksportu z innymi krajami Europy. Dodatkowym atutem jest fakt, że przemysł ciężki jest specjalizacją Ukrainy, skutkiem czego w tym zakresie wydobycie również jest całkiem spore.

Do Ukrainy realizowane są także transporty towarów, które nie są tak łatwo dostępne na miejscu. Mowa o produktach żywieniowych, szczególnie z sektora owocowego i warzywnego. Zapotrzebowanie jest bardzo duże, skutkiem czego usługi logistyczne z Polski do Ukrainy realizowane są każdego dnia, przez różne firmy z całej Polski.

Magazyn logistyczny przy granicy z Ukrainą

Dynamicznie rozwijający się eksport i import towarów to często potrzeba magazynowania w Polsce celem optymalizacji kosztów transportu i dystrybucji. Dlatego wśród wielu firm transportowych często oczekiwana jest kompleksowa obsługa w tym także transport i magazynowanie. Idealnie jeżeli magazynowanie i magazyn to woj. podkarpackie lub inne na wschodniej ścianie. Wtedy logistyka związana z transportem do i z Ukrainy a docelowo koszta dystrybucji okazują się być wyjątkowo optymalne. Aby jednak to osiągnąć potrzebny jest magazyn logistyczny.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry