© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać rower do jazdy miejskiej?

Rowery
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Planujesz odwiedzić sklep rowerowy, aby wybrać swój wymarzony pojazd do poruszania się po mieście? Najpierw rozważ wszystkie wady i zalety modeli, spośród których możesz dokonać wyboru. Czy tzw. holender jest najlepszym wyborem? A może lepiej postawić na coś zupełnie innego? Sprawdź, czym będzie ci się najlepiej poruszać po okolicy!

Zastanów się, do czego potrzebujesz roweru

Każdy rodzaj rowerów ma nieco inne zastosowanie, dlatego nim dokonasz wyboru, zastanów się, jaki konkretnie będzie ci potrzebny. Planujesz jeździć po parku, chcesz wykorzystywać go tylko w weekendy, a może do codziennego dojazdu do pracy? Jakie odległości planujesz nim przemierzać i jak wygląda trasa? Najlepiej wypisz na kartce wszystkie prawdopodobne zastosowania oraz konkretne wymogi. W ten sposób znacznie lepiej dopasujesz możliwości pojazdu do tego, co masz zamiar z nim robić. Weź również pod uwagę cenę. Jeśli chcesz korzystać z roweru regularnie, lepiej nie stawiać na najtańsze opcje. Zaoszczędź więc fundusze, aby kupić naprawdę dobry pojazd.

Co charakteryzuje typowy rower miejski?

Rowery miejskie, nazywane też holendrami, są często uznawane za damskie pojazdy przez wzgląd na wygląd swojej ramy. Zwykle takie modele mają już wbudowane światła, czy dzwonek. Ponadto często jest też dość ciężki i sztywny. Dobrze nadaje się więc do jazdy po prostej trasie, ale jakakolwiek przeszkoda może okazać się dość trudna do pokonania. To więc dobry wybór na krótkie przejażdżki po mieście lub proste trasy.

Tego typu pojazd może jednak okazać się niewystarczający, jeśli będziesz chciał wymagać od niego czegokolwiek więcej. Raczej nie wyjedziesz z nim w odległą trasę. Jednocześnie warto zauważyć, że wiele kobiet preferuje właśnie holendery, ponieważ niektóre z nich wyglądają naprawdę stylowo.

Rower trekkingowy — gdy zależy ci na czymś więcej

Choć urokliwy i wygodny, rower miejski to dla ciebie za mało? Postaw na taki z przeznaczeniem do trekkingu. Ma on nieco obniżoną ramę, jednak przy tym znacznie lepiej radzi sobie na nieco trudniejszym terenie. Sprawdzą się więc zarówno na asfalcie, jak i na mniej równych drogach, czy w lesie. Z takim modelem pokonanie krawężnika nie będzie już większym problemem. Świetnie nadadzą się także do użytku w trakcie rodzinnych wypadów za miasto.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że i ta propozycja waży dość dużo, w związku z czym jeśli nie masz zbyt dużo siły, będziesz musiał zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Mimo tego w większości przypadków rower trekkingowy sprawdzi się znakomicie.

Sklep rowerowy — spytaj o rower crossowy!

Gdy szczególnie zależy ci na lekkości pojazdu, spróbuj wybrać rower crossowy. Dobrze da sobie on radę na stosunkowo płaskim terenie, a jednocześnie posiada ramę umieszczoną wyżej, niż „góral”, w związku z czym jest po prostu wygodniejszy w codziennym użytkowaniu. Może się więc okazać, że to właśnie on zdobędzie twoje serce.

Odwiedź sklep rowerowy, aby dobrać idealny pojazd do jazdy po mieście. Pamiętaj, że to bardzo ekologiczny sposób poruszania się, dzięki któremu będziesz mógł również zadbać o swoje zdrowie.

Artykuł powstał we współpracy z roweroweprzymorze.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry