© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak korzystać z giełdy transportowej?

giełda transportowa
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Giełdy transportowe mogą w znaczący sposób wspomóc funkcjonowanie branży transportowej, optymalizując pracę przedsiębiorstw. Są znakomitym narzędziem w prowadzeniu biznesu, dającym możliwość pozyskania nowych zleceniodawców. Jednak firmy transportowe nie zawsze potrafią wykorzystać potencjał giełdy. Jak efektywnie korzystać z takiej platformy i jakie daje korzyści?

Czym jest giełda transportowa?

Giełda transportowa to platforma, która zrzesza przewoźników i osoby zlecające transport. Za jej pośrednictwem mają szansę zawarcia transakcji na przewóz ładunków. Ten wirtualny rynek znacząco usprawnia komunikację pomiędzy obiema stronami i umożliwia pozyskiwanie zleceń. Z platformy mogą korzystać trzy grupy – przewoźnicy, spedytorzy i osoby chcące zlecić transport ładunków. Giełdy transportowe uwzględniają różnorodność każdej grupy, dając możliwość zamieszczania ogłoszeń firmom transportowym, jak i zleceniodawcom. Platforma podzielona jest na kategorie ułatwiające znalezienie zleceń i przewoźników w zależności od zapotrzebowania. Każda firma może specjalizować się w innego rodzaju transporcie, dlatego warto opisać dokładnie swoje usługi, aby przyspieszyć kontakt i ewentualne zawarcie transakcji. Tym, co różnicuje przewoźników, sprowadza się do posiadanego taboru oraz kierunków transportu. Na giełdzie można znaleźć firmy transportowe specjalizujące się w transporcie na terenie kraju lub międzynarodowym. Korzyści z obecności na giełdzie transportowej są obustronne. Firmy transportowe mogą na bieżąco śledzić zamieszczane ogłoszenia przez zleceniodawców, jak i dodawać oferty.

Jak wykorzystać potencjał giełdy transportowej?

Zasada działania giełdy transportowej jest bardzo prosta. Przewoźnik może z łatwością znaleźć interesujące zlecenie, następnie akceptuje stawkę zleceniodawcy lub negocjuje warunki współpracy, odbiera ładunek zgodnie z ustaleniami oraz dostarcza we wskazane miejsce. Aby przyspieszyć zawarcie transakcji, strona zlecająca transport powinna w ogłoszeniu zawrzeć wszystkie kluczowe informacje na temat przesyłki, jednak pomijając wrażliwe dane osobowe. Platforma daje możliwość przewoźnikom nie tylko monitorowania zleceń. Aby czerpać korzyści z giełdy transportowej, warto regularnie zamieszczać oferty – to doskonała okazja do publikowania informacji na temat dostępnych terminów i pojazdów w określonym rejonie. Ponadto przewoźnicy mogą zapełniać puste przebiegi, co może wiązać się z dużymi korzyściami. Wystarczy umieścić w ogłoszeniu informację o możliwości zabrania ładunku na trasie powrotnej, oferując niższe niż zwykle stawki. Tym sposobem korzyści czerpią zarówno przewoźnicy, jak i zleceniodawcy, którzy liczą na atrakcyjne ceny przewozu ładunków. Giełda transportowa usprawnia również pracę spedytorom, poszukującym rzetelnych firm do współpracy. Dostęp do dużej bazy przewoźników pozwala znaleźć interesujące oferty, zgodnie z wymaganiami dotyczącymi taboru, dostępności i wolnych terminów.

Giełda transportowa – korzyści

Giełda transportowa to innowacyjne rozwiązanie dla spedytorów, przewoźników i osoby zlecające transport ładunków. Dają ogromne możliwości wyszukiwania ofert, kształtując konkurencyjność wśród firm transportowych. Obecność na giełdzie jest szansą na zaoszczędzenie czasu, środków finansowych oraz budowania rozpoznawalności firmy. Co więcej korzystanie z platformy jest zupełnie bezpłatne i wygodne – wystarczy tylko wybrać określone miejsce odbioru ładunku, specyfikę towaru oraz termin i miejsce docelowe. Sprawdzona giełda transportowa to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia maksimum bezpieczeństwa przewoźnikom i zlecającym. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://wyslijbusem.pl/.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry