© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie są rodzaje wózków widłowych?

wózki widłowe
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Wózki widłowe to pojazdy przemysłowe, jedne z najważniejszych innowacji w transporcie wewnętrznym. Łatwość obsługi tych pojazdów pozwala na wygodny i wydajny przewóz różnych ładunków, nie tylko tych o dużych gabarytach, ale także delikatnych przedmiotów, z którymi należy obchodzić się ze szczególną ostrożnością.

Ręczne, spalinowe i elektryczne wózki widłowe

Istnieje wiele rodzajów wózków widłowych, ale najważniejszy i najpopularniejszy podział to taki, który dotyczy typu napędu w pojeździe. Tak więc wyróżnia się wózki ręczne, spalinowe oraz elektryczne.

Wózki ręczne wykorzystywane są do uniwersalnego zastosowania przede wszystkim w branży przemysłowej. Można je wykorzystywać we wszystkich miejscach, w których towary są ładowane i rozładowywane. Ogromną zaletą jest ich kompaktowa konstrukcja, która nie wymaga konserwacji. Warto dodać, że ręczne wózki widłowe są składane, dlatego łatwo je przenosić, są łatwe w użytkowaniu. Spalinowe wózki widłowe charakteryzują się wysoką wydajnością produkcji i niskimi kosztami eksploatacji. Obsługa jest bardziej zmechanizowana niż w przypadku wózków ręcznych. Dzięki temu automatycznie zmniejsza się siła robocza, a co za tym idzie zwiększa się wydajność pracy. Spalinowe wózki widłowe są całkowicie bezpieczne, a ich niezawodna praca zapewnia mniejszą wypadkowość. Tego typu pojazdy przemysłowe gwarantują moc, wydajność, niezawodność, ergonomię pracy, niskie koszty eksploatacji, a także ogromny komfort operatora.

Elektryczne wózki widłowe umożliwiają transport w całkowitym komforcie i mobilności. Mogą być używane na krótkich, średnich i długich dystansach. Również w tym przypadku istnieją różne modele, które mogą przenosić przedmioty o różnej wadze i gabarytach. Obecność steru umożliwia łatwe i szybkie prowadzenie po pokonywanych odcinkach, nie zapominając o bezpieczeństwie. Elektryczny wózek widłowy może mieć również dodatkowe udogodnienia, takie jak podest do podnoszenia i siedzenie boczne. Mogą przewozić towary ważące nawet 2 tony.

Oprócz typu napędu wózka widłowego należy wziąć pod uwagę także inne czynniki, m.in. udźwig, sposób eksploatacji itp. Wiedząc już, jakie są rodzaje wózków widłowych, jakie są ich zastosowania, zalety, z pewnością łatwiej będzie podjąć decyzję co do wyboru pojazdu, który spełni potrzeby i oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry