© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


O co powinien zadbać przewoźnik międzynarodowy?

przewozu osób do Niemiec
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Wiele osób pracujących za granicą korzysta z usług międzynarodowych przewoźników. Ten sposób odpowiada również turystom. Przemawia za tym oszczędność czasu i pieniędzy, ale też standard międzynarodowych przewozów busami. Busy realizujące takie przejazdy pokonują tysiące kilometrów w trakcie kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu godzin jazdy. Liczy się więc nie tylko bezawaryjność pojazdów, ale także komfort i udogodnienia dla pasażerów.

Jakich wymogów muszą przestrzegać przewoźnicy realizujący międzynarodowe przewozy?

Międzynarodowi przewoźnicy muszą przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo swoich pasażerów. Dobry stan techniczny busa i jego regularne przeglądy to niezbędne warunki uprawniające do przewozu osób do Niemiec lub innych krajów. Nowoczesne, sprawdzone pojazdy potwierdzają wysoką jakość usług oraz gwarantują bezpieczny transport. Ponadto, istotne jest zapewnienie każdemu pasażerowi pasów bezpieczeństwa. Kierowca z kolei musi być osobą wykwalifikowaną i doświadczoną. Niedopuszczalne jest to, aby busem kierowała osoba nieposiadająca odpowiednich uprawnień.

Poza bezpieczeństwem i bezawaryjnością pojazdu kluczowy jest także komfort pasażerów. Przewoźnicy zobowiązani są do tego, by zapewnić podróżującym wystarczającą ilość miejsca do przechowywania bagaży. Dzięki temu istnieje możliwość, zabrania ze sobą większej ilości rzeczy niż np. podczas przelotów. Nie obowiązują też sztywne ramy określające pojemność walizek, aczkolwiek nie oznacza to, że nadprogramowe kilogramy nie generują dodatkowych opłat. Więcej bagaży może oznaczać wyższą cenę biletu. Niemniej jednak opłaty bagażowe w busach wciąż są niższe niż w np. w przypadku podróży samolotem. Co więcej, warto mieć też na uwadze komfort współpasażerów.

Standardem są wygodne, rozkładane fotele posiadające zagłówki oraz podłokietniki. Najlepiej, by każde siedzisko umożliwiało podróżującemu wypoczynek i drzemkę w trakcie wielogodzinnej podróży. Co więcej, fotele powinny być odpowiednio wyprofilowane, w taki sposób, by nie obciążać kręgosłupa. Miejsca nie mogą też być zbyt twarde ani zbyt miękkie. Każde z nich musi gwarantować określonych rozmiarów przestrzeń na swobodne ułożenie nóg. Na wygodę podróżujących wpływ ma również posiadanie klimatyzacji. Busy realizujące podróże międzynarodowe, czym zajmuje się np. firma Sandrex, muszą być wyposażone w systemy klimatyzacyjne pozwalające pasażerom przetrwać upały i inne wahania temperatury w trakcie jazdy.

Dodatkowe udogodnienia dla pasażerów

Ważne jest również dodatkowe wyposażenie busów przeznaczonych do przewozów międzynarodowych umilające czas podróży i zapewniające rozrywkę. Wśród tego typu udogodnień wymienić można np. darmowe wi-fi. Obecnie z internetu korzystają prawie wszyscy. Wyjazdy za granicę czasem jednak generują wyższe opłaty abonamentowe, dlatego udostępnienie sieci jest szczególnie istotne dla tych, którzy nie mają dostępu do nieograniczonych zasobów internetowych. Oprócz wi-fi mile widziane jest także radio lub odtwarzacz CD z odpowiednim nagłośnieniem. Dostęp do informacji i muzyki angażuje uwagę i umila jazdę. Kolejną atrakcję dla podróżujących stanowi ekran TV umożliwiający odtwarzanie płyt DVD. Dzięki np. filmowym klasykom nie ma mowy o nudzie w trakcie podróży, która przebiegnie szybko i spokojnie.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry