Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


5 cech dobrych kluczy warsztatowych

Klucze warsztatowe
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Klucze warsztatowe są elementami, które przydają się w każdym domu oraz warsztacie. Są  nieocenione na wypadek awarii, nawet jeśli osoba mająca je użyć nie posiada umiejętności do dokonywania napraw. Dobre klucze warsztatowe znacznie ułatwiają naprawę sprzętów. Najczęściej sprzedawane są w zestawach, w których znaleźć można wiele różnych rodzajów takich elementów. Jak wybrać dobry zestaw kluczy?

Jak wybrać dobry zestaw kluczy warsztatowych?

Klucze warsztatowe stanowią podstawowe wyposażenie, które wykorzystuje się zarówno do pracy w mechanice samochodowej, jak i zwykłych, domowych czynnościach. Gotowe zestawy narzędzi powinny więc składać się przede wszystkim z solidnych kluczy, wykonanych w trwały i bezpieczny sposób. W zestawie nie powinno zabraknąć kluczy płaskich, płasko-oczkowych, nasadowych, imbusowych, dynamometrycznych, kluczy z grzechotką, kluczy nastawnych oraz francuskich.

Klucze warsztatowe powinny cechować się 5 - cioma głównymi zaletami:

  • pasować do łba śruby,
  • zagwarantować sprawną i szybką pracę,
  • umożliwiać pracę osobom, które nie mają wystarczająco siły,
  • zapewnić dostęp do ciasnych miejsc.

W zestawach kluczy warsztatowych nie może więc zabraknąć podstawowych kluczy płaskich. To właśnie na nie w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę, dokonując zakupu zestawu.

Klucze płaskie są dostosowane do śrub o sześciokątnych łbach. Sprawdzają się w sytuacjach, gdy śruba umieszczona została w łatwo dostępnym miejscu. Należy dobierać klucze pod kątem dokładnego rozmiaru i dopasowania do łba śruby. W przypadku, gdy klucz jest zbyt duży, a śruba wykonana ze słabych materiałów, można uszkodzić sześciokątne zakończenie śruby. Wtedy kąty ulegają ścieraniu, a łeb śruby jest bardzo zaokrąglony, przez co nie ma się mocnego punktu oparcia. Należy pamiętać, że klucze płaskie dwustronne mają różne rozmiary na końcach.

Kolejnym rodzajem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu narzędzi, są klucze płasko-oczkowe. Mają one dwa końce, jeden z nich jest płaski, a drugi zakończony oczkiem. Obie końcówki charakteryzują się takim samym rozmiarem. Dzięki końcówce z oczkiem nie zniszczy się nakrętki śruby, a praca będzie przebiegać sprawniej i szybciej. Istotne są także klucze nasadowe, które umożliwiają precyzyjne odkręcanie i dokręcanie śrub dzięki nasadce z sześciokątnym otworem. Klucze imbusowe natomiast przypominają swoją budową literę „L”. Są zbudowane na podstawie kształtu sześciokąta foremnego. Specyficzna budowa powoduje, że umożliwią przeprowadzanie napraw nawet w trudnodostępnych miejscach, a praca z nimi nie wymaga użycia dużej siły.

Dlaczego klucze warsztatowe to przydatne narzędzia?

Klucze warsztatowe to niezbędne elementy, które umożliwiają mniejsze i większe naprawy maszyn oraz sprzętów. Mają uniwersalne zastosowanie i z powodzeniem korzysta się z nich zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak i w gospodarstwach domowych. Klucze warsztatowe gwarantują wygodną i komfortową pracę bez użycia dużej siły. Inwestycja w zestaw kluczy to jednorazowy wydatek, który zapewni dostęp do wielu rodzajów narzędzi.

Jak mówi pracownik sklepu spawalniczego Spawaj.eu oferującego sprzedaż kluczy warsztatowychMówiąc o kluczach warsztatowych, nie można pomijać nieco bardziej zaawansowanych narzędzi, jakimi są klucze pneumatyczne. Umożliwiają odkręcanie i dokręcanie śrub o różnej średnicy. Narzędzia te zasilane są sprężonym powietrzem. Dzięki temu oferują znacznie większą siłę niż ta, którą mogą wygenerować ludzkie dłonie.

Decydując się na zakup kluczy warsztatowych, należy wybierać jedynie sprawdzone sklepy oferujące taki asortyment. Elementy wykonane z najlepszych materiałów i duży wybór narzędzi to gwarancja udanej transakcji.