© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Co to jest pudełko fasonowe?

Pudełka fasonowe
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Jak produkowane są pudełka fasonowe? Pudełko fasonowe to tekturowe opakowanie przeznaczone do przechowywania i wysyłki towarów. Ten rodzaj pudełek jest jednym z najpopularniejszych opakowań wybieranych przez właścicieli sklepów internetowych do wysyłania swoich towarów. Występują one w wielu rozmiarach i fasonach, dlatego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Pudełka fasonowe zostały zaprojektowane tak, aby składanie ich było szybkie i proste, a do ich złożenia i zamknięcia nie są potrzebne akcesoria takie jak np. taśma klejąca. Dodatkowo wyróżniają się one niezwykłą estetyką wykonania. Pudełka fasonowe w prosty sposób sprawią, że Twoje przesyłki będą bardzo elegancko się prezentować, a klienci z pewnością będą zadowoleni.

Fasonowe pudełka produkowane są przy użyciu specjalnych wykrojników, czyli odpowiednich narzędzi służących do produkcji konkretnych opakowań. Za ich pomocą z arkusza tektury wycinany jest szablon, z którego następnie należy złożyć pudełko. Bardzo istotne jest to, że poszczególne elementy pudełka fasonowego nachodzą na siebie- zazębiają się, tworząc wytrzymałą i odporną na wszelkie uszkodzenia mechaniczne konstrukcje. To sprawia, że produkty przewożone w pudełkach fasonowych są odpowiednio zabezpieczone, co jest bardzo ważne, aby produkty były bezpiecznie dostarczane do klientów.

Pudełka fasonowe to idealne rozwiązanie dla właścicieli sklepów internetowych

Szeroki wybór wymiarów, kształtów czy fasonów sprawia, że pudełka fasonowe są odpowiednie dla wielu branż i wykorzystywane są zwłaszcza przez właścicieli sklepów internetowych. Pudełka fasonowe występują standardowo w kolorze brązowym, a w naszej ofercie znajdą Państwo również eleganckie białe pudełka, które wspaniale się prezentują. Białe pudełko fasonowe wyróżnia się na tle tych tradycyjnych brązowych pudełek i stanowi element ozdobny całej przesyłki. W zależności od tego, jakie produkty oferuje firma, należy dobrać odpowiednią grubość pudełka-ilość warstw tektury. Jeśli Twoja marka zajmuje się produkcją ciężkich przedmiotów, to warto wybrać pudełka o większej grubości. Im większa ilość warstw, tym pudełko jest odporne na większe obciążenie i bardziej wytrzymałe.

Opakowanie to wizytówka Twojej marki

Opakowanie, w którym wysyłane są produkty, oczywiście przede wszystkim powinny być wytrzymałe i bezpieczne. Jednak nie należy bagatelizować także jego wyglądu, ponieważ klienci często zwracają na to szczególną uwagę. Mimo że nie mamy wpływu na to, jak przesyłka zostanie potraktowana przez kuriera, to możemy ją odpowiednio zabezpieczyć i dodatkowo przygotować ją w taki sposób, aby zachwyciła klienta. Ładne, dobrej jakości opakowanie, z całą pewnością nie będzie opakowaniem jednorazowym i zostanie z Twoim klientem na dłużej, dlatego warto dbać o jego estetyczny wygląd, ponieważ w tym wypadku pierwsze wrażenie odgrywa bardzo ważną rolę. Zatem warto zdecydować się na pudełka fasonowe, które nie tylko są bezpieczne i trwałe, ale również bardzo eleganckie.

Do czego używa się pudełek fasonowych?

Pudełka fasonowe używa się przede wszystkim do wysyłki różnego rodzaju przedmiotów. Doskonale sprawdzają się jako opakowanie na książki, kosmetyki, różnego rodzaju akcesoria, ubrania, a także jako miejsce przechowywania delikatnych przedmiotów takich jak np. biżuteria. Perfekcyjne wykonanie z trwałej tektury zapewnia bezpieczeństwo wysyłanych przedmiotów oraz pewność, że dotrą one do klienta w nienaruszonym stanie. Pudełka fasonowe zabezpieczają przesyłkę przed uszkodzeniem oraz różnymi czynnikami zewnętrznymi.

Jak odpowiednio zapakować przesyłkę w pudełko fasonowe krok po kroku?

Pakując przesyłkę dla klienta w pudełko fasonowe, warto pamiętać o kilku krokach, których należy przestrzegać, w trosce o bezpieczeństwo przesyłki i zadowolenie klienta, ponieważ zadowolony klient to klucz do sukcesu firmy. Poniższe 5 kroków sprawi, że nigdy o niczym nie zapomnisz.

1. Dopasuj odpowiedni rozmiar pudełka

Wybierając pudełko należy przede wszystkim dopasować je do rozmiaru wysyłanego przedmiotu. Warto zwrócić uwagę na to, aby gabaryty pudełka nie były dużo większe od wysyłanego przedmiotu, ponieważ im mniej miejsca będzie na przemieszczenie się przedmiotu, tym lepiej. Szeroki wybór kształtów, rozmiarów czy fasonów sprawia, że pudełka fasonowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a to wszystko dzięki temu, że można je dopasować to różnych przesyłek.

2. Zabezpiecz produkty w pudełku

Odpowiednie zabezpieczenie kilku produktów w paczce to jeden z najważniejszych punktów podczas pakowania przesyłek. Zwłaszcza szczególną uwagę warto zwrócić, gdy wysyłane są delikatne przedmioty, które w łatwy sposób mogą ulec uszkodzeniu, np. porcelana. Dobrym rozwiązaniem jest owinięcie każdego przedmiotu np. folią bąbelkową , wtedy mamy pewność, że produkty nie zniszczą się, a klient otrzyma swoją przesyłkę w nienaruszonym stanie.

3. Wypełnij każdą wolną przestrzeń pudełka

Odpowiednie wypełnienie wolnej przestrzeni pudełka pozwoli na doskonale zabezpieczenie towaru przed przemieszczaniem się podczas wysyłki. Takie działanie sprawi, że produkt nie ulegnie uszkodzeniu. Doskonałym rozwiązaniem jest użycie folii bąbelkowej, tektury falistej czy wełny drzewnej. Przede wszystkim chodzi tutaj o szczelne wypełnienie przestrzeni. Warto zaznaczyć, że jeśli wysyłane są przedmioty lekkie, to należy zastosować wypełnienie miękkie i powietrzne np. folia bąbelkowa czy wełna drzewna, natomiast w przypadku wysyłki ciężkich przedmiotów zastosować wypełnienie sztywne i mocne np. tektura falista czy wypełnienie z polisterynu.

4. Dla większego bezpieczeństwa zaklej swoją paczkę

Pudełka fasonowe składają się w taki sposób, że nie trzeba używać do nich taśmy klejącej. Jednak jeśli chcesz odpowiednio zabezpieczyć swoją paczkę, to należy ją odpowiednio zakleić, tak aby nie została otworzona podczas transportu. By tego uniknąć, najlepiej do sklejenia paczki użyć mocnej i szerokiej taśmy pakownej. Dla pewności warto także owinąć taśmą lub folią paczkę dookoła, ponieważ wzmocni to jej wytrzymałość. Tak zaklejona paczka, zapewni ochronę podczas transportu.

5. Naklej odpowiednie etykiety na zewnątrz pudełka

Etykietę należy nakleić w najbardziej widocznym miejscu pudełka oraz odpowiednio ją zabezpieczyć, tak aby nie uległa zniszczeniu np. nie podarła się.

Pakowanie paczki w odpowiednie pudełka nie jest, aż tak trudne, jakby się mogło wydawać. Jeśli wybierzesz odpowiednie pudełka fasonowe, to Twoja przesyłka na pewno doskonałym stanie dotrze do klienta. Pamiętając o tych 5 zasadach, stworzysz perfekcyjną przesyłkę, z której klient będzie na pewno zadowolony.

Dlaczego warto wybrać pudełka fasonowe?

Pudełka fasonowe służą nie tylko do wysyłki, ale również do przechowywania i magazynowania towarów. Można z nich korzystać wielokrotnie, zatem są ekologiczne i ekonomiczne. Wykonuje się je z kartonu, który pochodzi z recyklingu. Dodatkowo dostępne są w różnych wymiarach i grubościach. To opakowania, które bez wątpienia powinny być wykorzystywane we wszystkich sklepach internetowych, ponieważ są wytrzymałe i wygodne, zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego.

Pudełka kartonowe- hurtownia

Na przestrzeni lat coraz większą popularność zyskało robienie zakupów przez Internet, co przyczyniło się do wzrostu zapotrzebowania na odpowiednie opakowania do przesyłki towarów. Jednym z najczęstszych wyborów są pudełka kartonowe, które stosuje się praktycznie w każdej gałęzi przemysłu oraz wszelkich usługach handlowych. Kartony swoje zastosowanie znajdują również w domu, a także w biurze.

Opakowania kartonowe produkowane są z wysokiej jakości tektury, dlatego charakteryzują się wysoką wytrzymałością i bezpieczeństwem. Kartony ochraniają towar przed zniszczeniem, wybór odpowiedniego pudełka kartonowego zapewnia bezpieczne dostarczenie produktu do klienta, czy odpowiednie przechowywanie przedmiotów, które dzięki kartonom nie ulegną zniszczeniu.

Pudełka kartonowe dostępne są w różnych wymiarach i grubościach, dlatego w łatwy sposób można dopasować idealny karton do wymagań klienta.

Właściwości pudełek tekturowych

Pudełka tekturowe charakteryzują się materiałem o najwyższej jakości. Tektura w zależności od rodzaju oferuje inne właściwości.

Jednym z dostępnych materiałów jest tektura lita. Jest to gładki arkusz o określonej grubości. Stosuje się ją zwykle do produkcji niewielkich opakowań, które nie muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością czy sztywnością.

Bardzo popularnym rodzajem tektury jest także tektura falista. Ten rodzaj tworzywa wybierajmy, gdy potrzebujemy kartonów o dużej wytrzymałości. Tektura falista składa się z kilku warstw papieru. Najczęściej wykorzystywaną tekturą falistą jest tektura trzywarstwowa, która składa się z jednej warstwy pofalowanej oraz z dwóch gładkich warstw papieru. Tektura falista w głównej mierze służy do produkcji kartonów klapowych.

Gdzie wykorzystywane są opakowania kartonowe?

Pudełka kartonowe to produkty niezwykle popularne, które znajdują zastosowanie w niemalże każdej branży.

  • Odpowiednie opakowania do wysyłki towarów w sklepach internetowych

Kartony dobrze sprawdzają się między innymi w sklepach internetowych. W kartony pakowane są produkty i transportowane do klientów. Doskonale nadają się do zabezpieczenia zarówno produktów spożywczych, ubrań, jak i szkła czy metalu. Pakując towar w opakowania kartonowe, masz pewność, że Twoje produkt dotrą do klienta w nienaruszonym stanie.

  • Idealne rozwiązanie podczas przeprowadzki

Pudełka kartonowe znajdują swoje zastosowanie także w domu np. podczas przeprowadzek, zapewniając pełen komfort i wygodę podczas przenoszenia różnych produktów. Można do nich zapakować zarówno ubrania, jak i drobne domowe przedmioty. Kartony przeznaczone do przeprowadzek wykonane są z kilkuwarstwowej tektury, dzięki czemu są wytrzymałe, nie ulegają przedarciom oraz zabezpieczają zawartość przed wilgocią. Dodatkowo dzięki szerokiemu otwarciu ułatwiają wkładanie i wyjmowanie przedmiotów.

  • Organizer na dokumenty biurowe

Firmowe pudełka kartonowe doskonale sprawdzają się do przechowywania różnego rodzaju dokumentów, zarówno tych pojedynczych w koszulach, jak i tych w segregatorach. Do takich kartonów można także schować rozmaite czasopisma branżowe czy katalogi. Dzięki ich zastosowaniu możemy zadbać o porządek w dokumentach.

  • Pudełko kartonowe idealne na prezenty

Pudełka z kartonu mogą stać się również opakowaniem na prezent. Wybór odpowiedniego rozmiaru pudełka może stanowić element ozdobny całości prezentu. Ładnie opakowanie sprawi, że z pewnością można zyskać w oczach osoby obdarowanej.

Jaki rodzaj kartonu wybrać?

Opakowania kartonowe nadają się zarówno do zabezpieczenia sprzętu AGD, jak i delikatnych drobnych przedmiotów. Oczywiście do każdego przedmiotu należy dopasować odpowiednie pudełko kartonowe. Jakie są rodzaje kartonów i po które warto sięgać, chcąc zabezpieczyć dany przedmiot?

  • Pudła klapowe

Najpopularniejszym typem opakowań kartonowych są pudła klapowe. Charakteryzują się one bardzo prostą konstrukcją, dzięki czemu można jest w szybki i prosty sposób złożyć. Są wykorzystywane przy pocztowej wysyłce produktów, a także w celu przechowywania żywności czy pakowania towarów przeznaczonych do transportu. Mogą służyć zarówno do przechowywania mniejszych, lekkich przedmiotów, jak i tych cięższych, ponieważ charakteryzują się doskonałą wytrzymałością. Występują w różnych rozmiarach, dlatego można je odpowiednio dobrać do wielkości danego przedmiotu.

  • Kartony do Paczkomatów

Nadawanie i odbieranie przesyłek poprzez zautymazowane skrytki pocztowe, oferowane przez firmę InPost jest coraz bardziej popularne, dlatego rośnie też zapotrzebowanie na kartony do wysyłek realizowanych przez Paczkomaty. Kartony oferowane są w trzech rozmiarach A, B oraz C. Wykonane są z najwyższej jakości tektury, mają odpowiednią grubość dostosowaną do funkcjonalności. Dzięki tym kartonom w łatwy sposób możesz nadać przesyłkę w Paczkomacie.

  • Pudełka fasonowe

Kolejnym bardzo popularnym typem kartonów są pudełka fasonowe. Wykonane z najwyższej jakości tektury mają nieograniczone zastosowanie. Obecnie bardzo często wykorzystywane są przez właścicieli sklepów internetowych do wysyłki produktów. Oprócz swojej funkcjonalności i trwałości są również bardzo estetyczne. Jeśli jesteś posiadaczem sklepu internetowe, to warto wybrać ten rodzaj opakowań, które odpowiednio możesz dobrać od swoich produktów, ponieważ pudełka występują w różnych rozmiarach. Dzięki tym pudełkom Twoja paczka będzie doskonale się prezentować, a klienci z pewnością będą zadowoleni.

  • Pudła z paskiem zrywającym i paskami klejącymi

Bardzo funkcjonalne i wygodne pudła kartonowe, które mają zrywający ułatwiający otwieranie oraz dwa paski klejące. Pierwszy pasek służy do pierwszego zamknięcia, a drugi pasek klejący ułatwia ponowne zamknięcie pudełka oraz zwrot produktu do dostawcy. Pudełka te wykonane są z najwyższej jakości tektury, dlatego mają nieograniczone zastosowanie między innymi transport, przechowywanie, magazynowanie. Jeśli nie lubisz samemu zaklejać kartonów taśmą,y to te pudełka kartonowe sprawdzą się doskonale, dzięki paskom klejącym w łatwy i szybki sposób zapakujesz swoją paczkę.

  • Pudła przeprowadzkowe

Profesjonalne pudła do przeprowadzki są bardzo praktyczne i wygodne. Mają bardzo mocne dno, można je dokładnie zamknąć oraz wybrać odpowiedni rozmiar. Dzięki wycięciom na bokach przenoszenie kartonów jest bardzo łatwe i komfortowe. Wykonane z najwyższej jakości tektury doskonale ochronią wszystkie przedmioty. Pudła te nadają się również do magazynowania rzeczy na dłuższy czas, dzięki pokrywie chronią rzeczy przed zakurzeniem.

Dzięki szerokiej gamie pudeł o różnych wymiarach i grubościach możesz odpowiednio dobrać je do przedmiotów, które chcesz w nie zapakować. Odpowiednio dobrane kartony doskonale zabezpieczą przedmioty i sprawią, że nie zostaną one uszkodzone.

Jak odpowiednio zapakować produkty w kartony?

Zabezpieczenie przesyłki jest bardzo istotną kwestią. Dobrze zabezpieczona paczka to gwarancja, że przewożone przedmioty dotrą na miejsce w stanie nienaruszonym i niezmienionym. Szczególną uwagę należy zwrócić na delikatne przedmioty, które pakowane są w kartony.

Na początku należy przemyśleć jaką wielkość i ciężar obejmie przesyłka. Od tych parametrów zależy, jakie opakowanie kartonowe wybierzemy. Należy pamiętać, że produktów nie należy upychać i ściskać na siłę w zbyt małym kartonie. Zdecydowanie lepiej jest wybrać karton o rozmiar większy i pustą przestrzeń odpowiednio zabezpieczyć np. folią bąbelkową. W ten sposób zabezpieczona przesyłka zapewni ochronę spakowanym przedmiotom oraz zabezpieczy je przed ewentualnym uszkodzeniem.

Tak zapakowany karton, który nie posiada paska klejącego lub pokrywy należy zakleić odpowiednią taśmą. Taśma klejąca daje najlepszą ochronę przed przypadkowym otwarciem paczki, dlatego przedmioty umieszczone w paczce są odpowiednio zabezpieczone.

Opakowania kartonowe jako reklama firmy

Pudełko kartonowe to bardzo często pierwszy element produktu, z którym spotyka się klient. Dzięki temu coraz częściej firmy decydują się na to, aby na pudełku widniały informacje na temat ich marki np. jej logo. Poprzez takie działanie firma może wyróżnić się na tle innych marek i przykuć większą uwagę klientów. Jeśli jesteś właścicielem firmy, to warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ dzięki temu rośnie zadowolenie klienta ze świadczonej przez sprzedawcę usługi oraz buduje pozytywny wizerunek marki.

Skorzystaj z dodatkowego nośnika reklamowego i wykorzystaj przestrzeń na promocję Twojej oferty. Dodatkowo Twoi klienci będą mieli pewność, że to przesyłka od Ciebie, ponieważ to gwarancja jakości i rzetelności. W ten sposób zachwycisz swoich klientów, którzy z pewnością wrócą do Ciebie po Twoje produkty kolejny raz.

Pudełka kartonowe to produkty, na które warto się zdecydować

Obecnie większość produktów pakowanych jest w tekturowe opakowania, a to wszystko dzięki swoim licznym właściwościom. Można je dostać w praktycznie każdym rozmiarze, dlatego są tak bardzo popularne. Ich główną zaletą jest to, że są w niskich cenach, a co najważniejsze doskonale zabezpieczają produkt przed uszkodzeniem, są wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Dlatego można w nich przechowywać praktycznie wszystko, ze świadomością, że przedmiotom nic się nie stanie. Warto dodać, że wszystkie opakowania kartonowe są bardzo łatwe i szybkie w montażu, dzięki temu pakowanie staje się bardzo przyjemne. Dodatkowo bardzo istotną cechą jest możliwość dbania o środowisko, ponieważ odpowiednio składowane opakowania można poddać recyklingowi, co pozwala m.in. na otrzymanie nowych opakowań kartonowych. Poza tym opakowania kartonowe, dzięki swojej trwałości można wykorzystywać wielokrotnie lub stworzyć z nich coś oryginalnego.

Opakowania kartonowe są bardzo lekkie, a także bezwonne, dzięki czemu nie mają wpływu na znajdującą się w środku zawartość. Ma to duże znaczenie, szczególnie w przypadku transportowania żywności czy tkanin, które z łatwością pochłaniają zapachy.

Pudełka kartonowe mają wiele zalet, dlatego warto się na nie zdecydować i sprawić, że wysyłka paczek, segregowanie dokumentów czy przeprowadzka staną się wygodniejsze.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry