© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym wyróżnia się marka samochodów Mitsubishi?

Mitsubishi
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Decydując się na zakup nowego pojazdu, często główny dylemat dotyczy marki samochodu, jaki będzie nam towarzyszyć przez kilka następnych lat. Wśród wielu marek, producentów i modeli zdecydowanie na tle swojej konkurencji wyróżnia się Mitsubishi. Jak wygląda historia tej marki samochodów? Czym charakteryzuje się mitsubishi w obszarze produkcji samochodów?

Historia marki Mitsubishi

Początek popularnej marki rozpoczął się w 1870 roku, kiedy to Yatoro Iwasaki założył przedsiębiorstwo, które z nazwy Tsukumo przekształciło się w znane Mitsubishi. Pierwszy samochód został wyprodukowany w 1918 roku — był to Model-A. Jednak dopiero 13 lat później światło dzienne ujrzy pierwszy silnik wysokoprężny, co było Zaczykiem do wyprodukowania pierwszego autobusu marki.

Choć marka regularnie zwiększała swój udział w japońskim rynku samochodowym, to jednak dopiero lata 50 stanowią prawdziwy rozkwit popularności marki. 1960 rok to premiera modelu Mitsubishi 500, który doskonale sprawdzał się nie tylko na torach wyścigowych, ale również w mieście.

W latach 70 firma przekształca się w Mitsubishi Motors Corporation, który na świat wydaje pierwszy samochód eksportowy — Mitsubishi Lancer to pierwszy pojazd producenta, który trafił również na rynek europejski. Od tego czasu marka konsekwentnie oferuje nam nowe, innowacyjne modele samochodów, zwiększając swoją popularność na każdym kontynencie.

Czym wyróżnia się marka Mitsubishi?

Koncern Mitsubishi wciąż buduje swoją pozycję jednego z liderów obszaru technologii przyjaznych środowisku. Czym tak naprawdę charakteryzują się samochody tego producenta? Każdy z pojazdów wychodzących z fabryki Mitsubishi charakteryzuje się unikatowym, ciekawym designem i dużą solidnością.

Każdy, kto planuje wyposażyć się w samochód ze sportowym zacięciem, którego relacja ceny do jakości jest na bardzo wysokim poziomie, powinien zainteresować się właśnie marką Mitsubishi. Obecnie marka jest dostępna w aż 160 krajach. 7 fabryk w 5 krajach równomiernie oferuje nowe modele pojazdów, które zachwycają nas swoją jakością wykonania oraz niezawodnością.

Jakie są najpopularniejsze modele marki Mitsubishi?

Jednym z najpopularniejszych pojazdów stajni Mitsubishi jest marka Mitsubishi Outlander. Jest to samochód, który cieszy się ogromną popularnością już od 2003, kiedy powstał pierwszy model tej marki. Samochód charakteryzuje się doskonałymi parametrami — dużą mocą silnika. Co więcej, oprócz doskonałych osiągów zachwycić może nietuzinkowy design pojazdu — eleganckie i przestrzenne wnętrze łączy się z dużym bezpieczeństwem i łatwą obsługą samochodu.

Oprócz Mitsubishi Outlander wszyscy z pewnością znają jeszcze jeden, flagowy model, czyli Mitsubishi Lancer, który znany jest już od 1973 roku. Na ten moment samochód cieszy się już IX generacją. To, co łączy wszystkie modele to kompaktowy rozmiar, który dodatkowo zapewnia nam świetne osiągi i wykończenie zapewniające dbałość o szczegóły.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z autoryzowanym dealerem Mitsubishi i Hyundai AutoCentrumLis.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry