© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakich błędów w trakcie relokacji należy unikać?

relokacji maszyn
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Relokacja zakładów przemysłowych wymaga dokładnego zaplanowania transportu maszyn. Jest to złożony i dość trudny proces, który wiąże się z koniecznością podjęcia wielu środków organizacyjnych. Zazwyczaj samodzielna relokacja maszyn przez właściciela firmy okazuje się zupełnie niemożliwa, co ma związek z ich dużymi gabarytami i koniecznością zachowania odpowiednich norm bezpieczeństwa. Jakich błędów należy unikać podczas tego procesu?

Planowanie to podstawa

Jednym z największych błędów, które można popełnić podczas dowolnej relokacji, jest postawienie na improwizację. Przeniesienie swojego życia lub firmy do innej lokalizacji wiąże się z koniecznością zaplanowania konkretnych działań. W innym przypadku może okazać się, że zorganizowanie transportu bez odpowiedniego wyprzedzenia jest zupełnie niemożliwe, a bezpieczne przeniesienie konkretnych przedmiotów – bardzo drogie.

Wszelkie działania trzeba planować odpowiednio wcześnie. W przypadku maszyn przemysłowych jest to o tyle ważne, że często są one bardzo ciężkie i duże. Do ich bezpiecznego rozmontowania i przeniesienia konieczne jest zaangażowanie osób dysponującymi odpowiednimi kwalifikacjami. Tacy pracownicy nie zawsze są dostępni, dlatego warto zaplanować wszelkie działania nawet na kilka miesięcy przed przeprowadzką.

Samodzielne działania mogą być nieskuteczne

W przypadku relokacji przestrzeni biurowych często nie ma konieczności korzystania z usług specjalistów. Problem pojawia się w sytuacji, gdy chcesz przenieść delikatne sprzęty i ciężkie maszyny, które mogą ulec łatwemu uszkodzeniu. Wówczas niezbędne jest użycie skomplikowanych urządzeń, takich jak dźwigi przeładunkowe, wózki widłowe, platformy, suwnice ramowe czy rolki transportowe. Podczas relokacji maszyn warto również zadbać o kwestie bezpieczeństwa pracowników biorących udział w działaniach. Z tego powodu w trakcie przeprowadzki zakładów przemysłowych warto korzystać z pomocy profesjonalnych firm, takich jak Inter-Tech.

Zorganizowanie nowej przestrzeni jest ważne

Jeśli zamykasz zakład przemysłowy, konieczne jest zorganizowanie przestrzeni magazynowej, w której umieścisz linie produkcyjne do czasu, aż zostaną sprzedane. Natomiast w sytuacji, gdy przenosisz firmę do nowej siedziby, niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie hali. Zaniedbanie tego punktu może przyczynić się do problemów ze sprawnym podłączeniem przewiezionych maszyn. Jeszcze przed rozpoczęciem relokacji należy zaplanować dokładną lokalizację konkretnych urządzeń w nowej przestrzeni i upewnić się, że panują w niej warunki niezbędne do odpowiedniego podłączenia linii produkcyjnych.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry