Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wynająć auto na weekend? 3 podstawowe zasady

wynajem aut
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Czy brak własnego samochodu to utrudnienie przy planowaniu weekendowego wyjazdu? Jak się okazuje, wcale nie jest to przeszkodą. W takiej sytuacji można wynająć auto, które zapewni podróż w komfortowych warunkach.

Poszukaj odpowiedniej oferty!

Decydując się na wypożyczenie samochodu na weekend, trzeba w pierwszej kolejności poszukać odpowiedniej oferty. Wiele w tym momencie zależy od indywidualnych preferencji oraz od charakteru wyjazdu. Warto sprawdzić propozycje różnych firm świadczących usługę krótkoterminowego najmu aut i wybrać taką, która spełnia konkretne wymogi pod względem ceny i zawartości. Należy pamiętać o zapoznaniu się z regulaminem wypożyczalni szczegółowo określającym warunki najmu. Poszczególne firmy różnie odnoszą się do kwestii związanych m.in. z wiekiem kierowcy czy limitem kilometrów.

Zarezerwuj auto online!

System rezerwacji online wypożyczalni iPanek umożliwia szybką i sprawną rezerwację samochodu za pośrednictwem internetu. W elektronicznym formularzu należy podać termin i godzinę odbioru oraz zwrotu pojazdu – odbierając go np. w Rzeszowie, wynajem aut można zakończyć w innym mieście, w którym wypożyczalnia posiada własne punkty. Przy składaniu zamówienia na wybrany samochód pojawiają się różne dodatki i pakiety ubezpieczeniowe. Następnie wystarczy podać swoje dane i określić sposób płatności. Cała procedura zajmuje nie więcej niż kwadrans. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie formalności załatwić osobiście w biurze obsługi klienta lub dokonać rezerwacji przez telefon. 

Przed wyruszeniem w trasę sprawdź samochód!

Kierowca wynajmujący samochód na weekend powinien przede wszystkim dokładnie przeczytać umowę. Jej zawarcie jest równoznaczne z akceptacją warunków danej wypożyczalni. Bardzo ważne jest także to, aby przed wyruszeniem w podróż sprawdzić samochód. Nieprawidłowości trzeba od razu zgłosić obsłudze. Kierowca nie musi co prawda martwić się o serwis czy ubezpieczenie, ale nie zwalnia go to z odpowiedzialności za wynajęty pojazd.