© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie są rodzaje wózków magazynowych?

Elektryczne wózki magazynowe
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Wózki magazynowe to niezbędne pojazdy w każdej firmie. Ze względu na spory asortyment wózków magazynowych na rynku, można dostosować je do indywidualnych wymagań technicznych klientów. Obecnie wyróżnia się 4 rodzaje wózków magazynowych: wózki paletowe, wózki platformowe, wózki taczkowe oraz wózki wysokiego składowania. Inny podział, ze względu na typ napędu, pozwala rozróżnić wózki magazynowe na ręczne i elektryczne.

Ręczne wózki paletowe i elektryczne wózki magazynowe

Tego typu wózki magazynowe, zwane potocznie paleciakami, są tańsze w porównaniu z tradycyjnymi wózkami widłowymi. Poza tym mogą być obsługiwane przez każdego. Mechanizm sterujący jest bardzo prosty w obsłudze. Zwykle wykorzystuje się je do podnoszenia stosunkowo małych stosów palet.

Elektryczne wózki magazynowe wykorzystywane są najczęściej w magazynach do podnoszenia i przenoszenia większej liczby palet. Tego typu wózki magazynowe wymagają obsługi przez przeszkolonych doświadczonych operatorów. Co więcej, są bogatsze o różnorodne funkcjonalności, np. możliwe jest podłączenie do nich drukarki, by móc wydrukować wagę i inne specyfikacje.

Wózki magazynowe platformowe

Wózki magazynowe platformowe są najczęściej używane do przewozu kontenerów, pudeł, skrzyń itp. Wózki te są wykorzystywane do transportu lub przemieszczania materiałów w magazynie z jednego obszaru do drugiego. Korzystanie z tego typu wózków pomaga zapewnić bardziej wydajną i produktywną logistykę magazynową.

Wózki wysokiego składowania

Tego typu wózki magazynowe przeznaczone są do podnoszenia palet na bezpieczną wysokość roboczą. Dzięki nim znacznie zmniejsza liczba skarg na obrażenia w miejscu pracy. Wózki wysokiego składowania znacznie ułatwiają pracę pracownikom pakującym i montażowym, czyniąc ją wydajniejszą i ergonomiczną jednocześnie.

Mówiąc o wózkach magazynowych wysokiego składowania, mamy na myśli wózki wąskokadłubowe. Są to specjalne urządzenia do pracy w magazynach wysokiego składowania. Można je tam wykorzystać do kompletacji zamówień, a także do przechowywania i pobierania palet. Ich fenomen tkwi w obrotowych i ruchomych uchylnych widelców w górę i w dół. Operator obserwuje wszystko za pomocą kamery zamontowanej na widelcu, dzięki czemu może bezpiecznie działać w najmniejszej przestrzeni.

Jak więc wynika z powyższych rozważań na temat wózków magazynowych, można je wykorzystać do wielu różnych zastosowań w wielu branżach, m.in. w przemyśle, supermarketach, hotelach i restauracjach, instytutach, urzędach itp. Właściwie dobrany wózek magazynowy optymalizuje czas transportu ładunków, nawet przy dużych ilościach. Wózki magazynowe są dostępne w dwóch różnych liniach produktów z wysoce konfigurowalnymi konfiguracjami oraz z szeroką gamą akcesoriów i różnych rozmiarów, aby spełnić wszystkie oczekiwania i potrzeby klientów.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry