© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto zainwestować w regały półkowe dla branży motoryzacyjnej?

regały półkowe
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Każdy metr sześcienny miejsca w magazynie jest na wagę złota. Doskonale wiedzą o tym firmy z sektora motoryzacyjnego, które stają przed wyzwaniem optymalnego składowania jednostek o zróżnicowanych wymiarach i masie. W jakie elementy wyposażenia magazynu warto zainwestować w pierwszej kolejności? Czy regały półkowe spełnią oczekiwania tej wymagającej branży?

Regały półkowe pomagają w efektywnym zarządzaniu dostępnym miejscem

Liczba magazynów i obiektów logistycznych rośnie z każdym rokiem. Tendencja ta jest rezultatem coraz większego zapotrzebowania na przestrzeń do składowania przez poszczególne firmy. Branża motoryzacyjna znajduje się w ścisłej czołówce najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Szacuje się, że odpowiada ona za kilkanaście procent całej dostępnej przestrzeni magazynowej.

Jak zaplanować magazyn dla firm działających w przemyśle motoryzacyjnym? Jednym z najważniejszych kryteriów jest dopasowanie magazynu do charakterystyki przechowywanego towaru. Magazynowane podzespoły różnią się zarówno gabarytami, jak i masą. Zaprojektowana przestrzeń składowania powinna uwzględnić wysoki poziom zróżnicowania jednostek i wykorzystywać nowoczesne komponenty, zwiększając wydajność poszczególnych etapów procesu magazynowania. W zadaniu tym doskonale sprawdzają się regały półkowe.

regały półkowe

Nowoczesne regały półkowe poprawiają organizację pracy

Regały półkowe to jedna z konstrukcji, która zapewni optymalną i wydajną aranżację dostępnej przestrzeni magazynowej. Zachowują one wszystkie obowiązujące wymogi na temat bezpieczeństwa pracowników i produktów. Znakomicie sprawdzają się w składowaniu towarów drobnicowych – regulowane półki pozwalają wyeliminować zbędną pustą przestrzeń, a możliwość oznaczenia półek stosownymi etykietami pozwala błyskawicznie skompletować materiały do wysyłki czy procesu produkcyjnego.

Zbuduj magazyn z Nedcon Silesia

Jednym z przedsiębiorstw tworzących nowoczesne regały półkowe dla branży motoryzacyjnej jest Nedcon Silesia. Firma ta posiada w swoim portfolio wiele realizacji magazynów dla branży motoryzacyjnej. Skontaktuj się z opiekunami inwestycji Nedcon i dowiedz się, jak wydajnie zaaranżować dostępną przestrzeń magazynową.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry