Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Znudził Ci się kolor karoserii? Zmień go w prosty sposób!

Oklejanie karoserii
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Jeśli znudził ci się kolor karoserii twojego samochodu albo zależy Ci na usunięciu drobnych rys, wgnieceń czy widocznych niewielkich śladów korozji, masz co najmniej dwa wyjścia: zlecić przemalowanie karoserii (metoda nieodwracalna) albo oklejenie jej specjalną folią (metoda odwracalna).

Lakierowanie karoserii to duża inwestycja finansowa. Na cenę lakierowania składa się nie tylko samo malowanie na wybrany kolor, ale także oczyszczenie karoserii z rdzy, wyprostowanie lub zaszpachlowanie ubytków oszlifowanie i odtłuszczenie, pokrycie pokładem i warstwą wierzchnią, matowanie i kolejne  odtłuszczanie. Malowanie jest ostatni etapem prac. Druga opcja to zmiana koloru samochodu za pomocą folii. Folie pozwalają na zabezpieczenie lakieru przed drobnymi zarysowaniami, odpryskami powstającymi przed uderzenia kamieni, przed promieniowaniem UV, a także wysokimi i niskimi temperaturami. Są także łatwe w demontażu – nie powodują uszkodzenia lakieru.

Rodzaje folii do oklejania samochodów

W ramach usługi Art Design oferujemy zmianę koloru karoserii za pomocą specjalnych folii. To popularna i przystępna cenowo usługa, która polega na nałożeniu na - uprzednio przygotowaną nawierzchnię lakieru - cienkiej folii dokładnie pokrywającej powierzchnię karoserii, a dzięki swoim właściwościom nadającej jej także wysoką ochronę.
Oklejanie folią wykonujemy nie tylko przy użyciu folii bezbarwnej, ale także:

 • folii błyszczącej
 • folii matowej
 • folii opalizującej.

Wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały – folie od sprawdzonych producentów, a także profesjonalne narzędzia i akcesoria. Oklejanie karoserii nie jest trudne, ale wymaga dużej precyzji. Odpowiednia aplikacja foliowej powłoki ochronnej to pewność, że warstwa będzie poprawnie przylegać do lakieru, a tym samym spełni swoją rolę oraz będzie maksymalnie trwała. Jeśli naszym nadrzędnym celem jest zmiana koloru, czyli znacząca zmiana estetyczna, precyzja naklejania jest szczególnie istotna. Prawidłowo nalepiona folia może wytrwać w nienaruszonym stanie nawet do 10 lat, ale trzeba pamiętać, że jeśli tylko znajdzie potrzeba jej odklejenia, nie ma z tym najmniejszych problemów. Folia taka jest odporna na środki chemiczne do mycia samochodów oraz czynniki atmosferyczne. Ma też zdolność do samoregeneracji, co  oznacza, że pod wpływem ciepła odzyskuje swoje właściwości, tym samym w dalszym ciągu idealnie chroniąc powłokę lakierniczą pojazdu.

Dzięki folii zmienić można kolor karoserii samochodu, ale także innego pojazdu, np. motocykla czy skutera.

Oklejanie samochodów folią - zalety

Zmiana koloru karoserii przez oklejanie samochodu folią to nie tylko możliwość wpływania na jego estetykę, ale także, jak wspomniano, ochrona lakieru. Zbierzmy w jednym miejscu wszystkie zalety stosowania folii do oklejania samochodów:

 • folia jest łatwa i szybka w montażu
 • równie łatwo ją nakleić jak zerwać
 • ma nie tylko walory estetyczne, ale także ochronne: chroni lakier przed drobnymi zarysowaniami, odpryskami powstającymi przed uderzenia kamieni, przed promieniowaniem UV, a także wysokimi i niskimi temperaturami
 • prawidłowo nalepiona folia może wytrwać w nienaruszonym stanie nawet do 10 lat
 • jest odporna na środki chemiczne do mycia samochodów oraz czynniki atmosferyczne
 • folie kolorowe mogą nadać karoserii samochodu całkowicie nowy wygląd.


Obok oklejania samochodów w sposób standardowy, w ramach usługi Art Design oferujemy oklejanie wg indywidualnego lub komercyjnego projektu. Studio Royal Laboratory Detailing to zespół profesjonalistów. Jeśli zdecydujesz się na zmianę koloru karoserii za pomocą folii, zrobimy wszystko, żeby Twój samochód tak dobrze, jak to tylko możliwe.
Całkowity koszt oklejenia auta zależy od wielkości auta oraz ilości materiału jakiej musimy użyć. Chcesz otrzymać ekspresową wycenę na foliowanie Twojego samochodu? Przygotuj podstawowe dane:

 • markę
 • model
 • rocznik.

Umów się z nami na konkretny termin na foliowanie samochodu, a my zajmiemy się resztą. Zmiana koloru karoserii przy użyciu folii to najlepszy sposób na nowe uzyskanie nowego wyglądu samochodu.