© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Hybrydy w programie Toyota Plus. 4 ciekawe modele

Toyota Plus
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

W tym roku mijają 23 lata, odkąd na rynku pojawiła się pierwsza generacja Toyoty Prius – auta, które rozpoczęło hybrydową rewolucję. Pod koniec lat 90 ten rodzaj napędu wzbudzał sporą sensację, dziś zaś nikogo nie dziwi.

Coraz więcej kierowców przekonuje się do jego licznych zalet – mniejszą emisję spalin, oszczędniejszą eksploatację (zwłaszcza w mieście), cichą pracę i większy w porównaniu do „zwykłych” elektryków zasięg. Toyota, jako pionier i lider tego segmentu, ma w ofercie wiele modeli z napędem hybrydowym. Właściwie wszystkie dostępne są w programie Toyota Plus, umożliwiającym zakup używanego samochodu na podobnych zasadach, co w salonie – w pełni sprawnego i objętego gwarancją – a kupujący mogą skorzystać z atrakcyjnych opcji finansowania. Przykłady? Oto lista 5 modeli, które możemy kupić w Toyota Cygan.

Toyota Yaris

Wersję Hybrid 100 Premium można kupić już za około 30 tysięcy złotych. W tej cenie otrzymujemy auto wyposażone między innymi w system kontroli trakcji ASR, system start-stop, czujnik deszczu czy automatyczną stabilizację toru jazdy ESP. Yaris jest znana z niskiej awaryjności i wybitnej funkcjonalności w miejskich warunkach. Typową dla modeli z dieslami i benzyniakami głośną pracę silnika w przypadku hybrydy udało się wyeliminować. Dla szukających bezproblemowego, miejskiego kompaktu, hybrydowa Toyota Yaris na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.

Toyota Auris

Wersja Hybrid 135 Premium to koszt zaczynający się od niespełna 40 tysięcy złotych. Na wyposażeniu znajdują się między innymi ABS, ASR, ESP oraz poduszka powietrzna na kolana. Kierowcy, którzy mieli okazję wcześniej prowadzić Auris chwalą sobie przede wszystkim doskonale zsynchronizowane silniki – jednostka benzynowa i elektryczna świetnie się uzupełniają, zawieszenie sprawdzające się w różnych warunkach oraz dobre wyważenie, będące wynikiem umieszczenia baterii pod tylną kanapą.

Toyota Corolla

Za używaną Corollę 1.8 Hybrid Comfort klienci salonu Toyota Jagiellońska na Żeraniu zapłacą około 66 tysięcy złotych. W tej cenie kupimy egzemplarz, który poza standardowym wyposażeniem, zaoferuje nam między innymi relingi dachowe, światła przeciwmgielne i kamerę cofania. To model nieco większy od dwóch, które omówiliśmy w poprzednich akapitach, świetnie sprawdzający się jako codzienne auto dla niedużej rodziny. Mimo stosunkowo niewielkiej mocy, Corolla świetnie sprawdza się w miejskich warunkach – jest zwinna i oszczędna (spalanie można ograniczyć nawet do 5 litrów na setkę).

Toyota RAV4

Toyota RAV4 Hybrid Premium 4x2 + Style to crossover, który w programie Toyota Plus można kupić już za niecałe 100 tysięcy złotych. Na tle innych reprezentantów tego segmentu, propozycja Japończyków wyróżnia się między innymi niskim spalaniem, które w trybie ECO można ograniczyć do poziomu 5,5 litra na sto kilometrów. Poza tym, do największych plusów tego modelu należy zaliczyć na pewno dobrą dynamikę, komfortowe i przestronne wnętrze oraz komfort akustyczny (dźwięki silnika słyszalne są dopiero przy maksymalnym przyspieszeniu).

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry