Przeprowadzka bez firmy transportowej, jak to zrobić?

11 wrzesień 2020

Przeprowadzka spotyka każdego przynajmniej raz w życiu. Zazwyczaj czeka ona ludzi młodych, którzy po podjęciu pracy poszukują miejsca na założenie rodziny. Potem przeprowadzają się, gdy dzieci podrosną i potrzeba więcej, przestrzeni lub gdy ziszczą się ich marzenia o domu. Przeniesienie dobytku nie wymaga jednak zatrudnienia firmy transportowej. Możesz to zrobić taniej i na własnych warunkach. Pomoże Ci w tym wypożyczalnia przyczep.

Dlaczego nie warto przeprowadzać się z firmą transportową?

Przeprowadzka jest skomplikowanym procesem, który wiąże się z wieloma problemami. Niektóre z nich pojawiają się niespodziewanie, a ich rozwiązanie wymaga czasu, cierpliwości i często podejmowania trudnych decyzji. Konieczność spakowania całego dobytku do kartonów i skrzynek nie jest prosta. Wiele delikatnych przedmiotów wymaga specjalnej ochrony w transporcie, inne są nieprzydatne i trafiają na śmietnik. Stąd też przeprowadzka to nie tylko przeniesienie mebli i zastawy stołowej, ale też swoisty przegląd dorobku oraz jego selekcja, która nie obywa się bez sentymentów.

Na polskim rynku usługowym pojawia się coraz więcej firm, które oferują usługi przeprowadzkowe. Dla wielu osób jest to rozwiązanie atrakcyjne, gdyż pozwala na całkowite usunięcie się na bok i zajęcie swoimi sprawami. W tym czasie pracownicy rozkręcą meble, spakują je i przewiozą do nowego miejsca w zaledwie jeden dzień. Są to jednak zalety pozorne.

Przyczepka samochodowa – łatwo, szybko, tanio

Przede wszystkim w firmie transportowej nie ma miejsca na sentymenty. Koszt usługi sięga 200 zł za godzinę, co oznacza, że przy kompletnej przeprowadzce na dalszą odległość zapłacisz nawet ponad 1000 zł. Musisz też przygotować się na konkretny dzień, godzinę i z żalem patrzeć, jak Twoja hołubiona przez lata palma, czy kosz z bezcenną zastawą stołową trafiają na skrzynię ciężarówki.

Jak przeprowadzić się taniej i bardziej komfortowo? Z pewnością pomoże Ci w tym wynajem przyczep samochodowych. Jeśli dysponujesz własnym samochodem osobowym i masz prawo jazdy kat B, bez problemu podepniesz przyczepę o udźwigu do 500 kg. Koszt to zaledwie 30 zł za cztery godziny, a jeśli wynajmujesz ją na weekend – 75 zł. Przez dwa i pół dnia bez pośpiechu i na własnych zasadach przetransportujesz wszystkie przedmioty, a nawet niektóre sprzęty AGD i meble.

Laweta - sposób na wielkogabarytowe ładunki

Przyczepki samochodowe to nie jedyne rozwiązanie, które umożliwi Ci samodzielne przewiezienie dobytku. Jeśli w garażu czy piwnicy masz duże maszyny ogrodowe czy warsztatowe, quada lub chcesz przetransportować inne przedmioty o dużych gabarytach do dyspozycji masz też lawetę. Koszt jej wynajmu to zaledwie 50 zł za cztery godziny, co z pewnością stanowi dużą konkurencję dla usług transportowych, które oferują firmy przeprowadzkowe.

Wynajem przyczep samochodowych w Szczecinie

Wybierając rozwiązanie, które oferuje Ci wypożyczalnia przyczep TWOJAPRZYCZEPA w Szczecinie, możesz samodzielnie decydować, w jakim tempie i w jaki sposób przewieziesz cały dorobek swojego życia. Transportując go na raty unikniesz też bałaganu, z jakim będziesz się mierzyć, gdy cały ładunek jednorazowo znajdzie się w nowym domu. Przewieź meble, dywany i akcesoria, a gdy urządzisz wnętrze, dostarczysz pozostałe wyposażenie. Przy okazji dokonasz też selekcji i pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy jeszcze przed ich przewiezieniem do nowego miejsca zamieszkania. Przyczepki samochodowe to rozwiązanie, które zapewni Ci komfort przeprowadzki na Twoich warunkach.

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt