Giulietta w wersji Sport

08 wrzesień 2020

Szybkość, zwinność, dynamika – o czym mowa? O jednym z najciekawszych motoryzacyjnych odkryć dekady; zagrywce, która pozwoliła na nowo zakochać się w autach sportowych; niedoścignionym ideale w kategorii osobowych samochodów kompaktowych. Zresztą, Giulii nie trzeba nikomu przedstawiać. To klasa sama w sobie – jej sportowa wersja to prawdziwa gratka dla rozkochanych w autach o niespożytej energii.

Grzeczna panna o zadziornym usposobieniu

Alfa Romeo Giulia została zaprezentowana szerszej publiczności w 2016 roku. Wybór właśnie tego roku nie był przypadkowy – właśnie wtedy przypadła 105. rocznica powstania marki. Tak wyjątkowa okoliczność została uświetniona wyprodukowaniem samochodu, który z jednej strony scala wszystkie dotychczasowe osiągnięcia marki, a z drugiej prezentuje je w odświeżonej odsłonie. Giulia stała się jednocześnie spełnieniem oczekiwań dotyczących auta sportowego, które świetnie czuje się w mieście, pasuje do imagu niejednego przedsiębiorcy, a do tego jest w stanie zapewnić czystą przyjemność z jazdy.

Nowoczesne podejście do dziedzictwa

Wyjątkowość Giulii nie kończy się jednak na tym. Model w zamierzeniu miał być godnym reprezentantem marki na kilka kolejnych lat. Musiał się więc wyróżnić czymś jeszcze. Twórcy postanowili zaskoczyć  kierowców rozwiązaniem, jakim było osadzenie Giulii na tylnonapędowej płycie podłogowej Giorgio, którą stosuje się obecnie w Maserati. Takie podejście zupełnie nie dziwi: sportowa ducha zamknięta w nowej Alfie Romeo miała dopiero udogodnić nienasycony głód wrażeń. Rumieńców temu rozwiązaniu nadaje użycie tylnego napędu, który dopełnił konstrukcję.

Aby jednak samochód o tak sportowym charakterze mógł stawać w szranki z innymi, musiał zostać wyposażony w najlepsze dostępne systemy bezpieczeństwa. I pod tym względem Giulia nie ma sobie równych. Testy Euro NCAP pozwoliły uzyskać Alfie Romeo najwyższą możliwą notę  - 5 gwiazdek pod względem ochrony dorosłych pasażerów. Już tych kilka aspektów wystarczy, aby wciąż uważać Giulię za sportowe objawienie roku 2016.

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt