Najpopularniejsze modele Toyoty. Które auta Polacy lubią najbardziej?

07 wrzesień 2020

Toyota jest drugą najpopularniejszą w Polsce marką samochodów. Skąd bierze się zaufanie, jakim polscy – i nie tylko – kierowcy darzą modele z japońskiej stajni? Które z nich znajdują najwięcej nabywców?

Nowoczesne rozwiązania, niezawodność i doskonały, japoński design – to główne skojarzenia, które nasuwają się na myśl o samochodach Toyoty. Auta tej marki należą do najpopularniejszych na świecie, a w naszym kraju od lat plasują się na podium rankingów najchętniej wybieranych pojazdów. Na wybór Toyoty warto zdecydować się nie tylko ze względu na jakość samych aut, ale również ułatwienia, jakie marka przygotowała dla klientów wybierających jej samochody z rynku wtórnego.

Dzięki programowi Toyota Plus mogą oni kupić pojazd poddany gruntownym testom i objęty przynajmniej roczną gwarancją, a przy tym skorzystać z atrakcyjnych opcji finansowania. W ofercie dilera Toyota na Jagiellońskiej w Żeraniu i pozostałych salonów należących do Grupy Cygan, znajdziemy wszystkie najpopularniejsze modele tej marki. Dla inspiracji przygotowaliśmy krótkie zestawienie 3 modeli Toyoty, które wśród polskich klientów cieszą się największym zainteresowaniem.

1. Toyota Yaris

Auto, którego największym wyróżnieniem jest tytuł Samochodu Roku 2000, obecnie produkowane jest już w trzeciej odsłonie. To nie tylko najpopularniejszy model z oferty Toyoty, ale też jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Europie – w 2018 kupiono go w ilości ponad 215 sztuk. Yaris III generacji dostępny jest w trzech wersjach: pierwotnej, z 2011 oraz po dwóch liftingach z 2014 i 2017.

Wśród kierowców Yaris III uchodzi za jednego z najbardziej udanych reprezentantów autosegmentu B. Jest bezawaryjna, co w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji oraz atrakcyjnym designem zapewniło jej miejsce w ścisłej czołówce miejskich aut. Tym bardziej, że projektantom udało się wyeliminować najpoważniejsze wady dwóch poprzednich generacji – głośną pracę oraz ciasne wnętrze. W salonach Grupy Cygan najtańsze egzemplarze można kupić już za około 30 tysięcy złotych.

2. Toyota C-HR

Drugie miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się modeli Toyoty zajmuje C-HR z wynikiem blisko 133 tysięcy egzemplarzy w 2018. Wrażenie robi już sam wygląd samochodu – jest zaprojektowany w najlepszym, nowoczesnym stylu. Z designem idzie w parze godne trzeciej dekady XXI wieku wyposażenie, na czele z licznymi systemami i automatycznymi asystentami ułatwiającymi jazdę – na przykład antykolizyjnym, pasa ruchu oraz tempomatem.

Nowoczesność widać też pod maską, szczególnie jeśli chodzi o hybrydowy napęd, będący przecież specjalnością Japończyków. Jest oszczędny i przyjazny środowisku, a przy tym daje mnóstwo przyjemności z jazdy, oferując możliwość wyboru jednego z kilku trybów. Odwiedzając Toyota Żerań komis, Hybrydową C-HR można kupić już za niecałe 90 tysięcy złotych.

3. Toyota Auris

Podium tego rankingu zamyka Auris. W 2018 na Starym Kontynencie sprzedano ponad 110 tysięcy egzemplarzu tego modelu. Ten miejski kompakt jest następcą Corolli w wersji hatchback. Jednym z największych atutów Auris jest na pewno wnętrze – przestronne i komfortowe, a także świetnie wykończone i zaaranżowane. To, w połączeniu z typową dla Toyoty niezawodnością, czyni z tego modelu idealny wybór do miasta – również dla rodziny. Auris jest również autem bardzo budżetowym – korzystając programu Toyota Plus można kupić ją już za około 22 tysiące złotych.

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt