© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Monocykl elektryczny - jak w nietuzinkowy sposób poruszać się po mieście

Monocykl elektryczny
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Pasjonaci wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych i gadżetów od wielu lat cieszą się co raz to nowymi produktami, które firmy regularnie wprowadzają na rynek.

Prześcigają się wręcz w unowocześnianiu wszystkim nam znanych sprzętów w taki sposób, aby zaciekawiły one klienta i skłoniły go do zakupu. Najlepiej jeszcze jak ma on do dyspozycji kilka rodzajów danego produktu i dzięki temu może inwestować w co raz to droższe modele. Na pewno nie umknęły twojej uwadze pojazdy elektryczne, które od lat robią furorę na polskim i zagranicznym rynku. Ich ogromna popularność wynika przede wszystkim ze zwiększającej się świadomości społeczeństwa. Wiemy już, że musimy zacząć bardziej dbać o środowisko wokół nas, a ciągłe używanie samochodów przyczynia się tylko do zwiększającej się ilości zanieczyszczeń. Na co dzień widzimy również jak ogromna ilość tego rodzaju pojazdów pojawia się codziennie na drogach, co utrudnia także parkowanie i szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Jesteśmy zmuszeni do tego, aby szukać innych sposobów transportu. Oczywistym rozwiązaniem jest komunikacja miejska, ale nie jest to niestety zawsze przyjemne miejsce. Podróż autobusem bądź tramwajem w okresie letnim nie należy do najlepszych doświadczeń, a zimą o wiele chętniej korzystamy z ogrzewanego samochodu – wizja oczekiwania na przystanku w śniegu przyprawia nas tylko o dreszcze i niechęć. Z myślą o tym wszystkim zaczęto tworzenie pojazdów elektrycznych. Postanowiono wykorzystać przede wszystkim dobrze nam wszystkim znane sprzęty z naszego dzieciństwa - takie jak hulajnoga czy deskorolka – i przekształcić je w wygodny środek transportu, który nie wymaga od nas doskonałej sprawności fizycznej i może w stosunkowo szybkim tempie pomóc nam w przedostaniu się na drugi koniec miasta. W poniższym artykule omówimy właśnie jeden z takich sprzętów, a mianowicie będzie to monocykl elektryczny.

Nudna jazda? Nie z monocyklem elektrycznym

nudna jazda nie z monocyklem elektrycznym

Jak wygląda to urządzenie? Jest to pojazd składający się z jednego koła i wykorzystujący do kierowania żyroskop i akcelerometr. Prawdopodobnie możesz kojarzyć podobne urządzenie z występami cyrkowymi, ale nie musisz się martwić - jego elektryczna wersja jest o wiele bardziej bezpieczna w użyciu i stabilniejsza.

Pierwszą kwestią jaką należy podkreślić jest na pewno to, że monocykl bądź też jeździk elektryczny to przede wszystkim fajna zabawa. Bez względu na to czy planujesz używać go po to, aby dostać się na zajęcia czy do pracy – jazda na nim może sprawić Ci ogromną frajdę. Monocykl może stać się idealnym środkiem transportu na weekendowe wypady z przyjaciółmi, gdy wspólnie testujecie jego możliwości i macie przy tym spory ubaw.

Na stronie https://twoja-elektronika.pl/pojazdy-elektryczne/monocykl/ możesz zobaczyć sobie jak wygląda każdy konkretnyjeździk elektryczny i poczytać trochę więcej na temat jego parametrów. W pierwszej kolejności zawsze warto zwracać uwagę na to, aby dany monocykl elektryczny posiadał dobrą baterię i solidną obudowę. Dzięki temu zyskujesz pewność, że nie zniszczy się on po jego pierwszym użyciu.

Jaka jest cena najlepszych monocykli elektrycznych?

Cena za monocykl elektryczny będzie inna w przypadku jego różnych modeli – cena jaką zapłacisz za pojazd Segway będzie większa niż za model Airwheel. Jest to zupełnie normalne, gdyż różnią się one od siebie jakością, wyglądem i posiadanymi funkcjami. Aby poznać oba te sprzęty warto udać się na stronę https://twoja-elektronika.pl/, gdzie możesz zapoznać się ze szczegółowym opisem każdego z nich.

Pamiętaj również, że różna cena za monocykl elektryczny Airwheel lub Segway nie zawsze świadczy o jego sprawności i użyteczności. Być może nie potrzebujesz aż tak zaawansowanego sprzętu i nie musisz przepłacać za droższy model - najważniejsze jest to, abyś dopasował go do swoich wymagań i umiejętności. Niższy koszt nie wiąże się zawsze z gorszą jakością, a czasami wynika tylko z niższych potrzeb danej grupy osób dla których jest on przeznaczony.

Monocykl elektryczny Airwheel

monocykl elektryczny air wheel

Modele Airwheel M3 i Z5 to najchętniej wybierane monocykle na rynku. Charakteryzuje się one wysoką jakością i solidną obudową, która chroni je przed wyjątkowo niedelikatnym użytkowaniem. Są one w stanie przejechać nawet do 15 kilometrów na jednym naładowaniu i rozwijają prędkość w granicach 18 km/h.

Airwheel M3 i Z5 to dobre sprzęty zarówno dla osób początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Do zestawu zawsze dołączony jest specjalny pas treningowy i kółka mające wspomóc Cię w nauce obsługi tego sprzętu. Jeżeli jednak nie jesteś do końca przekonany co do jego bezpieczeństwa - idealnym modelem może okazać się produkt Segway.

Monocykl elektryczny Segway

monocykl elektryczny segway

Na pewno zadajesz sobie teraz pytanie co to jest Segway i dlaczego jest on tak polecanym urządzeniem wśród wszelkich fanów pojazdów elektrycznych. Segway to monocykl dostępny w wersji bez kierownicy lub właśnie z kierownicą. Jest to ogromne udogodnienie dla osób, które boją się obsługiwać Segway bez kierownicy i z tego względu dawno już zrezygnowały z jego zakupu.

Jest to bardzo wygodne urządzenie, które jest w stanie zapewnić Ci nawet do 5 godzin nieprzerwanej jazdy w spokojnym tempie. Co to jest więc Segway? Przede wszystkim – wygoda i bezpieczeństwo użytkowania. Oczywiście przekłada się to na koszt tego urządzenia, ale w tym wypadku inwestycja zapewnia Ci dużo więcej niż tylko środek transportu. Zyskujesz wyświetlacz pokazujący Ci przejechane kilometry i silnik o bardzo dużej, jak na taki sprzęt, mocy.

Monocykl elektryczny opinie

Opinie wykazują, że monocykl elektryczny Segway i Airwheel cieszą się podobną popularnością wśród klientów. Nie każdy może sobie pozwolić oczywiście na inwestycje w model Segway, ale Airwheel posiada tak samo pozytywne opinie więc jego zakup jest również dobrą decyzją.

Zanim zdecydujesz się na konkretny sprzęt to koniecznie przejrzyj sobie wymienione wcześniej strony i zamieszczone tam opinie, gdyż monocykl elektryczny to urządzenie, które ma Ci służyć potem przez długie lata. Nie powinien być to zakup nieprzemyślany.

Podsumowanie

Bez względu na to czy jesteś fanem pojazdów elektrycznych czy nie – musisz przyznać, że są to bardzo ciekawe urządzenia. Koniecznie zastanów się nad jego zakupem, jeżeli masz dość korków i płatnych parkingów, a testowanie gadżetów elektrycznych to twoje ulubione zajęcie. Warto zadbać o środowisko i zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakup, które po jakimś czasie na pewno Ci się zwrócą - w końcu zaczniesz oszczędzać na paliwie i innych kosztach użytkowania samochodu.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry