Wózki widłowe elektryczne - do magazynu i do hurtowni!

12 sierpień 2020

Jesteś przedsiębiorcą? Właścicielem magazynu lub hurtowni? A może zajmujesz się całkowicie inną branżą? To nieistotne! Bo wydajne wózki widłowe elektryczne sprawdzą się teraz w każdej sytuacji. Co je wyróżnia? Gdzie je zamówić i na co zwrócić szczególną uwagę - podpowiemy w poniższym artykule!

Wózki widłowe elektryczne - rozwiązanie dla Twojego biznesu!

Pewnie wiele razy zastanawiałeś się jak w optymalny sposób zadbać o rozwój swojej firmy. Być może niejednokrotnie stawałeś przed dylematem: większa produktywność czy lepsza jakość usługi? Teraz już nie musisz się nad tym zastanawiać! Do codziennych prac wybierz wózki widłowe elektryczne, które łączą w sobie wszystkie cechy, których wymaga się od funkcjonalnego sprzętu:

  • niezawodność;
  • wydajność;
  • uniwersalność;

a przy tym - dzięki ich wykorzystaniu nie szkodzisz środowisku naturalnemu, gdyż nie produkują one trujących spalin! Czy można chcieć czegoś więcej? Oczywiście, że tak! Dodatkowym atutem wózków widłowych elektrycznych, które znajdziesz tutaj jest atrakcyjna i konkurencyjna cena! Zanim jednak podejmiesz decyzje o zakupie, warto przyjrzeć im się z bliska!

wózki widłowe elektryczne rozwiązanie dla twojego biznesu

Rodzaje wózków widłowych elektrycznych

Na rynku dostępne są obecnie wózki widłowe z napędem elektrycznym w dwóch rodzajach:

  • wózki przegubowe;
  • wózki czołowe.

Czym różnią się od siebie? Wózki przegubowe, zbudowane są w ten sposób, aby ich widły skręcały się niezależnie. Dzięki swojej budowie, urządzenia tego typu wykorzystywane są przede wszystkim w wąskich korytarzach lub między regałami na niewielkich powierzchniach magazynowych. Ich parametry (udźwig i wysokość podnoszenia) są stosunkowo podobne do danych technicznych widlaków czołowych, jednak wózki przegubowe są od nich znacznie cięższe.
Natomiast wózki czołowe - inaczej nazywane sztaplarkami, można podzielić jeszcze na dwie kategorie:

  • pojazdy trójkołowe;
  • pojazdy czterokołowe.

Z czego wózki trójkołowe charakteryzuje lepsza zwrotność, lecz zdecydowanie mniejszy udźwig maksymalny (w porównaniu z wózkami widłowymi elektrycznymi czterokołowymi).

rodzaje wozkow widlowych elektrycznych

Dlaczego warto wybrać wózki widłowe elektryczne?

Jeśli nie jesteś jeszcze do końca przekonany i wciąż szukasz argumentów, dlaczego warto wybrać wózki widłowe elektryczne - za chwilę rozwiejemy Twoje wątpliwości! Wybór wózków widłowych elektrycznych to nie tylko kwestia inwestowania w produktywność przedsiębiorstwa, ale także w innowacyjne ekologiczne rozwiązania i poprawę komfortu codziennej pracy operatorów.
Współcześnie w biznesie bardzo liczy się wizerunek otwartych na nowoczesne, zdrowe dla środowiska technologie, firm. Łatwo zaliczyć się do ich grona, wybierając (zamiast wózków widłowych spalinowych) lekkie i nowoczesne - wózki z napędem elektrycznym!
Ponadto, wybór ten pozwoli zapewnić także lepsze warunki pracy operatorom wózków widłowych, gdyż widlaki elektryczne generują znacznie mniejszy hałas! Poziom hałasu jaki emitują wózki widłowe elektryczne wynosi od 70 do ok. 78 dB - co porównać można do dźwięku pracującego odkurzacza. Jest to zdecydowanie mniejsza wartość niż w przypadku wózków widłowych spalinowych i nie jest ona niebezpieczna dla zdrowia.
Warto wspomnieć również o tym, że wózki widłowe elektryczne są łatwe w użytkowaniu. A ich obsługa, nie wymaga niczego poza ukończeniem kursu na wózki widłowe kat. I lub II WJO (cena takiego kursu to od 500 do ok 900 zł).

Gdzie kupić wózek widłowy z napędem elektrycznym?

Na rynku funkcjonuje obecnie wielu dealerów wózków widłowych, którzy oferują pojazdy w zróżnicowanych cenach. Przed dokonaniem zakupu warto przede wszystkim:

  • sprawdzić ile dana firma jest na rynku i czy posiada rzeczywistą siedzibę na terenie naszego kraju;
  • przeczytać opinie dotyczące dealera;
  • porównać aktualne oferty wózków u różnych sprzedawców (nie tylko pod względem ceny, ale także dodatkowych usług czy możliwości dokupienia osprzętu/ części itp).

Rekomendujemy korzystanie głównie ze sprawdzonych składów wózków widłowych, na których niejednokrotnie można nabyć również wózki widłowe elektryczne używane.

Używane wózki widłowe elektryczne

używane wózki elektryczne

Na naszym rodzimym rynku coraz popularniejsza staje się oferta wózków widłowych używanych. Wynika to oczywiście głównie z faktu, że używane pojazdy są znacznie tańsze od fabrycznie nowych pojazdów.
Ponadto zakup używanego sprzętu za pośrednictwem dealera marki jest całkowicie bezpieczny i wiąże się z wieloma korzyściami. Składy wózków widłowych, przed wystawieniem oferty sprzedaży dbają o renowację używanego pojazdu, wymieniając wszystkie zużyte części i dokonując niezbędnych napraw. Dodatkową zaletą jest to, iż często można uzyskać gwarancję także na wózek widłowy używany!
Mimo wszystkich zalet i korzyści z zakupu używanych wózków widłowych elektrycznych, dokonując zakupu warto sprawdzić i porównać cenę wózka oraz cenę wózka wraz z usługą serwisowania (o ile jest taka możliwość). Może okazać się, iż full serwis z możliwością uzyskania sprzętu zastępczego w razie długotrwałej awarii, stanowi dla Ciebie najlepszą opcję!

Podsumowanie

wózki widłowe elektryczne podsumowanie

Wózki widłowe elektryczne to urządzenia, które idealnie sprawdzają się w średniozaawansowanych pracach magazynowych. Idealnie nadają się do transportowania ładunków i sprawnie poruszają się nawet po wąskich drogach transportowych. Wybór elektrycznych wózków widłowych to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych przedsiębiorstw, dbających o zdrowie swoich pracowników, jak i środowiska!

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt