Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Abarth 595 niejedno ma imię

Abarth 595
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Czy wiesz, że to słynne sportowe auto swoją popularność zawdzięcza kultowemu Fiatowi 500? Wystarczy dobrze przyjrzeć się jego sylwetce, żeby dostrzec wyraźne powiązania z włoską marką. To jednak nie tylko lustrzane podobieństwo, ale coś znacznie więcej: to spełnienie marzeń o szybkiej, zwinnej i podrasowanej „pięćsetce”!

Rasowy hot hatch!

Swoją pierwszą prezentację Abarth 595 – wówczas jeszcze znany jako Abarth 500 – zaliczył w 2008 roku. Model okazał się sporą niespodzianką dla motoryzacyjnego świata, który nie spodziewał się, że Fiat tak bardzo zechce spełnić swoje marzenie o wypuszczeniu na ulicę sportowego samochodu. Kierowcy otrzymali podrasowany model 500, w którym znalazło się miejsce dla silnika 1.4 T-Jet o mocy 135 KM. Możliwość rozpędzenia się tym niewielkim autem do maksymalnie 205 km/h okazała się prawdziwą gratką dla miłośników dynamicznej jazdy. Zupełnie nie dziwi fakt, że od tego momentu Abarth sukcesywnie ulepszał swoje modele, aby dziś z lekkością prezentować nam swoje designerskie zdolności.

Abarth 595 – wiele oblicz, jedna moc

Obecnie w salonach Abartha na kierowców czeka całe mnóstwo możliwości. Z propozycji włoskiej marki zadowoleni są zarówno chcący wyróżnić się w tłumie, jak i ci, dla których najistotniejszy element skrywa się pod maską. W 2015 roku model przeszedł korzystny face lifting. Zadbano wówczas o detale, takie jak większy wlot powietrza, szersze zderzaki czy wyraźny akcent na dyfuzor. Jednocześnie twórcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że Abarth 595 posiada ogromny potencjał, jeśli chodzi o sposób wykończenia nadwozia.

I tak naszym oczom raz za razem zaczęły ukazywać się coraz ciekawsze interpretacje na temat tego małego sportowego auta. Pista to model o niezaprzeczalnie świetnej dynamice, Esseesse imponuje minimalistycznym zacięciem, ekskluzywne Turismo cieszy oko, subtelne Competizione zachwyca wykończeniem, a Annversario powstałe na 70-lecie marki po prostu zachwyca – zdecydowanie jest w czym wybierać, decydując się na Abartha 595.