Abarth 595 niejedno ma imię

07 lipiec 2020

Czy wiesz, że to słynne sportowe auto swoją popularność zawdzięcza kultowemu Fiatowi 500? Wystarczy dobrze przyjrzeć się jego sylwetce, żeby dostrzec wyraźne powiązania z włoską marką. To jednak nie tylko lustrzane podobieństwo, ale coś znacznie więcej: to spełnienie marzeń o szybkiej, zwinnej i podrasowanej „pięćsetce”!

Rasowy hot hatch!

Swoją pierwszą prezentację Abarth 595 – wówczas jeszcze znany jako Abarth 500 – zaliczył w 2008 roku. Model okazał się sporą niespodzianką dla motoryzacyjnego świata, który nie spodziewał się, że Fiat tak bardzo zechce spełnić swoje marzenie o wypuszczeniu na ulicę sportowego samochodu. Kierowcy otrzymali podrasowany model 500, w którym znalazło się miejsce dla silnika 1.4 T-Jet o mocy 135 KM. Możliwość rozpędzenia się tym niewielkim autem do maksymalnie 205 km/h okazała się prawdziwą gratką dla miłośników dynamicznej jazdy. Zupełnie nie dziwi fakt, że od tego momentu Abarth sukcesywnie ulepszał swoje modele, aby dziś z lekkością prezentować nam swoje designerskie zdolności.

Abarth 595 – wiele oblicz, jedna moc

Obecnie w salonach Abartha na kierowców czeka całe mnóstwo możliwości. Z propozycji włoskiej marki zadowoleni są zarówno chcący wyróżnić się w tłumie, jak i ci, dla których najistotniejszy element skrywa się pod maską. W 2015 roku model przeszedł korzystny face lifting. Zadbano wówczas o detale, takie jak większy wlot powietrza, szersze zderzaki czy wyraźny akcent na dyfuzor. Jednocześnie twórcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że Abarth 595 posiada ogromny potencjał, jeśli chodzi o sposób wykończenia nadwozia.

I tak naszym oczom raz za razem zaczęły ukazywać się coraz ciekawsze interpretacje na temat tego małego sportowego auta. Pista to model o niezaprzeczalnie świetnej dynamice, Esseesse imponuje minimalistycznym zacięciem, ekskluzywne Turismo cieszy oko, subtelne Competizione zachwyca wykończeniem, a Annversario powstałe na 70-lecie marki po prostu zachwyca – zdecydowanie jest w czym wybierać, decydując się na Abartha 595.

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt