© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Car fleet management – dla kogo?

Car fleet management
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Car fleet management to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Wiele firm transportowych sięga po ten mechanizm. Oferuje on bowiem wiele korzyści i wiąże się ze znacznymi oszczędnościami. Kto może z niego skorzystać?

Car fleet management – jak to działa?

Mechanizm car fleet management znany jest na całym świecie. Obejmuje zespół usług, ułatwiających administrowanie flotą pojazdów. Dane przedsiębiorstwo może posiadać kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet kilkaset pojazdów i panować nad sytuacją. Wszystko dzięki car fleet management. System zadba o bieżącą aktualizację polis ubezpieczeniowych. Dzięki temu mechanizmowi zrealizowane też zostaną okresowe przeglądy techniczne i rejestracyjne, a także okresowe serwisy. Specjaliści, zajmujący się administrowaniem flotą, zadbają nawet o ważność i aktualność dokumentów kierowców, w tym prawa jazdy. Przy okazji do systemu car fleet management można dołączyć wygodny system finansowania zakupu poszczególnych pojazdów. To atrakcyjna alternatywa dla popularnego leasingu oraz kredytów.

Opcja dla dużych firm

Car fleet management dedykowany jest przede wszystkim dużym firom, posiadającym kilkadziesiąt, a nawet kilkaset pojazdów. Tak duża flota wymaga bowiem zewnętrznej pomocy. Najczęściej pracownicy zatrudnieni w danym przedsiębiorstwie, nie są w stanie realizować tak wielu zadań. Nie jest jednak tak, że ten mechanizm zarezerwowany jest tylko dla dużych spółek i konglomeratów. Oczywiście mogą z niego skorzystać również mniejsi przedsiębiorcy, dla których przygotowywane są specjalne pakiety usług. Car fleet management opłaca się nawet wtedy, gdy firma zarządza jedynie kilkoma pojazdami.

Mniej problemów kadrowych

Dzięki mechanizmowi car fleet management właściciele firm mają też mniej problemów kadrowych. Nie ma bowiem potrzeby zatrudniania kolejnych pracowników, zajmujących się administrowaniem flotą pojazdów. To wszystko przekazane jest do zewnętrznej firmy, która samodzielnie rozwiązuje swoje problemy pracownicze. Ten ciężar zdjęty jest zatem z barków właściciela. Przy mniejszych flotach nie ma też sytuacji, w której jeden pracownik zajmuje się jednocześnie pojazdami oraz innymi zadaniami. Wtedy bowiem często dochodzi do błędów i niedopatrzeń.

Car fleet management – jak skorzystać?

Na rynku istnieje wiele firm, oferujących usługę car fleet management. Warto poprosić o ich ofertę. Może się ona bowiem różnić w zależności od liczby pojazdów i zakresu koniecznych do wykonania czynności.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry