Wśród wielu kierunków podróży, całkiem ciekawym pomysłem wydają się te egzotyczne, dzięki którym można poznać miejsca zupełnie niepodobne do tych, w których zwykle spędzamy wakacje. To znakomita odmiana dla wszystkich, którzy znają już na pamięć greckie wyspy, londyńskie muzea, czy klimat Barcelony. Gdzie jednak lecieć? Mamy kilka możliwych propozycji.

Tajlandia – kraj turystów

Bangkok jest tym miastem, które wydaje się szczególnie często odwiedzanym miejscem wśród turystów decydujących się na loty do Azji – i to nie tylko pochodzących z Polski, ale i z wielu innych państw Europy. Nie da się ukryć, że jest to popularność, która napędza samą siebie – skoro wiele osób tam podróżuje i wraca bardzo zadowolonych, to i kolejne decydują się zobaczyć Bangkok. A nie da się ukryć, iż jako miejsce o dużym nastawieniu na ruch turystyczny, liczonym nawet w dziesiątkach milionów rocznie!

Wśród ciekawych zabytków w Bangkoku można wymienić między innymi liczne w tym mieście świątynie, zarówno buddyjskie, jak i hinduistyczne, w tym przede wszystkim znaną z wielkiego posągu Buddy, Świątynię Leżącego Buddy. Wart uwagi jest również Wielki Pałac Królewski z osiemnastego wieku.

Indie – loty do Azji i kultura Bollywoodu

Tajlandia to oczywiście niejedyny ciekawy kierunek turystyczny na dalekim wschodzie. Turystyczne loty do Azji często kierowane są również do Indii – i chyba właśnie ten kraj potrafi być najbardziej barwnym na omawianym kontynencie. Liczne zabytki, zamiłowanie do muzyki, czy skupiające wielu ludzi festiwale – to wszystko sprawia, że podróż przez Indie po prostu musi być udana.

Co prawda łatwo zauważyć, że o ile zabytki po prostu są, to już w przypadku festiwali trzeba trafić w odpowiedni moment, ale… poszczególne z nich odbywają się w tak różnych miesiącach, że dla osób zainteresowanych jak wyglądają tego typu wydarzenia w Indiach, praktycznie nie jest żadnym problemem wyszukanie takiego, który odbywa się mniej więcej wtedy, gdy planujemy wycieczkę. Potem wystarcza już tylko kilka drobnych korekt terminów.

Sri Lanka – tradycja wymieszana z wpływem kolonializmu

Tuż obok Indii znajduje się także i inny cel wycieczek – położona na wyspie Cejlon Sri Lanka. Miejsce to być może nie przyciąga tylu turystów, co Tajlandia, ale z drugiej strony osoby, którym spodobały się Indie i kultura subkontynentu, zapewne i w tym przypadku będą zadowolone.

Na Sri Lance można znaleźć wiele atrakcji typowych dla tej części Azji, w tym liczne zabytkowe świątynie różnych wyznań – buddyzmu, hinduizmu, ale i muzułmanizmu. Co jednak charakterystyczne, są tu także zabytkowe obiekty pokolonialne, pochodzące z czasów, gdy wyspa była pod wpływem Anglików, Portugalczyków oraz Holendrów. Tę dwoistość widać zresztą nawet w tym, że wśród dwóch znanych muzeów zlokalizowanych w mieście Kolombo, jedno (Muzeum Narodowe) skupia się na kulturze cejlońskiej, a drugie (Muzeum Okresu Holenderskiego) właśnie na czasach wpływów kolonialnych.

Jeszcze więcej pomysłów

Decydując się na loty do Azji, warto przyjrzeć się także i innym kierunkom, niejednokrotnie mocno pomiędzy sobą zróżnicowanym. Tłoczne Chiny to z jednej strony starożytne zabytki, z drugiej ogrom nowoczesności. Sporo egzotyki można poczuć także w Indonezji, choć tam warto przed wyjazdem upewnić się co do aktualnej sytuacji. Z kolej o zaletach zwiedzania Japonii praktycznie nikogo przekonywać nie trzeba – tej kraj po prostu jest żywą legendą.

Pomysłów na wyjazd jest sporo, trzeba tylko znaleźć chwilę, by wybrać kierunek podróży. Inspiracji zaś można szukać w serwisie eSky (www.esky.pl/tanie-loty/0/0/cs/as/azja), w którym znajdziesz tanie loty do Azji.