© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym są usługi concierge?

 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

W wielu przypadkach w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, czy też w firmach transportowych można znaleźć usługi concierge. Czym one są i kto może z nich skorzystać?

Co oznacza termin concierge?

Pojęcie concierge zaczerpnięte zostało z języka francuskiego i pochodzi właśnie z Francji. Niegdyś odnosiło się ono do dworskiego urzędnika, który zajmował się szeroko rozumianym dbaniem o gości i spełnianiem ich życzeń, a te bywały najbardziej wymyślne. Musiał sprostać oczekiwaniom osób, które polegały na jego szerokich kontaktach i możliwościach załatwienia właściwie wszystkiego.

W średniowieczu tego samego terminu używano do określenia osoby odpowiedzialnej za utrzymanie palących się świec znajdujących się w pomieszczeniach zamkowych. Konsjerż z czasem dbał po prostu o gości przebywających w zamkach i pałacach.

W dzisiejszych czasach również istnieją concierge, czyli osoby zajmujące się wieloma usługami na zlecenie klientów. Przykładem usług concierge są dodatkowe usługi transportowe np. w firmie Dyniewicz.

Indywidualnie dopasowany pakiet usług transportowych

W przypadku usług transportowych concierge można liczyć nie tylko na wynajęcie zwykłego auta, ale też luksusowych limuzyn w pożądanym przez klienta kolorze. Do tego firma świadcząca tego typu usługi zabezpieczy transport klienta prywatną limuzyną przy dowolnych okazjach. Będą obejmowały one między innymi dokonanie rezerwacji hotelowej, rezerwacji kolacji w wybranej restauracji, czy nawet asystowanie przy zakupach. Concierge zaplanuje czas wolny klienta i zaproponuje mu m.in. wyjście do teatru, do kina czy do opery.

Concierge w hotelach

Najczęściej concierge (konsjerżów) spotyka się w luksusowych hotelach i mają oni za zadanie sprostać wymaganiom klientów VIP. Ich usługi nie należą do tanich, ale słyną z tego, że zrealizują każde, nawet najbardziej szalone życzenie klienta: przejażdżkę konną, prywatny pokaz w delfinarium, nurkowanie z rekinami i tym podobne, w zależności od tego, gdzie działa hotel zatrudniający konsjerża.

Konsjerż to coś więcej niż portier w hotelu. To osoba „od zadań specjalnych”, dla której właściwie nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry