Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


O to zapytaj przed podpisaniem umowy leasingowej

 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Wydaje Ci się, że wybrałeś najlepszą z możliwych ofertę leasingu? Zanim podpiszesz umowę ustal szczegółowe warunki. Być może uda Ci się wynegocjować małe co nieco?

Zorientowałeś się w rynku i zdecydowałeś, że chcesz wziąć leasing dostawcze w tej konkretnej firmie? Dobrym zwyczajem jest dokładne zapoznanie się z wszystkimi warunkami przed podpisaniem umowy. A jeśli zależy Ci na tym, żeby otrzymać jeszcze bardziej korzystne warunki – skorzystaj z poniższych porad.

Negocjacje przede wszystkim

Okazuje się, że większość leasingobiorców decyduje się na podjęcie negocjacji z firmami oferującymi takie usługi. Często doradcy dysponują wieloma kalkulacjami, które mogą się okazać korzystniejsze dla konkretnego klienta. Właśnie dlatego warto zapytać o to pracowników konkretnej firmy, na przykład CLS - kalkulator leasingu, aby uzyskać szerszy obraz całości. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie negocjacji pamiętaj o zachowaniu poszanowania dla pracy danego przedstawiciela. Warto pamiętać o tym, że z konkretną firmą leasingobiorca zwiąże się na długie lata. W związku z tym lepiej pozostać w neutralnych, bądź nawet przyjaznych stosunkach z naszym doradcą.

O co zapytać doradcę przed podpisaniem umowy?

Jeśli zależy Ci na tym, aby uzyskać jak najlepszy leasing auto dostawcze, warto byś zapytał przedstawiciela firmy o kilka kwestii. Skup się na faktycznej wysokości kosztów początkowych, a także na ubezpieczeniu komunikacyjnym. Są to ważne aspekty, które często się pomija, a mogą stanowić niemiłe zaskoczenie w przyszłości. Warto byś dowiedział się jak najwięcej na temat sytuacji, w której nastąpiłyby ewentualne zaległości oraz opóźnieniu w spłacie rat. W końcu w życiu właściciela firmy może nastąpić bardzo wiele niespodziewanych okoliczności. Istotną informacją będzie dla Ciebie także kwestia stopy oprocentowania leasingu, a także wszelkich zasad, które dotyczą przeliczania rat w przypadku ewentualnej zmiany podstawy. Pamiętajmy o tym, że oprocentowanie może być zarówno stałe, jak i zmienne. Powinieneś dowiedzieć się w jakiej wysokości ten element zostanie uwzględniony w umowie leasingu. Na koniec warto byś uzyskał informacje dotyczące rozliczenia przedwcześnie zakończonej umowy. Niekiedy zdarza się sytuacja, w której umowa musi wygasnąć przed terminem, na przykład gdy nastąpi szkoda całkowita.