© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Na co uważać przy zakupie używanego auta?

 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Chcesz zakupić używany samochód? W takim przypadku warto zastosować się do zasady ograniczonego zaufania! Ryzyko, że kupimy model, który nie odpowiada swojemu opisowi, jest spore. Są jednak sposoby, aby uniknąć tego niebezpieczeństwa. Na co warto zwrócić uwagę?

Zdecydowana większość Polaków decyduje się na zakupienie samochodu z drugiej ręki. Głównym powodem tej decyzji są względy finansowe, ponieważ nowe samochody to niemały wydatek. Jak zatem znaleźć takie auto używane, które rzeczywiście będzie w stanie posłużyć jeszcze przez dłuższy czas bez potrzeby kosztownych remontów?

Podstawa to zaufany sprzedający

Gdy poszukujemy używanego auta na sprzedaż, przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, czy sprzedający dany model jest godny zaufania. Niestety, gdy poszukujemy ciekawych okazji przez ogłoszenia on-line, w komisach czy na giełdach, trudno jednoznacznie określić, czy mamy do czynienia z osobą, której można zaufać.

Pomocne jest przeglądanie opinii w internecie – dzięki nim możemy dowiedzieć się, czy konkretni sprzedający rzeczywiście oferują dobre samochody z drugiej ręki, ale jeśli chodzi o prywatnych sprzedawców, nie zawsze znajdziemy już odpowiednie informacje.

W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert salonów dealerskich. Nie każdy poszukiwać używanych aut zdaje sobie sprawę z tego, że używane modele można także kupić od dealera. Warto je sprawdzić, ponieważ otrzymujemy wtedy także wgląd w dokumentację techniczną pojazdu, więc ryzyko, że zostaniemy oszukani, jest wyeliminowane.

Sprawdź auto w szczegółach i nie zapominaj o jeździe próbnej

Aby mieć pewność, że pojazd jest rzeczywiście dobrym zakupem, warto dokładnie go sprawdzić – silnik, wnętrze pojazdu, nadkola, bagażnik, karoseria to tylko parę ważnych elementów.

Nie możemy zapominać również o jeździe próbnej, podczas której będzie można wykryć ewentualne usterki, na przykład związane z silnikiem, układem wydechowym czy kierowniczym.

Gdy zdecydujemy się na skorzystanie z ofert w salonach dealerskich, możemy dodatkowo otrzymać gwarancję na używane auto!

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry