Abarth 595 Pista – idealny dla estetów

22 styczeń 2018

Na pierwszy rzut oka Pista nie kojarzy się z autem sportowym. Ale w tym małym samochodzie kryje się ogromy potencjał, który powinni docenić miłośnicy dynamicznej jazdy. Niech nikogo nie zmylą niewielkie rozmiary Abartha czy jego niepozorny wygląd. Włoska „pięćsetka” niczym nie różni się tak naprawdę od innych zdobywców ostrych zakrętów. Można nawet powiedzieć, że ma coś, co przewyższa konkurencję – nieodparty urok.

Mały i zwinny

Abarth 595 Pista nie jest samochodem, który przychodzi na myśl pierwszy, gdy mówimy „dynamiczność”, „płynność”, „szybkość”. Niesłusznie. To niewielkie auto kryje w sobie ogromny potencjał. W końcu wyprodukowany został przez znawców tego tematu. Włoski skorpion nie raz zademonstrował, że doskonale orientuje się zarówno w nowinkach technicznych, jak i legendarnych rozwiązaniach stosowanych na torach wyścigowych całego świata. Dlaczego warto zdecydować się na właśnie ten model? Bo to maszyna skonstruowana do tego, aby jazda kojarzyła się wyłącznie z przyjemnością. Każdy element auta dedykowany jest temu, aby podnieść kierowcy poziom adrenaliny, zachwycić zwinnością i płynnością ruchów, a zarazem odpowiedzieć na wymagania współczesnych zdobywców szos – zarówno w mieście, jak i poza nim.

Wielkie możliwości w małym aucie

Znakomite wrażenia podczas jazdy gwarantuje m.in. czterocylindrowy silnik 1.4 Turbo T-Jet o mocy 160 KM. Auto rozpędza się do setki w nieco ponad 7 sekund, natomiast prędkość maksymalna wynosi 218 km/h. Prawda, że robi wrażenie? Zrobi je również na innych uczestnikach ruchu drogowego, wystarczy tylko dać się nieco ponieść wolności. Odpowiednie warunki do jazdy zapewnia również dopracowany w każdym szczególe układ hamulcowy z nawiercanymi tarczami, znakomite tylne zawieszenie Koni z technologią FSD czy podwójny wydech z 4 końcówkami. Poczujesz tę moc, gdy tylko odpalisz auto i ruszysz przed siebie! A jeśli do tego dołączysz system Abarth Telemetry, dzięki któremu możesz rejestrować parametry samochodu podczas jazdy, nie będziesz chciał z niego zrezygnować. Odkrywaj sportowy talent, przekraczaj granice i po prostu baw się dobrze, prowadząc Abartha 595 Pista.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt