Wypożyczanie aut to bardzo dochodowy biznes, który sprawdza się przede wszystkim w miastach, do których przyjeżdża dużo turystów. Bo to właśnie oni, aby zapewnić sobie maksymalny komfort, wynajmują samochód do podróżowania po mieście.

Samochody dla turystów

W Polsce pojawiło się więcej wypożyczalni samochodowych wraz z wejściem kraju do Unii Europejskiej. Otworzyły się wtedy granice dla zagranicznych turystów. Zaczęli oni tłumnie przyjeżdżać do Polski, w której przecież znajduje się wiele pięknych zabytków. Aby ułatwić sobie podróżowanie między Zakopanym a Krakowem czy Warszawą decydowali się na wynajem aut. Uznawali ten sposób za najbardziej atrakcyjny. I w istocie tak jest. Auta można wynająć szybko za niewielkie pieniądze. A przynajmniej nie trzeba martwić się tym, że nie zdąży się na ostatni pociąg z Warszawy do Krakowa.

Wypożyczalnie dla klientów biznesowych

Bardzo często firmy decydują się na wypożyczanie samochodów dla swoich pracowników, którzy muszą dostać się do klientów przebywających w innych miastach. Koszty wynajmu auta są znacznie niższe niż opłacenie pracownikowi taksówki czy samolotu. Firmy realizują zamówienia zarówno na wynajem krótkoterminowy, jak i średnioterminowy. Często wypożyczają samochody nawet na kilka miesięcy. Głównie dla pracowników, którzy zostali przyjęci na okres próbny, ale również wtedy należy im się samochód. Nie ma jednak w tej sytuacji potrzeby kupowania dla pracownika samochodu, ponieważ nie wiadomo czy się sprawdzi. Lepiej wynająć i przetestować.

Standardowe i nowoczesne wypożyczalni

Obecnie na rynku obserwujemy dwa rodzaje wypożyczalni. Jedne są standardowe. Zgłaszamy się do firmy, wybieramy samochód i przyjeżdżamy do jej siedziby, aby odebrać samochód. Są jednak wypożyczalnie działające w bardzo nowoczesny sposób, jak na przykład 4mobility.pl. Auta otwierane są przy użyciu specjalnej aplikacji zainstalowanej w telefonie. Opłaty ponosi się nie za cały okres wypożyczenia, ale tylko za czas poświęcony na jeździe samochodem. Jest to na pewno nowy sposób wypożyczania samochodów i zarządzania nimi.