Taxi bagażowe - Jak zmniejszyć koszta przeprowadzki?

15 wrzesień 2017

Jak odpowiednio przygotować się do przeprowadzki i mądrze zorganizować transport, aby nasze mienie było w dobrych rękach i bezpiecznie trafiło pod wskazany adres? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule. Dowiesz się również czym różni się wynajęcie taxi bagażowego od tradycyjnych usług transportowych.

Przeprowadzka przeprowadzce nie równa!

Wszystko zależy tak na prawdę od ilości przedmiotów i ich gabarytów. Jeśli planujemy przeprowadzkę dużego biura z dużą ilością mebli o sporych gabarytach, dokumentów, oraz urządzeń AGD/RTV, to oczywiście będziemy zmuszeni skorzystać z pełnej usługi transportowej. Mam tutaj na myśli samochody ciężarowe z windą, dzięki którym będziemy w stanie bezpiecznie załadować dużej wielkości meble, np. szafy. Czasami przewożone towary są tak dużej wielkości, że nawet samochód ciężarowy nie jest w stanie ich pomieścić. Wtedy możemy zdecydować się na dodatkową przyczepkę lub lawetę. Warto o takich niespodziankach wcześniej powiadomić pracownika firmy transportowej, żeby mogła odpowiednio się przygotować i wybrać najodpowiedniejsze pojazdy do wykonania tego zadania.

Taxi bagażowe - Kiedy warto wybrać?

Jeśli Twoja przeprowadzka należy do tych mniej skomplikowanych, a przedmioty które chcesz przewieźć spokojnie zmieszczą się na pace samochodu dostawczego, to najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie wynajęcie tzw. Taxi bagażowego. W ten sposób zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy, ponieważ koszt dojazdu zwykłym "dostawczakiem" będzie zdecydowanie mniejszy, niżeli wynajęcie samochodu ciężarowego do przewiezienia kilku drobnych rzeczy.

  • Jakie samochody dostawcze zwykle pełnią funkcje taxi bagażowego?
  • Mercedes Sprinter;
  • Ford Transit;
  • Renault Master;
  • Volkswagen Transporter;
  • itp...

Pojazdy przeznaczone do takiej funkcji, są zazwyczaj w wersjach "Long" z podwyższonym dachem np. "Max". Dzięki temu, możemy spokojnie pomieścić w nich nawet większe rzeczy, oczywiście jak na maksymalną pojemność samochodu dostawczego. Musimy przy tym pamiętać o jeszcze jednej, bardzo ważnej rzeczy, jaką jest maksymalna dopuszczona ładowność takiego pojazdu, bo właśnie ta cecha jest główną różnicą, pomiędzy wynajęciem taxi bagażowego a pojazdu ciężarowego. Często samochody dostawcze mają niewiele mniejszą pojemność od ciężarowych, która może w zupełności wystarczyć do załadowania Twojego mienia, natomiast problemem często jest ich waga. Jeśli planujemy transport jakiejś maszyny, której waga przekracza kilkaset kg, to mimo tego iż spokojnie zmieściłaby się na pace taxi bagażowego, trzeba będzie zamówić samochód ciężarowy z windą, aby bezpiecznie załadować taki przedmiot i nie przekroczyć dopuszczalnego obciążenia.

Mam kilka mebli i trochę sprzętu AGD. Czy taxi bagażowe będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem?

Oczywiście! Tego rodzaju usługi, są skierowane właśnie do przewozu tego rodzaju mienia. Pamiętaj tylko o odpowiednim przygotowaniu do przeprowadzki, zanim zdecydujesz się na kontakt z firmą transportową w swoim mieście. Zacznij od skompletowania najważniejszych dokumentów, zabezpiecz dobra materialne, takie jak pieniądze, biżuteria, pamiątki rodzinne, a następnie przejdź do pakowania innych, mniej znaczących rzeczy w kartony. Jeśli chodzi o sprzęt AGD/RTV, to warto podpisać sobie takie kartony markerem, żeby później nie miał problemu z rozładunkiem, dopasowaniem kabli i innych podzespołów sprzętu, gdy wszystko będzie podłączane w nowym miejscu. Jeśli nie jesteś w stanie sam wszystkiego przygotować, to warto zapytać przedstawiciela firmy transportowej czy istnieje możliwość pomocy pracowników podczas pakowania mienia. Zwykle jest to standardowa usługa podczas przeprowadzki, którą zapewnia większość firm. Gdy już wszystkie przedmioty mamy odpowiednio spakowane i zabezpieczone, możemy już spokojnie zamówić taxi bagażowe ze swojej okolicy. Warto zwrócić uwagę pracownikowi firmy bagażowej, że właśnie tego rodzaju usługa nas interesuje, żeby później nie było nieporozumień. Jak widzisz odpowiednie przygotowanie pozwoli Ci na bezstresową przeprowadzkę i szybkie załatwienie wszelkich formalności.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę taxi-bagaz.com.pl specjalizującej się w przeprowadzkach.

magazyn

Popularne

Wybrane

biurko w pokoju dziecka

Jakie wybrać i gdzie ustawić biurko w pokoju dziecka? Kilka ciekawych inspiracji

10 lipiec 2020
Pomysłowe rozwiązania do małych mieszkań

Pomysłowe rozwiązania do małych mieszkań. Małe jest piękne!

09 lipiec 2020

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt