Długoterminowe parkowanie przy lotnisku. Ile to kosztuje?

pexels photo 257345

Chcesz dojechać na lotnisko swoim własnym samochodem? To żaden problem. Warto jednak wcześniej sprawdzić, gdzie będzie można zaparkować go w niskiej cenie.

Lotniska w Polsce oraz w innych krajach są generalnie dobrze skomunikowane. Na większość z nich możemy dojechać swobodnie samochodem, autobusem, a nawet pociągiem. Własne auto jest jednak najwygodniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, gdy mamy więcej bagaży i mieszkamy dość daleko, w miejscowości, która nie ma połączeń z portem lotniczym.

Zostawienie swojego własnego samochodu przy lotnisku to obecnie żaden problem, nawet jeżeli wybieramy się na kilkutygodniowe wakacje. Możemy zdecydować się zarówno na parkingi zarządzane przez porty lotnicze, jak i również na te prywatne, które zakładane są na okolicznych terenach.

Jak dużo zapłacimy za długoterminowe parkowanie przy lotnisku?
Ceny są zróżnicowane, dlatego przed wyjazdem warto zapoznać się z różnymi ofertami, aby znaleźć dla siebie taką, która będzie wyróżniała się przystępnymi cenami dla nas. Przykładowo wtedy, gdy interesuje nas parking Balice, niedaleko Krakowa, wówczas wybór jest spory. Przyjrzyjmy się cenom.

Port lotniczy w Balicach ma własne parkingi. Parking długoterminowy kosztuje 9-10 złotych za jedną godzinę oraz 45-55 złotych za pierwszą dobę. Za kolejną dobę zapłacimy 15-25 złotych, natomiast za każdą następną dobę po 2 tygodniach postoju 5-10 złotych.

Jeżeli jednak sprawdzimy oferty prywatnych parkingów, zauważymy, że ceny są znacznie niższe. Przykładowo Interparking Balice proponuje ceny takie jak: 2 złote za jedną godzinę oraz po 6-10 złotych za jeden dzień. Wobec tego możemy zapłacić znacznie mniej zarówno wtedy, gdy chcemy zostawić samochód na kilka godzin, jak i na dłuższy okres.

Warto wobec tego sprawdzić wszystkie oferty w okolicy, porównać je ze sobą i wybrać takie, które będą mogły spełnić nasze wymagania pod kątem bezpieczeństwa, kosztów czy dodatkowych usług, na przykład transferu na lotnisko, abyśmy nie musieli iść do terminalu pieszo z bagażami.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL