Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy auto terenowe to samochód dla każdego?

 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Obserwuje się coraz większą popularność aut terenowych. Okazuje się, że wybierają je nie tylko miłośnicy poruszania się po bezdrożach i kierowcy biorący udział z najróżniejszych rajdach. Tego typu maszyny znalazły również uznanie wśród przedstawicieli firm prowadzących działalność w trudnym terenie, służb mundurowych i ratowniczych, jak również rodzin, które szukają po prostu wygodnego auta. Czy auto terenowe to rzeczywiście samochód dla każdego? Sprawdźmy.

Czego oczekujemy od aut terenowych?
Jak się okazuje, potrzeby kierowców są naprawdę różne. – Czegoś innego potrzebuje rodzina z dziećmi, miłośnicy wycieczek za miasto, inne auto zadowoli kierowców biorących udział w rajdach off-roadowych, a jeszcze innego potrzebują przedstawiciele służb ratowniczych, dla których auto, które może pokonać naprawdę wiele przeszkód terenowych jest często podstawą funkcjonowania. Wspólnym mianownikiem w tych wszystkich przypadkach jest oczywiście samochód, który byłby idealnie dopasowany do potrzeb każdej z tych grup. – mówi doradca z firmy overlimit.com, która zajmuje się modyfikowaniem aut terenowych, a w szczególności Dacią Duster.

Co można zmienić w samochodzie terenowym?
Pakiet wprowadzanych do samochodów terenowych zmian jest bardzo szeroki. Wszystko oczywiście zależy od wybranego przez nas pakietu, a mówiąc ściślej od naszych oczekiwań względem auta. – Tyle, ilu kierowców, tyle najprawdopodobniej różnych potrzeb. Dlatego wychodząc im wszystkim naprzeciw oferujemy aż 3 różne pakiety modyfikacji. W tym najbardziej podstawowym zwiększamy prześwit, montujemy opony terenowe o większej średnicy, a także elementy przywracające geometrię zawieszenia. W pakietach bardziej rozbudowanych poza tym oferujemy również montaż szeregu osłon, profesjonalnej wyciągarki o dużej mocy czy wyprowadzenie dolotu powietrza do silnika. Tych rozwiązań jest oczywiście znacznie więcej. – dodaje ekspert (overlimit.com)

Zatem odpowiadając na postawione w tytule pytanie: tak, auto terenowe to samochód dla każdego, kto ma jasno sprecyzowane oczekiwania i dokładnie wie, jakiego typu auta potrzebuje lub co chce w nim zmienić.