Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto kupować ubezpieczenie AC samochodu?

 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Jeśli jesteś kierowcą to na pewno zdajesz sobie sprawę, że niektóre sytuacje na drodze są trudne do przewidzenia. Właśnie dlatego powinieneś zastanowić się, czy nie warto zainwestować w dodatkową ochronę i mieć dzięki temu pewność, że na wypadek kradzieży lub uszkodzenia samochodu ubezpieczyciel także wypłaci Ci odszkodowanie. Z naszego materiału dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu AC. Ta cenna wiedza pomoże Ci zabezpieczyć się na przyszłość i spokojniej poruszać się po jezdni.

Czym jest ubezpieczenie AC?
Każdy kierowca, który posiada swój własny samochód ma obowiązek wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jest ono niezbędne, ponieważ w razie wyrządzenia szkody innemu kierowcy to zakład ubezpieczeń przejmuje na siebie koszty pokrycia strat. Jednak na rynku dostępne jest także dobrowolne ubezpieczenie autocasco, czyli AC. Jego głównym przeznaczeniem jest dodatkowa ochrona Twojego samochodu na wypadek różnych zdarzeń losowych. Dzięki temu zabezpieczysz swoje auto przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem, które będzie spowodowane także z Twojej winy, a ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie.

AC – jak wykupić ubezpieczenie dla samochodu
Jeśli jesteś świadomym kierowcą to wiesz, że różne niebezpieczne sytuacje mogą się przydarzyć każdemu, nawet tym najbardziej doświadczonym kierującym. Żeby mieć pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku losowego otrzymasz niezbędną pomoc powinieneś zastanowić się właśnie nad wykupieniem AC. Wystarczy, że skontaktujesz się z wybranym ubezpieczycielem a możesz to zrobić nawet online, korzystając z tej strony https://www.pzu.pl/produkty/autocasco-ac. Kiedy wybierzesz już odpowiednią polisę dla siebie i opłacisz składkę to możesz mieć pewność, że od tej pory będziesz mógł jeździć bezpiecznie i nie myśleć o tym, co złego może się przytrafić.

Co zyskasz, dzięki dodatkowej ochronie?
Dobrowolne ubezpieczenie AC gwarantuje Ci szereg dodatkowych korzyści na wypadek rozmaitych zdarzeń. Co więcej, taką polisę możesz dostosować odpowiednio do swoich potrzeb i wybrać jedynie takie warianty, które wydają Ci się najpotrzebniejsze, dzięki czemu zapłacisz mniej. Jednak każde AC gwarantuje Tobie pomoc w razie wypadku na drodze, nawet tego, którego Ty będziesz sprawcą. W rozszerzonym pakiecie możesz liczyć także na wsparcie nawet w sytuacji, gdy zabraknie Ci paliwa. Chociaż wykupienie ubezpieczenia AC zależy tylko od Ciebie to pamiętaj, że warto zadbać o dodatkową ochronę.