Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zalety i wady transportu całopojazdowego

 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Transport całopojazdowy jest świetną okazją do zaoszczędzenia paru groszy dla właścicieli firmy. Wiele przedsiębiorstw nie decyduje się na zakup własnej floty pojazdów transportowych, wybierając korzystanie z usług przewoźników. Na rosnącą popularność ma wpływ dobra jakość usług świadcząca przez przewozowe firmy.

W przypadku korzystania z takiej opcji wysyłania towaru do odbiorcy warto zdecydować się transport całopojazdowy to jest rodzaj transportu gdzie klient płaci za całą powierzchnie załadunkową wynajmowanego pojazdu. W przypadku gdy towaru jest dużo może stanowić to sposób na zaoszczędzenie paru groszy, a któż w dzisiejszych ciężkich czasach nie szuka oszczędności. Ponadto mamy pewność iż w przestrzeni załadunkowej znajdują się jedynie nasze produkty co zmniejsza prawdopodobieństwo pomyłkowego wydania złemu odbiorcy czy też pomieszania przesyłek. Nie tylko dla korzystających z transportu całopojazdowego można wymienić zalety ale również dla tych, którzy oferują usługę. Odbiór i dostawa towaru w jedno miejsce jest wielkim udogodnieniem gdyż pozwala skrócić okres dostawy co przekłada się na zwiększone zadowolenie klientów oraz poprawę reputacji firmy.

Jak zawsze jest jednak druga strona medalu. Mniejsze firmy nie mogą sobie pozwolić na takie rozwiązanie kwestii transportowych. Korzystają z tak zwanego transportu drobnicowego. Główna wadą transportu całopojazdowego jest częsta niemożliwość zapełnienia całej ładowności wykupionego transportu. W takiej sytuacji można próbować odsprzedać cześć powierzchni załadunkowej jednak jest to problematyczne i jest niewątpliwie argumentem za wyborem innej formy transportu.