Zwiększona wydajność i oszczędność czasu, czyli jak drony przemysłowe zmieniły rolnictwo
Drony, kojarzone w większości z branżą eventową i fotografią, z roku na rok zwiększają swoją użyteczność w wielu innych obszarach przemysłu i gospodarki. Doskonałym przykładem jest rolnictwo, w którym wykorzystanie zaawansowanych dronów przemysłowych nie tylko zapewnia optymalną wydajność, ale także dużą oszczędność czasu. Jak? Sprawdźmy sami.
Monitorowanie kondycji poszczególnych upraw - dron zrobi to za nas
Każdy biznes rolniczy opiera się na założeniu, że zaplanowany wolumen upraw zostanie osiągnięty, co pozwoli na wygenerowanie zysków niezbędnych do rozwoju biznesu. Niestety wiemy o tym, że Polska to kraj nieobliczalny, jeśli chodzi o pogodę, nie mówiąc już o innych przeciwieństwach, z jakimi borykać muszą się rolnicy.
Choroby bakteryjne i pasożyty rozprzestrzeniają się w zadziwiającym tempie, generując ogromne straty spowodowane dużymi ubytkami upraw. I tutaj pojawia się pierwsze zastosowanie dronów rolniczych https://dji-tpi.com.pl/. Urządzenia te, dzięki zastosowaniu niezwykle zaawansowanych czujników i sensorów są w stanie w krótkim czasie przeskanować ogromne połacie terenu w poszukiwaniu roślin, które wykazują oznaki choroby. Kamera multispektralna rejestruje pasma światła widzialnego i niewidzialnego, tworząc mapę roślin i identyfikując te, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. W tradycyjnych warunkach identyfikacja problemu mogłaby zająć nawet kilka dni - z reguły tu już zdecydowanie za późno. Drony pozwolą na stały monitoring kondycji upraw, co pozwala na zwiększenie potencjału biznesowego naszego gospodarstwa.
Wsparcie w planowaniu kolejnych inwestycji rolniczych
Nowoczesne drony rolnicze, wyposażone w szereg funkcji skanujących stanowią idealne rozwiązanie w obszarze planowania nowych inwestycji lub kolejnych kroków związanych z uprawą. Analiza potencjału danego obszaru pod kątem wydajności uprawy to klucz do tego, by w długim okresie osiągnąć zadowalające efekty. Drony rolnicze, takie jak agras t30 są w stanie stworzyć przejrzystą mapę terenów uprawnych i drzew owocowych, co pozwoli na zaprojektowanie najbardziej efektywnych tras operacyjnych.
Dodatkowe wsparcie technologii sztucznej inteligencji zagwarantuje także skuteczną prewencję przed wszystkimi przeciwnościami jak obecność szkodników. Dron identyfikuje wzrost upraw i ogólną kondycję obszaru, co w dużej mierze wyłącza konieczność manualnego kontrolowania pola i oszczędza mnóstwo czasu, który można spożytkować na rozwój naszego biznesu.
Optymalizacja poziomu oprysku upraw z wykorzystaniem dronów
Precyzyjne opryski to klucz do harmonijnego wzrostu upraw i efektywnego utrzymywania ich dobrej kondycji. Z nowoczesnymi technologiami jest to proste, szybkie i wygodne. Drony rolnicze zaprojektowane specjalnie pod ten sektor wyposażone są w dedykowane dysze zapewniające równomierny oprysk. Czy taki oprysk jest w ogóle skuteczny?
16 dysz i 8 zestawów elektromagnetycznych to gwarancja równomiernego oprysku i potężnej mocy przy utrzymaniu odpowiedniego natężenia nawet do 8 litrów na minutę. Nieocenione wsparcie w każdym przedsiębiorstwie rolniczym w postaci drona to rozwiązanie, które warto rozważyć na każdym poziomie rozwoju biznesu.