Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


3 zalety, dla których warto wybrać tani serwer VPS

pracownicy przy laptopie
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Zanim spełnisz swoje marzenie o posiadaniu własnego dochodowego sklepu internetowego, musisz przebrnąć przez masę technicznych szczegółów. Nikt, poza sprzedawcami kursów z tej tematyki, nie mówił, że będzie łatwo. Na początek wybór domeny i kwestia tego, jakie usługi hostingowe wybrać. Potem wybór systemu CRM i dopiero można na poważnie zaczynać pracę nad sklepem. Spośród tych technicznych niuansów możemy wyszczególnić jeden, który sprawia największe problemy wszystkim zaczynającym swoją przygodę z branżą e-commerce. Co wybrać – tani hosting współdzielony, czy tani serwer wirtualny? W tym poradniku poznasz 3 zalety, które sprawiają, że tani VPS jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Zapraszamy!

1. Serwery VPS zapewniają niezależność od pozostałych użytkowników

Hosting VPS to serwer dedykowany, który służy jedynie Twoim potrzebom. To zupełna odwrotność tego, co oferuje współdzielony hosting. W przypadku drugiego rozwiązania Twoja witryna znajduje się na jednym serwerze z wieloma innymi stronami. Dzielisz z pozostałymi witrynami parametry maszyny, takie jak CPU, RAM, czy przestrzeń dyskowa. W efekcie zdarzają się takie sytuacje, że dana grupa stron wymaga w pewnym momencie poboru większej części dostępnych parametrów serwera. To będzie oznaczało, że Twoja strona będzie działać wolniej. A jak wiadomo – w świecie e-commerce każda sekunda się liczy.

Badania mówią, że ponad 50% użytkowników opuszcza stronę, jeśli ładuje się ponad 3 sekundy. Musisz przyznać, że to byłoby bardzo bolesne, gdyby w trakcie ważnej akcji promocyjnej ponad 50% potencjalnych klientów nie weszło na stronę ze względu na długi czas ładowania witryny. Postaw na tani VPS, a nie będziesz musiał obawiać się o szybkość działania Twojego sklepu. Dzięki stabilności działania prywatny serwer wirtualny zapewni Twoim klientom przyjemne zakupy.

2. Hosting VPS daje Ci pełną kontrolę nad administrowaniem swoim serwerem

Wirtualny serwer prywatny zapewnia Ci pełną dowolność pod każdym względem. Możesz wybrać system operacyjny, który niekoniecznie musi być Windowsem. Masz do wyboru inne możliwości, takie jak np. hosting VPS Linux. Poza wyborem systemu operacyjnego prywatne serwery wirtualne umożliwiają Ci również samodzielne skonfigurowania serwera. Ponadto na własnym serwerze VPS możesz zainstalować każde potrzebne Ci oprogramowanie, dzięki czemu hosting dla sklepu w formie serwera VPS daje Ci pełną dowolność w zarządzaniu serwerem, co znacznie ułatwia wprowadzanie jakichkolwiek zmian.

3. Tanie serwery VPS to gwarancja bezpiecznego użytkowania hostingu

Własny serwer dedykowany sprawia, że Twoje zasoby są odizolowane od pozostałych. Taki układ zapewnia Ci maksymalne bezpieczeństwo. W przypadku współdzielonych hostingów wystarczy, że jedna strona np. zostanie zaatakowana przez hakerów i problemy mają wszystkie witryny znajdujące się na serwerze – włącznie z Twoją. Kiedy masz prywatny serwer np. VPS Windows, Twoja witryna stanowi odrębny element serwera. W takiej sytuacji nie musisz się obawiać o problematyczne strony znajdujące się na serwerze. Dzięki usłudze Virtual Private Server Twoja strona będzie odporna na zagrożenia związane z potencjalnymi atakami na strony, w ramach których np. mogłyby wyciec dane Twoich klientów.

Podsumowanie

Wybór serwera VPS zapewnia Ci niezależność, umożliwia pełną kontrolę w obszarze administrowania serwerem VPS oraz gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Taki zestaw cech sprawia, że prywatne serwery VPS są idealnym wyborem dla każdego, kto zakłada swój sklep internetowy. Sprawdź sam!