Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy kiosk gastronomiczny może rozwiązać braki kadrowe w QSR?

kiosk gastronomiczny
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Sytuacja kadrowa w branży gastronomicznej nie jest obecnie najłatwiejsza. Wiele lokali zmaga się bowiem z poważnymi trudnościami w znalezieniu pracowników. Kiosk samoobsługowy na problemy kadrowe - to rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością.

Problemy kadrowe w restauracji - znak współczesnych czasów

Sprawna obsługa klientów to filar prężnie działającej restauracji typu QSR. Zatrudnienie osób, które dobrze poradzą sobie z tym zadaniem, jest jednak tylko pozornie proste. Kryzys na rynku gastronomicznym, wywołany przez lockdowny (spowodowany pandemią COVID-19), można powiedzieć, że trwa do dzisiaj. Dlaczego? Ograniczenie działalności restauracji zmniejszyło ilość klientów, a właściciele byli zmuszeni do niemal masowych zwolnień. Pozyskanie nowych pracowników jest więc trudniejsze, ponieważ wiele osób zmieniło branżę i unikają zatrudnienia w tym sektorze.

Braki kadrowe nie pozostały bez wpływu również na koszt zatrudnienia pracownika. Presja płacowa i duża konkurencja dodatkowo obciążają restauratorów, którzy wciąż odbudowują swoje biznesy po pandemii. Czy można rozwiązać te wszystkie problemy i jednocześnie zwiększyć zyski? Z pomocą przychodzą nowoczesne technologie w postaci samoobsługowych kiosków gastronomicznych.

Pomoc przy brakach kadrowych - jak sobie poradzić?

Problemy kadrowe w restauracji wywołują dotkliwe efekty i to bez względu na wielkość czy też typ lokalu. Idą za nimi choćby dłuższe kolejki oraz wolniejsza obsługa, co może zniechęcić klientów. Wykonywanie obowiązków zawodowych staje się też coraz bardziej wyczerpujące, przez co część pracowników decyduje się spróbować swoich sił w innych branżach.

Niedobory kadrowe oddziałują negatywnie na doświadczenia zakupowe klientów, pogarszają jakość obsługi, a także zmniejszają ilość zamówień. Znając te konsekwencje, należy jak najszybciej im przeciwdziałać. Pomoc przy brakach kadrowych to zaś automatyzacja procesu składania zamówień. Przerzucenie działań, które do tej pory wykonywali pracownicy na interaktywny system, zwiększy również komfort klientów oraz przyspieszy ich obsługę.

Kiosk samoobsługowy na problemy kadrowe

Kiosk samoobsługowy do składania i opłacania zamówień zmniejszy kolejki oraz umożliwi przesunięcie części personelu do etapu ich realizacji. Im więcej osób będzie przygotowywać i wydawać zamówienia, tym szybciej cały proces będzie się odbywać. Nowoczesne urządzenie z przyjaznym interfejsem jest też intuicyjne i proste w obsłudze. Czytelne i atrakcyjnie zaprezentowane menu zachęci klientów do zakupów, a inteligentny system poprowadzi ich przez cały proces zamawiania: od wyboru pozycji aż po płatność.

Czym się kierować wybierając odpowiedni system? Warto zaufać doświadczeniu i pasji: kioski JOY od M4B, które już teraz obsługują miliony klientów. Zaawansowane technologicznie urządzenia łączą się z atrakcyjnym designem, dlatego bez problemu wpasują się w aranżację lokalu. Szeroka gama modelowa (m.in. nablatowy JOY K215, wolnostojący K320 i modułowy JOY M) daje z kolei pewność, że znajdziesz produkt idealnie dobrany do Twoich oczekiwań.

Dlaczego jeszcze warto postawić na JOY? System zdalnego zarządzania JOY Agent pomoże na bieżąco monitorować pracę. Oprogramowanie łatwo zintegrujesz z systemami do fiskalizacji i transakcji płatniczych. Każdą firmę traktujemy indywidualnie, dlatego jeśli posiadasz szczególne potrzeby, możemy zaprojektować dla Ciebie spersonalizowany kiosk uwzględniający wszelkie wymagania.

Kiosk samoobsługowy M4B dobrany do Twoich potrzeb

Kiosk samoobsługowy na problemy kadrowe to proste rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz sporo pieniędzy. System działa w sposób płynny: nie potrzebuje przerwy na lunch ani nie zwolni się z pracy. Przy okazji zyskujesz także nowoczesne narzędzie zgodne z wymaganiami współczesnych czasów. Rosnąca automatyzacja oraz zdalne wykonywanie obowiązków to już codzienność. Idąc z duchem czasu, wychodzisz naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz sprawiasz, że obsługa jest szybsza i wygodniejsza. Zapoznaj się z naszymi case studies i sprawdź realizacje M4B w praktyce: już niedługo Twój lokal może do nich dołączyć.