Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pakiety Internetu dla firm - jak wybrać odpowiednie?

internet w firmie
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Duża liczba dostawców Internetu sprawia, że wybór odpowiedniego pakietu dla biznesu może sprawiać kłopot. Właściwe łącze biznesowe powinno zapewniać wysoką prędkość transferu danych oraz posiadać stosowne zabezpieczenia. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą ofertę Internetu dla firmy.

Prędkość Internetu dla firm

Z oczywistych względów pierwszy parametr, na który trzeba zwracać uwagę podczas wybierania łącza dla firmy to jego prędkość. W nowoczesnym biznesie wysoka szybkość transmisji danych ma niebagatelny wpływ na poziom efektywności wykonywanych czynności służbowych. Przykładowo, może to być uczestniczenie w konferencjach online lub korzystanie z różnego rodzaju zaawansowanych aplikacji bądź narzędzi. Szybkość takiego łącza nie powinna być niższa niż 200 Mb/s, ale w przypadku średnich i dużych firm zaleca się, aby było to co najmniej 500 Mb/s. Ponadto dobrym wyborem dla przedsiębiorców jest stawianie na Internet symetryczny. Taka opcja oznacza równą prędkość pobierania i przesyłania danych. Dzięki temu wysyłanie dużych plików przestaje być problemem i odbywa się w zadowalającym tempie.

Zabezpieczenia Internetu biznesowego

Kolejna bardzo istotna kwestia to zabezpieczenia sieciowe. Bagatelizowanie tej kwestii naraża przedsiębiorców na ataki ze strony coraz liczniejszych cyberprzestępców. Ich wynikiem może być kradzież wrażliwych danych firmowych. Jak łatwo się domyślić ich utrata wiąże się z dużymi stratami finansowymi i znacznym pogorszeniem wizerunku danego przedsiębiorstwa. Dlatego, nie warto ryzykować i należy inwestować w pakiety internetowe z odpowiednimi zabezpieczeniami. Warto zaznaczyć, że czas reakcji uznanych dostawców na ewentualne ataki powinien wynosić nie więcej niż kilka minut. Ponadto operator powinien zapewniać całodobową ochronę, dzięki czemu mamy pewność co do tego, że dane firmowe nie znajdą się w niepowołanych rękach.

Elastyczność pakietu internetowego

Internetowa oferta biznesowa powinna odpowiadać potrzebom danego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości. Przykładowo, firma zatrudniająca kilka osób będzie potrzebowała innego łącza niż jej odpowiedniczka, w której pracuje kilkadziesiąt osób potrzebujących stałego połączenia z siecią. Dlatego też renomowani dostawcy zapewniają szeroki wybór pakietów z różnymi prędkościami transferu danych. Poza tym operator powinien stwarzać możliwość bezproblemowego przejścia z jednego pakietu na drugi. Wynika to z faktu, że nie jest łatwo przewidzieć, w jakim tempie rozwinie się dana działalność. Niekiedy przejście z poziomu niewielkiego biznesu do średniej firmy zajmuje kilka lat, ale coraz częściej odbywa się to znacznie szybciej. Z tego powodu warto korzystać z usług dostawców, którzy pozwalają na ewentualną zamianę wykorzystywanego pakietu w dowolnym momencie.

Pakiety biznesowe od INEA

Szukając wysokiej jakości pakietu internetowego dla biznesu, warto zwrócić uwagę na ofertę INEA. Ten doświadczony operator daje możliwość korzystania z niezawodnego łącza światłowodowego. INEA zapewnia szeroki wybór pakietów dla firm, w których prędkość transferu danych może wynosić od 200 Mb/s do 1 000 Mb/s. Co ważne jest to łącze symetryczne, co przekłada się na jego odpowiednią wydajność i zwiększony komfort pracy. Oferta od INEA jest elastyczna, co umożliwia zmianę pakietu wraz ze zwiększeniem skali działalności danego biznesu. Dostawca zapewnia całodobowe wsparcie techniczne oraz możliwość korzystania z ochrony ANTY-DDoS. Jest to niezwykle skuteczna forma zabezpieczenia przed atakami ze strony internetowych przestępców.

Wybór odpowiedniego Internetu dla firmy ma olbrzymi wpływ na komfort i efektywność pracy zatrudnianych w niej osób. Podczas dokonywania wyboru należy zwrócić uwagę na prędkość łącza, która musi być dostosowana do skali działalności oraz ilości wykorzystywanych urządzeń. Ponadto nie można zapominać o kwestiach związanych z ochroną newralgicznych danych. Z tego powodu, należy inwestować w biznesowe pakiety internetowe idące w parze ze skutecznymi zabezpieczeniami przed atakami ze strony cyberprzestępców.