Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie źródła danych mogą zostać zintegrowane z Microsoft Power BI?

profesjonalne oprogramowanie
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Profesjonalne oprogramowanie Microsoft Power BI to kompleksowe narzędzie do wizualizacji danych, za pomocą którego możliwe jest przeprowadzanie zaawansowanych analiz biznesowych i tworzenie interaktywnych raportów i wykresów w oparciu o zróżnicowane źródła danych. W tym artykule omawiamy kilka najczęstszych źródeł, które z powodzeniem mogą zostać zintegrowane z Microsoft Power BI.

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne oprogramowanie Microsoft Power BI?

Microsoft Power BI, jako profesjonalne oprogramowanie klasy Business Intelligence od firmy Microsoft, umożliwia profesjonalną wizualizację danych oraz bieżące monitorowanie kluczowych wskaźników efektywności. Narzędzie wykorzystuje w tym celu zaawansowane pulpity menadżerskie złożone z interaktywnych raportów, wykresów, tabel oraz grafów. Rozwiązania te nie tylko poprawiają czytelność i ułatwiają proces przyswajania informacji, ale w efekcie pomagają również w sprawnym wyciąganiu wniosków i podejmowaniu na ich podstawie trafnych decyzji biznesowych.

Oprogramowanie Microsoft Power BI to zatem gwarancja łatwiejszego zarządzania firmą przez kadrę menadżerską, minimalizacja ryzyka, a także sposób na skuteczną optymalizację procesów biznesowych. To wszystko przekłada się z kolei na większą oszczędność czasu i zasobów – zarówno kadrowych, jak i przede wszystkim finansowych.

Źródła danych możliwe do zintegrowania z Microsoft Power BI

Profesjonalne oprogramowanie Microsoft Power BI oferuje dostęp do danych z poziomu setek obsługiwanych lokalnych źródeł danych, a także źródeł w chmurze. Wśród nich wymienia się szczególnie:

  • usługi Dynamics 365;
  • hurtownie danych;
  • Salesforce;
  • OneDrive;
  • Azure SQL DB (dzięki Power BI możliwe jest łatwe importowanie danych z różnych źródeł w chmurze);
  • arkusze Excel (Microsoft Power BI pozwala na importowanie arkuszy kalkulacyjnych Excel bezpośrednio do programu, co umożliwia łatwe tworzenie raportów i wykresów na podstawie dostępnych danych);
  • Active Directory;
  • program Sharepoint (popularny system zarządzania dokumentami również może być wykorzystywany jako źródło danych dla Power BI – narzędzie umożliwia bowiem importowanie danych z list SharePoint i tworzenie na ich podstawie raportów i wykresów);
  • systemy ERP;
  • Google Analytics.

Oprócz wymienionych wyżej źródeł danych, Microsoft Power BI umożliwia integrację z wieloma innymi źródłami danych, takimi jak pliki CSV, XML, JSON i wiele innych.

Kiedy warto rozważyć skorzystanie z oprogramowania Microsoft Power BI?

Jeśli zauważyłeś, że w Twojej firmie pojawił się problem związany z niedoskonałym, manualnym (a przez to również czasochłonnym) procesem raportowania albo potrzebujesz większych możliwości w zakresie wizualizacji danych, inwestycja w profesjonalne oprogramowanie Microsoft Power BI będzie skutecznym rozwiązaniem. Wdrożenie tego nowoczesnego narzędzia powinna rozważyć każda firma, której zależy na sprawnej analizie danych biznesowych w łatwy, wygodny sposób.

Power BI oferuje szereg funkcjonalności, które pozwalają na wizualizację danych, tworzenie raportów, a także analizę w czasie rzeczywistym. Jest to szczególnie przydatne dla firm, które potrzebują szybkiego dostępu do ważnych informacji, które pomogą w podejmowaniu decyzji biznesowych. Ponadto Power BI umożliwia integrację z innymi narzędziami Microsoftu, takimi jak Excel czy SharePoint, co ułatwia pracę z danymi w firmie.