Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Technologia React – co to jest?

Technologia React
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

By opracować webowy interfejs w sposób komponentowy i odpowiednio sprzężony z innymi bibliotekami Java Script, przydatnym narzędziem jest React. Jego popularność rośnie z dnia na dzień. Dowiedz się więcej o tej technologii oraz jej zastosowaniu.

Co to jest React?

React to biblioteka języka JavaScript, która pozwala na tworzenie interfejsów użytkownika. To framework opracowany przez Facebooka. Pozwala tworzyć natywne aplikacje mobilne na Androida i iOS. Jest szeroko stosowany w tworzeniu stron internetowych i aplikacji webowych.

To platforma programistyczna – szkielet do budowy aplikacji. Pozwala na składanie interfejsu z odrębnych elementów, dzięki czemu umożliwia łatwiejszą nawigację.

Główne zalety React

React to świetne i nowoczesne narzędzie do tworzenia aplikacji interaktywnych na platformy – mobilne, internetowe oraz inne. Ma coraz szersze zastosowanie, gdyż zapewnia wysoką wydajność, zwinność i deklaratywność. Co ważne, React jest też przyjazny dla SEO – został odpowiednio dostosowany do optymalizacji.

Może wpłynąć na poprawę ogólnej szybkości aplikacji, ułatwi tworzenie interaktywnych UI oraz pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszy koszt całego projektu. Znacznie skraca czas developmentu. Poza tym tworzenie i wdrażanie aplikacji React trwa krótko. Jest świetnym narzędziem do stworzenia stosunkowo prostej aplikacji, gdy jest mało czasu na sfinalizowanie produktu.

Popularne narzędzie w świecie programowania webowego

Główną cechą Reacta jest tworzenie wirtualnego drzewa DOM (Document Object Model), które jest reprezentacją interfejsu użytkownika. React pozwala na dynamiczną zmianę stanu interfejsu użytkownika w odpowiedzi na zmiany w danych wejściowych.

Dzięki temu, że React opiera się na wirtualnym drzewie DOM, a nie na rzeczywistym drzewie DOM, jego wydajność jest zwykle wyższa niż w przypadku tradycyjnych metod tworzenia interfejsów użytkownika.

React pozwala także na tworzenie komponentów interfejsu użytkownika, które mogą być łatwo przenoszone między różnymi aplikacjami i wielokrotnie wykorzystywane. Wszystko to sprawia, że React jest popularnym narzędziem w dzisiejszym świecie programowania webowego.

Zawód React Native Developera pozwala na rozwój oraz liczne możliwości. Umożliwia uczestnictwo w ciekawych, nowatorskich projektach, które korzystają z innowacyjnych technologii.

Dodatkowe informacje na temat technologii React znajdziesz tatuj: https://edge1s.com/pl/oferta/technologie/react/.