Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wykwalifikowany programista czy gotowy szablon – co wybrać do stworzenia strony?

tworzenie strony internetowej
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Jeśli planujesz stworzyć swoją stronę internetową, z pewnością spotkałeś się już z dylematem – czy warto inwestować w pracę wykwalifikowanego programisty, czy lepiej skorzystać z gotowego szablonu? Wybór ten może mieć ogromne znaczenie dla przyszłego sukcesu Twojej strony. W tym artykule porównamy obie opcje i przedstawimy argumenty za i przeciw, aby pomóc Ci dokonać właściwej decyzji. Przygotuj się na ciekawą podróż przez świat tworzenia stron!

Zalety skorzystania z usług wykwalifikowanych specjalistów do stworzenia strony internetowej

Przed rozpoczęciem tworzenia dedykowanej strony internetowej należy skupić się na jej wizualnym projekcie. Grafik zaczyna od zaplanowania struktury strony, a następnie tworzy autorski design. Następnie programista przygotowuje kod źródłowy witryny. Jest to szczególnie polecane dla serwisów o unikalnych funkcjonalnościach lub wymagających specyficznego podejścia biznesowego.

Zalety wykorzystywania wykwalifikowanych programistów do tworzenia stron internetowych:

  • Po pierwsze, będziesz mieć pewność, że twoja strona będzie działała poprawnie i będzie dobrze wyglądała. Programiści profesjonalnie zajmujący się tworzeniem stron internetowych mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, dzięki czemu są w stanie stworzyć stronę według Twoich oczekiwań.
  • Po drugie, korzystając z usług profesjonalnego programisty, masz pewność, że twoja strona będzie bezpieczna. Programiści dbają o to, by strony internetowe korzystały ze sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań technicznych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja strona będzie dobrze zabezpieczona przed niechcianym, szkodliwym oprogramowaniem. 
  • Po trzecie, wykwalifikowany programista może dostosować stronę internetową do twoich indywidualnych potrzeb biznesowych. Może on stworzyć stronę zgodnie z twoimi oczekiwaniami, optymalizując ją pod kątem funkcjonalności i dostosowaną do twojej grupy docelowej.
  • Po czwarte, profesjonalny zespół pracujący w agencji interaktywnej może pomóc Ci w tworzeniu skutecznego planu marketingowego dotyczącego Twojej witryny internetowej. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoja strona będzie lepiej widoczna i przyciągnie więcej użytkowników.

Jeśli szukasz agencji interaktywnej, która wykona dla Ciebie dedykowaną stronę internetową, to zapoznaj się z ofertą agencji interaktywnej The Lion, która pracuje zgodnie z najlepszymi standardami. Do realizacji projektów wykorzystuje autorskie projekty graficzne oraz gwarantuje wysoką jakość kodu źródłowego. Wszystkie realizacje w agencji The Lion są wykonywane przez zespół doświadczonych grafików i programistów, zapewniając profesjonalny efekt końcowy. https://thelion.pl/strony-internetowe/poznan/ 

A może gotowe szablony stron internetowych?

Poza dedykowaną usługą polegającą na przygotowaniu indywidualnego projektu strony internetowej, istnieją również gotowe szablony dla systemów zarządzania treścią np. Wordpress. Taki szablon możesz zainstalować i dostosować do swoich potrzeb, otrzymując stronę internetową szybciej i taniej niż zlecając jej indywidualne przygotowanie. Niesie to jednak za sobą wiele wad. Wady korzystania z gotowych szablonów dla stworzenia strony:

  1. Gotowe szablony nie zawsze są idealnie dopasowane do potrzeb danej strony. Często trzeba wykonać dodatkowe modyfikacje, aby uzyskać pożądany efekt.
  2. W przypadku większości gotowych szablonów nie ma możliwości ich dostosowania do indywidualnych potrzeb. Dlatego też, aby uzyskać unikalną stronę internetową, konieczne jest samodzielne tworzenie grafiki oraz kodu HTML/CSS.
  3. Gotowe szablony często nie są dobrze zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek internetowych, co może negatywnie wpłynąć na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania.
  4. Często nie jest możliwe wykorzystanie wszystkich funkcjonalności, które oferuje platforma do zarządzania treścią. Przez to trudniej jest dostosować stronę do swoich potrzeb. 
  5. Większość gotowych szablonów nie jest responsywna, co może utrudniać wygodne korzystanie ze strony na urządzeniach mobilnych. 
  6. Gotowe szablony często nie są zgodne z wytycznymi i zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa stron internetowych, co może stanowić dodatkowe ryzyko dla Twojej witryny.

Pomimo wymienionych wad, gotowe szablony mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób z niewielkim budżetem i krótkim czasem realizacji. W takich przypadkach mogą one stanowić szybkie i łatwe do implementacji rozwiązanie.

Czym różni się kreator stron od szablonu?

Kreator stron to program, który umożliwia stworzenie strony internetowej bez konieczności posiadania wiedzy technicznej. Kreatory stron oferują gotowe szablony i narzędzia do edycji, dzięki czemu każdy może stworzyć unikalną stronę internetową.

Szablon to jeden z elementów składowych kreatora stron. Szablony służą do definiowania struktury i wyglądu strony internetowej. Dostarczane są przez firmę tworzącą program oraz innych dostawców. Użytkownicy mogą modyfikować szablony, aby dostosować stronę internetową do swoich potrzeb. Obecnie istnieje wiele technologii no-code, dzięki którym można tworzyć witryny za pomocą intuicyjnych narzędzi typu Divi lub Elementor.  

Podsumowując, kreator stron jest programem, który dostarcza szablony i narzędzia do tworzenia stron internetowych bez znajomości technicznej. Szablon to natomiast element składowy kreatora stron, służący do definiowania struktury i wyglądu witryny.

Dedykowany projekt strony internetowej, czy gotowy szablon - co wybrać?

Programiści mają wiedzę i doświadczenie, które pozwalają im tworzyć strony internetowe od podstaw. Mogą one stworzyć dowolną witrynę na miarę potrzeb Twojej firmy lub marki. Jednak zatrudnienie programisty może być czasochłonne i kosztowne.

Gotowe szablony natomiast oferują szybką i niedrogą metodę tworzenia witryny internetowej. Szybkość jednak nie oznacza, że strona będzie dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb. Gotowe szablony mogą nie mieć funkcji, których potrzebujesz, a także nie będą dobrze dostosowane do Twojej marki lub firmy. Z kreatorem witryn, czy gotowym szablonem nie otrzymujesz wsparcia programistycznego, więc nadal może być trudno dostosować witrynę do indywidualnych potrzeb. 

Wybór odpowiedniego narzędzia do tworzenia stron internetowych zależy od potrzeb Twojej firmy lub marki. Jeśli chcesz szybko zacząć i nie masz dużego budżetu, gotowe szablony będą dobrym wyborem na start. Jeśli jednak masz większe potrzeby i możesz przeznaczyć na to więcej czasu i pieniędzy, warto rozważyć zatrudnienie agencji interaktywnej, która przygotuje dedykowaną stronę internetową.