Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Chmura hybrydowa i prywatna w IQ - serwery VPS IQ.pl

Chmura hybrydowa
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Szukasz rozwiązań które swoją funkcjonalnością wykraczają poza tradycyjny hosting? Zastanów się nad wirtualnym serwerem dedykowanym. Bezpieczny i tani VPS znajdziesz w ofercie centrum danych IQ. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się więcej na temat wszystkich związanych z tą usługą możliwości. Zapraszamy do lektury!

Serwer VPS - dla najbardziej wymagających 

Tradycyjny hosting to rozwiązanie, które nie sprawdza się we wszystkich przypadkach. Jeżeli Twoja aplikacja używa modułów PHP, skrypty wymagają dłuższego limitu wykonywania albo baza danych wykorzystuje oprogramowanie Elastic Search, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest serwer VPS.

Wirtualne serwery dedykowane to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających klientów. VPS bazuje na wirtualizacji OpenVZ dzięki czemu charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością. Jest zarządzany z poziomu panelu administracyjnego, który umożliwia między innymi bieżący podgląd liczby procesów, prezentację aktualnego stanu serwera i dostęp do oddzielnego serwera pocztowego oraz DNS. 

Serwer VPS to usługa, którą można spersonalizować. W ofercie IQ dostępnych jest kilka pakietów różniących się od siebie parametrami, zakresem funkcjonalności oraz ceną. Klienci, którzy mają doświadczenie wyłącznie z tradycyjnym hostingiem mogą też zdecydować się na wariant OpenVZ Managed, czyli VPS z administracją. 

Przenoszenie domeny na inny serwer może być proste!

Posiadasz już własną domenę i potrzebujesz przenieść ją do IQ? Nic prostszego. Narzędzia udostępnione przez firmę pozwolą Ci na szybkie i bezproblemowe wykonanie całej operacji. Proces można zawrzeć w trzech krokach.

Przenoszenie domeny na inny serwer zaczyna się od wprowadzenia jej danych adresowych. Następnie należy podać dostarczony przed dotychczasowego dostawcę usługi kod AuthInfo. Ostatni krok to zatwierdzenie całej operacji poprzez kliknięcie linku potwierdzającego, który został wysłany na adres email. W przypadku domen europejskich ostatni etap odbywa się automatycznie. 

Domeny z rozszerzeniami krajowymi takimi jak .pl czy .com.pl można przenieść do IQ całkowicie za darmo. Koszta związane z transferem .com lub .eu możesz sprawdzić bezpośrednio na stronie. 

Chmura prywatna i hybrydowa IQ - sprawdź szczegóły 

Technologia Cloud to rozwiązanie w pełni wspierane przez IQ. Wśród najpopularniejszych wykorzystujących ją usług należy wymienić chmurę prywatną. Zapewnia ona pełną personalizację i dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Jej niewątpliwą zaletą jest pełna skalowalność, która pozwala na utrzymanie wysokiej wydajności niezależnie od rozmiaru bazy danych.

Chmura hybrydowa IQ to rozwiązanie łączące usługę chmury prywatnej z tradycyjnymi serwerami. Jej główną zaletą jest to, że poprzez kompilacje usług znajdujących się w różnych lokalizacjach spełnia najwyższe wymogi dotyczące ochrony danych oraz dostępności. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług Cloud i nie tylko, sprawdź informacje zawarte na stronie www.iq.pl. Na pewno uda Ci się znaleźć tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.