Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Polskie rozwiązania AI znajdą wykorzystanie w grach wideo?

gry wideo
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Polska spółka AI word pracująca nad rozwiązaniami z zakresu sztucznej inteligencji planuje wykorzystać nowo opracowaną technologię w grach wideo. Zespół specjalistów podczas pracy nad algorytmami umożliwiającymi bardziej swobodną komunikację robotów z ludźmi odkrył potencjał dla reprezentantów branży cyfrowej rozrywki.

Grupa tworząca issueCheck, inteligentnego asystenta sklepu internetowego, ma już w planach następny ambitny projekt. Narzędzia AI znajdują zastosowanie w kolejnych sektorach i powoli wkraczają do codziennego życia. Na wiele sposobów ułatwiają i automatyzują pracę, m.in. produkcję, transport, sprzedaż czy dopełnianie formalności. Zespół doszedł do wniosku, że jak najbardziej mogą stanowić ogromne wsparcie również w game devie, w którym tzw. crunch, czyli nadmiar pracy, jest aktualnie jednym z najbardziej palących problemów.

Firma AI word sp. z o.o. planuje dalsze wykorzystanie sztucznej inteligencji w kolejnych dziedzinach. Świetna znajomość tematu oraz otwarte podejście sprzyjają kreatywności. W przyszłości można spodziewać się tego, że Grupa ta zaproponuje jeszcze inne, niezwykle przydatne rozwiązania. AI jest jednym z filarów trwającej właśnie Czwartej Rewolucji Przemysłowej, dlatego nic dziwnego, że zaczyna wkraczać na nowe tereny.

Projekt issueCheck jest rozwijany od 2020 roku. W jego ramach zespół specjalistów tworzy inteligentny chatbot nowej generacji, przeznaczony do komunikacji z klientami sklepów internetowych. Ponieważ wykorzystuje najnowocześniejsze algorytmy AI i ML, stale się uczy oraz potrafi prowadzić bardziej zaawansowane konwersacje, w ramach których odpowiada na pytania, doradza, poleca produkty itp. W praktyce może z powodzeniem zastępować pracowników z działu Obsługi Klienta, a do tego jest w stanie pracować przez całą dobę. Rozwiązanie to świetne udogodnienie dla klientów oraz niezwykle opłacalne narzędzie wspierające przedsiębiorców z branży e-commerce.

Startup uzyskał aprobatę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w formie dofinansowania w wysokości blisko 1 miliona złotych. Zgodnie z planem system ma mieć swoją premierę na polskim rynku na początku 2023 roku.

Więcej informacji o issueCheck można znaleźć na stronie: https://issuecheck.pl/.