Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Aplikacje geodezyjne, czyli podstawy efektywnej pracy w terenie

mobilna aplikacja geodezyjna
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Nowoczesne technologie, typowe dla XXI wieku, ułatwiają nam życie na wielu jego płaszczyznach, dlatego nie jest wskazane ignorowanie drzemiącego w nich potencjału. Z imponującego dorobku współczesności korzystamy między innymi w sferze dotyczącej realizacji zawodowych obowiązków, dzięki czemu działamy wydajniej, znacznie szybciej osiągamy zamierzone cele, rozwijamy swoją karierę, a praca, którą wykonujemy, ma zdecydowanie lepszą jakość. Opisywane zjawisko można bez problemu dostrzec na przykład w geodezji oraz branżach pokrewnych.

Coraz większą popularność zdobywają tam mobilne programy dla geodetów. Ich uniwersalność sprawia, że mają szerokie zastosowanie praktyczne, natomiast cechująca je intuicyjność użytkowania pozwala na to, żeby z tych interaktywnych programów korzystali nie tylko doświadczeni profesjonaliści dysponujący rozległą wiedzą, ale i osoby spoza branży, które pierwszy raz stykają się z odbiornikiem GNSS. Wśród dostępnych aktualnie na rynku aplikacji geodezyjnych na telefon w pierwszej kolejności uwagę przyciąga rewolucyjne narzędzie, którym jest QuickGNSS. Jakie są najważniejsze funkcje tego rozwiązania stworzonego, testowanego w wykonawstwie geodezyjnym i rozwijanego wspólnie przez geodetów oraz programistów? Poznaj je właśnie teraz!

Intuicyjna aplikacja pomiarowa QuickGNSS – jakie są jej możliwości?

QuickGNSS to zaawansowana mobilna aplikacja geodezyjna przeznaczona do sprawnego wykonywania profesjonalnych pomiarów GPS (GNSS), tyczenia, orientacji w terenie oraz generowania raportów z tych działań. Można pobrać ją na dowolne urządzenie z systemem Android takim jak smartfon, czy tablet i używać z geodezyjnymi odbiornikami pochodzącymi od różnych producentów. Ten nowoczesny program jest niezwykle przyjazny w użytkowaniu, dlatego przed przystąpieniem do korzystania z niego, nie trzeba tracić czasu na uczestnictwo w szkoleniach – można od razu przejść do konkretnego działania i wręcz natychmiastowo ulepszyć swoją pracę, automatyzując wiele powtarzalnych czynności.

QuickGNSS ma wiele unikatowych funkcjonalności, które wyróżniają go pośród wszystkich innych programów o analogicznym przeznaczeniu. Ta aplikacja geodezyjna na Androida jest na bieżąco aktualizowana, a w ostatnim czasie została wyposażona w następujące dodatkowe funkcje:

  • MockLocation, czyli pozorowanie lokalizacji do innych aplikacji Android (np. aplikacje GIS lub Google Maps),
  • możliwość szybkiego tyczenia elementów wybranych z mapy przy edycji geometrii CAD,
  • eksport do formatów GSI, SDR oraz GPX z popularnych tachimetrów.

Ponadto, z każdą nową wersją QuickGNSS pojawia się coraz więcej dopasowanych modeli odbiorników. Obecnie rozwijana jest możliwość korzystania z QG dla jak największej grupy klientów. .

QuickGNSS – czym jeszcze wyróżnia się ta aplikacja geodezyjna na Androida?

Intuicyjność obsługi gwarantująca maksymalną wygodę użytkowania to znak rozpoznawczy QuickGNSS. Jakie inne funkcje oraz mocne strony tego rozwiązania zasługują na uwagę?

Ważne jest to, że silnik graficzny wpływa na szybkość odświeżania dużych plików graficznych, z kolei zmiana częstotliwości pomiaru odbiornika pozwala na szybszy pomiar punktów. Ten fakt, razem z intuicyjnością i funkcjami, które optymalizują pomiar, sprawiają, że pomiary terenowe odbiornikiem GNSS są kilkukrotnie szybsze.

Najczęściej wskazuje się, że najważniejszą funkcją, która jednoznacznie wyróżnia mobilny program geodezyjny QuickGNSS na tle innych aplikacji tego typu, jest współpraca z programem GoKart, dająca możliwość dokonywania pomiarów z jednoczesnym kreśleniem obiektów zgodnie z symboliką najnowszych rozporządzeń. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Sprawdź zapis przeprowadzonego przez nas webinaru „Optymalizacja pomiarów GNSS”, który znajduje się pod wskazanym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=2BIbtFYVoC0.

QuickGNSS – mobilny program geodezyjny, który warto wypróbować!

Programy geodezyjne, z których miałeś okazję dotąd korzystać, nie sprostały Twoim wymaganiom? Aktualnie szukasz innego rozwiązania, które tym razem pozytywnie wpłynie na efekty realizowanych przez Ciebie zadań? Potrzebujesz specjalistycznego wsparcia, które da Ci szansę na prawidłowe wykonanie zlecenia w czasie zdecydowanie krótszym, niż pozwalają na to standardowe procedury? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest aplikacja geodezyjna QuickGNSS. To nowa jakość w wykonywaniu pomiarów terenowych– najwyższy czas, abyś przekonał się o tym w praktyce. W celu osiągnięcia takiego rezultatu pobierz scharakteryzowany powyżej program ze sklepu Google Play i wypróbuj go całkowicie za darmo, korzystając z dostępnej przez 10 dni wersji testowej. Zobacz jak działa QuickGNSS, który przetestowało już liczne grono zadowolonych użytkowników.