Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Mindset delegowania — na czym polega?

outsourcing IT
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Punkty na twojej liście zadań piętrzą się bez końca i wciąż szukasz sposobów na stworzenie sobie większej ilości wolnego czasu? Z pomocą może przyjść delegowanie obowiązków znane także jako outsourcing. Choć metoda ta jest powszechnie znana i stosowana w środowiskach przedsiębiorczych, nie musisz prowadzić własnej firmy, aby z niej korzystać. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zmiana paradygmatu — majątek to nie wszystko

Większość z nas wyrosła w przekonaniu, że bogactwo człowieka jest determinowane przez jego majątek. W twierdzeniu tym bez wątpienia w kryje się sporo prawdy, lecz niestety przecenia ono realną wartość dóbr materialnych. Te są oczywiście w stanie zapewnić jakąś formę stabilizacji, ale ich posiadanie wcale nie musi gwarantować wartości tak elementarnych, jak dobre samopoczucie, niezależność lub zdrowie.

Idąc tym tokiem rozumowania, wiele osób dochodzi do wniosku, że pieniądze nie powinny być wyznacznikiem bogactwa. Na bazie tego nurtu myślowego narodził się mindset delegowania obowiązków. Podejście to traktuje wolny czas jako wartość nadrzędną, co rzecz jasna nie musi kolidować z finansowym powodzeniem. Bardzo powszechnie stosują je przedsiębiorcy, korzystając z usług takich jak outsourcing IT, a także pomoc wirtualnych sekretarek i księgowych.

O krok dalej — outsourcing w życiu prywatnym

Aby zdecydować się na outsourcing w życiu prywatnym, należy dysponować pewnymi swobodnymi środkami finansowymi. Rzecz jasna nikt nie pomoże ci w organizacji twoich spraw, nie oczekując w zamian wynagrodzenia. To nie musi być jednak druzgocąco wysokie. Umiejętnie wykorzystując geoarbitraż, możesz znaleźć wirtualnych asystentów, którzy zajmą się twoimi sprawami w sferze online lub wykonają research.

Outsourcing w pracy zawodowej

Coraz więcej osób zatrudnionych w roli pracowników etatowych korzysta z outsourcingu. Czy pracodawcy się na to godzą? Zwykle tak! Oczywiście specyfika wielu zawodów nie pozwala na takie rozwiązania. Mnóstwo specjalistów, takich jak marketerzy i programiści, wykorzystuje je jednak na porządku dziennym.

Korzyści z outsourcingu

Największą korzyścią płynącą z delegowania obowiązków jest oczywiście większa ilość wolnego czasu. Tę można jednak przekuć na wiele innych. Wolny czas pozwala zająć się czymkolwiek. Dla jednych będzie to po prostu odpoczynek lub rozrywka, dla innych kolejne produktywne działania, mające na celu choćby generowanie kapitału.

Co równie ważne, delegowanie obowiązków pomaga żyć w duchu minimalizmu. Mało ważne obowiązki wędrują do rąk osób, które są skore się nimi zająć. W ten sposób pozostawiasz w swoim kalendarzu jedynie to, co dla ciebie kluczowe. Pamiętaj jednak, że delegowanie obowiązków wymaga świetnego zarządzania i umiejętności organizacyjnych. Zanim więc zajmiesz się outsourcingiem, musisz potrafić radzić sobie ze swoimi obowiązkami samodzielnie. Później będzie tylko łatwiej.