Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


MasterID pomoże kontrolować stojaki do transportu okien za pomocą RFID

Stojaki do transportu okien
 |  Informacja prasowa  |  Technologia i IT

Straty stojaków do transportu szyb i okien to jeden z poważniejszych problemów logistycznych w branży stolarki otworowej. Konieczność regularnego uzupełniania braków, której przyczyną są przede wszystkim przetrzymywanie stojaków przez kontrahentów i ich nieterminowe zwroty, wiąże się z dużymi kosztami jakie ponoszą producenci. Firma MasterID znalazła jednak skuteczny sposób na kontrolę stojaków i obniżenie kosztów związanych z ich eksploatacją.

Stojaki do transportu okien monitorowane poprzez RFID

Producenci okien zyskali właśnie nową możliwość kontroli posiadanych stojaków za pomocą systemu RFID. Rozwiązanie stworzone przez firmę MasterID, umożliwia indywidualne, trwałe oznakowanie każdej sztuki stojaka specjalnym znacznikiem, a następnie jego monitorowanie i śledzenie aktualnego położenia. Dzięki technologii RFID zarządzanie wszystkimi posiadanymi stojakami jest znacznie prostsze i bardziej efektywne, gdyż ich ewidencja i kontrola jest w dużym stopniu zautomatyzowana.

Ponadto system umożliwia bezdotykową identyfikację stojaków z dużych odległości, automatyczne odczyty, określanie ich położenia i fizyczne wyszukiwanie w terenie, co jest niemożliwe przy stosowaniu tradycyjnych kodów kreskowych. Obsługa rozwiązania za pomocą mobilnego terminala RFID to także duża wygoda pracy i olbrzymia oszczędność czasu.

Systemowe zarządzanie stojakami dla producentów szyb i okien

Nowy system dedykowany producentom okien jest odpowiedzią firmy MasterID na sygnały płynące bezpośrednio z rynku.

– Zauważyliśmy, że powtarzające się informacje o trudnościach ze skuteczną kontrolą stojaków wśród producentów okien nie są pojedynczymi przypadkami, ale realnym problemem całej branży. Stwierdziliśmy, że mając do dyspozycji naszą wiedzę i technologię jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie. I tak też się stało, czego wyrazem jest właśnie system MasterID Okna RFID – wyjaśnia Grzegorz Paul, współwłaściciel MasterID. – Naszym celem jest dostarczenie pierwszego systemowego rozwiązania do skutecznego zarządzania stojakami transportowymi, ponieważ nie zauważyliśmy, żeby na rynku funkcjonowało jakiekolwiek rozwiązanie tego typu, szczególnie oparte na RFID, które zyskałoby powszechne uznanie w branży – dodaje.

Monitoring stojaków transportowych

Monitoring stojaków transportowych generuje olbrzymie oszczędności

Ścisła kontrola stojaków oraz próby skutecznego zapanowania nad ich zwrotami i obrotem były do tej pory dla producentów okien nie lada wyzwaniem. Dobrze wiedzą o tym szczególnie więksi wytwórcy, którzy pomimo podejmowanych wysiłków, wciąż ponoszą ogromne koszty wynikające z niezidentyfikowanych strat. Na szczęście dzięki technologii RFID ten stan rzeczy ulega znaczącej zmianie. Zarządzanie stojakami do transportu okien staje się tańsze i znacznie prostsze, ponieważ wszystkie posiadane sztuki można z łatwością monitorować za pomocą jednego systemu RFID.

Rozwiązanie firmy MasterID zostało opracowane dla wszystkich producentów branży stolarki otworowej, którzy swoje produkty transportują na specjalnych zwrotnych stojakach. Pełną funkcjonalność systemu, a także możliwości jego wdrożenia można poznać na stronie producenta.

-

Artykuł powstał we współpracy z firmą MasterID dostarczającą system MasterID Okna RFID