Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto wybrać gotowy projekt sklepu internetowego?

projekt sklepu internetowego
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Wygląd sklepu internetowego to jego wizytówka. To właśnie on często decyduje, czy klient będzie chciał dokonać zakupów, czy opuści stronę jeszcze przed zapoznaniem się z ofertą. Sprawdzonym rozwiązaniem są w tym przypadku gotowe skórki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego gotowy projekt sklepu internetowego to dobry pomysł.

Jednym z często wybieranych rozwiązań przy otwieraniu sklepu internetowego są gotowe szablony. Mają one określony styl oraz układ graficzny, a użytkownik musi je jedynie wypełnić zawartością (tekstem, grafikami, itd.). Decydując się na gotowy projekt sklepu internetowego, możesz liczyć na wiele korzyści.

Oszczędność czasu

Dzięki gotowym rozwiązaniom nie musisz długo czekać na przygotowanie projektu sklepu i jego wdrożenie. Szablon możesz dopasować samodzielnie w łatwy sposób. Gotowy projekt sklepu internetowego pozwoli Ci także szybciej uruchomić cały sklep.

Estetyka

Zastosowanie gotowych szablonów pozwoli Ci stworzyć przejrzysty i estetyczny projekt sklepu, nawet jeśli sam nie masz wiedzy graficznej. Dodatkowo możesz znaleźć projekty dostosowane do branży lub uniwersalne skórki, które sprawdzą się w większości sklepów.

Dostosowanie RWD

Twój sklep powinien wyglądać dobrze nie tylko na ekranie komputera, ale także na każdym innym urządzeniu mobilnym. Dzisiaj wielu konsumentów dokonuje transakcji, używając smartfona lub tabletu, dlatego ważne jest, aby ułatwić im zrobienie wygodnych zakupów. Gotowy szablon RWD daje Ci pewność, że Twój sklep będzie wyświetlał się poprawnie na każdym urządzeniu.

Możliwość modyfikacji

Wybrany szablon łatwo zmodyfikujesz zgodnie ze swoimi potrzebami oraz upodobaniami. W łatwy sposób możesz zatem spersonalizować projekt, dodać własne elementy i edytować je wraz z rozwojem sklepu.

Niewielki koszt

Gotowe szablony sklepów internetowych są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż projekty indywidualne. Nie musisz również ponosić dodatkowych kosztów przy ich wdrożeniu, ponieważ wszelkie zmiany możesz nanieść samodzielnie.

Kiedy najlepiej sprawdzi się gotowy projekt sklepu internetowego?

Tworząc sklep internetowy, możesz zdecydować się na indywidualny projekt, ale zazwyczaj jest on kosztowny, a jego wdrożenie wymaga czasu. Inną opcją jest samodzielne skonfigurowanie wyglądu. Jeśli jednak nie masz odpowiedniej wiedzy, może być Ci trudno uzyskać atrakcyjny efekt końcowy.

W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będą gotowe szablony dla sklepu internetowego. Zdecyduj się na nie, jeśli:

  • nie masz umiejętności graficznych,
  • chcesz szybko i w łatwy sposób uruchomić sklep,
  • nie dysponujesz dużym budżetem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szablonu sklepu internetowego?

Szukanie idealnego szablonu dla sklepu internetowego nie jest łatwym zadaniem. Sam wygląd skórki jest bardzo ważny, ale nie jest to jedyne kryterium, które powinieneś wziąć pod uwagę. Zanim dokonasz wyboru, sprawdź kilka ważnych elementów.

  • Spójność i dostosowanie do branży. - Projekt sklepu powinien być przemyślany od początku do końca. Wszelkie materiały graficzne muszą być zatem utrzymane w jednym stylu i dopasowane do identyfikacji wizualnej marki oraz specyfiki branży.
  • Responsywność. - Twój sklep internetowy powinien dobrze się prezentować na każdym urządzeniu. Wpłynie to nie tylko na zwiększenie sprzedaży, ale także lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarce.
  • Zgodność z zasadami UX. - Wygoda użytkowników zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Zadbaj zatem o to, aby Twój sklep był przejrzysty i intuicyjny w obsłudze. Przy wyborze szablonu zwróć szczególną uwagę na kartę produktu, która powinna umożliwiać klientowi szybkie znalezienie wszystkich ważnych informacji.
  • Możliwość edycji. Gotowy szablon powinien mieć możliwość modyfikacji elementów, abyś mógł spersonalizować swój sklep i dostosowywać go do zmieniającej się oferty.

Gotowe szablony sklepu internetowego w Sky-Shop

Wybierając oprogramowanie dla sklepu internetowego Sky-Shop, możesz skorzystać z gotowych szablonów, które spełniają wszystkie powyższe wymagania. Do wyboru masz darmową skórkę lub projekty dopasowane do popularnych branż (m.in. modowej, motoryzacyjnej, sportowej, dziecięcej i wielu innych).

Gotowe projekty sklepów internetowych Sky-Shop wyróżniają się estetyką wykonania połączoną z User Experience oraz dostosowaniem do urządzeń mobilnych. Nowoczesny design szablonów nie tylko wpływa na atrakcyjność sklepu, ale także wspiera sprzedaż.

Wszystkie projekty w łatwy sposób zmodyfikujesz w dowolnym momencie, dzięki czemu możesz z nich korzystać przez długi czas, nawet jeżeli oferta Twojego sklepu się zmieni.