Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Systemy monitoringu w Krakowie. Jaki monitoring wybrać do domu i firmy?

Systemy monitoringu
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Różne urządzenia i innowacje technologiczne odgrywają ogromną rolę w naszej codzienności. Nowoczesne rozwiązania świetnie sprawdzają się zarówno w domach, jak i w miejscach pracy: zapewniają wygodę, ułatwiają komunikację i udostępnianie danych oraz umożliwiają wszechstronną rozrywkę. Dzięki zastosowaniu nowych narzędzi zyskujemy też większe bezpieczeństwo. Coraz większą popularnością wśród inwestorów oraz właścicieli nieruchomości cieszą się systemy monitoringu budynków i ich otoczenia. Dzięki temu mechanizmowi mamy całodobową kontrolę nad bezpieczeństwem obiektu, a ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń znacznie maleje. Planujesz wdrożyć system monitoringu, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Chcesz wiedzieć, jaki monitoring wybrać do domu lub biura? Odpowiedzi na nurtujące cię pytania znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule.

Zalety systemu monitoringu

Stosowanie monitoringu niesie ze sobą cały szereg korzyści. Takie rozwiązanie gwarantuje kompleksową ochronę mienia bez żadnych ograniczeń czasowych. System monitoringu pozwala wychwycić obecność niepożądanych osób lub zaistnienia niebezpiecznych sytuacji, np. pożaru czy wycieku wody. Takie rozwiązanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy/zamieszkania oraz w jego pobliżu, co jest niezmiernie istotne zważywszy na ilość przestępstw takich jak kradzieże, włamania do obiektów, dewastacje mienia czy pobicia i rozboje.

Jaki monitoring do domu będzie najskuteczniejszy?

Rynek zabezpieczeń domowych stale się rozwija, stąd wiele osób nie do końca wie, w jakie rozwiązanie warto włożyć swoje pieniądze. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych w pierwszej kolejności instaluje alarm, sądząc, że takie rozwiązanie w zupełności wystarczy. Tymczasem założenie systemu alarmowego nie rozwiązuje wszystkich problemów. Alarm co prawda poinformuje nas o zdarzeniu, jednak w żaden sposób nie daje nam informacji o tym, w jaki sposób do niego doszło i kto brał w nim udział. Dlatego alarm najlepiej wzbogacić o montaż monitoringu. Inwestycja w system monitoringu do domu to poprawa jakości i bezpieczeństwa przebywających w nim osób. Monitoring pozwala chronić dom przed złodziejami i kradzieżą w najlepszy możliwy sposób. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jaki monitoring będzie najlepszy. Wszystko zależy od potrzeb konkretnej nieruchomości.

W jaki rodzaj monitoringu do firmy warto zainwestować?

Rodzaj monitoringu powinien być dopasowany do typu obiektu, w którym zostanie zainstalowany. Inne rozwiązania sprawdzą się w przypadku domu, inne w biurze, a jeszcze inne na parkingu czy w garażu. Sprawny i niezawodny zestaw do monitoringu w firmie to podstawa. W miejscu pracy może zdarzyć się wszystko: wypadek, bójka, zniszczenie sprzętu czy kradzież. Posiadając system monitoringu mamy pewność, że takie zdarzenie zostanie zarejestrowane, co pozwoli wyciągać konsekwencje albo ustalić faktyczny przebieg danej sytuacji. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki rodzaj monitoringu do firmy będzie najkorzystniejszy, najlepiej zdaj się na dedykowanych specjalistów. Usługę doboru, montażu i serwisu monitoringu najlepiej powierzyć fachowcom. Wezmą oni pod uwagę takie czynniki, które zwykłemu laikowi prawdopodobnie nie przyszłyby nawet do głowy. Aby system zabezpieczeń zadziałał prawidłowo, konieczny jest właściwy montaż kamer, a także wybór odpowiedniego oprogramowania. Jeśli firma zajmuje się np. wysyłką towaru, warto wybrać kamery z funkcją przybliżania obrazu. Jest to bardzo użyteczna funkcjonalność, dzięki której można z konkretnej odległości rozpoznać twarze, numery rejestracyjne pojazdów czy zdarzenia.

Montaż i serwis systemu monitoringu w Krakowie: komu zlecić?

W Krakowie i okolicach działa wiele firm proponujących montaż systemów zabezpieczenia w firmach i domach prywatnych. Pracujący w nich fachowcy nie tylko zajmują się instalacją systemów monitoringu, ale też pomagają w doborze odpowiednich jakościowo urządzeń rejestrujących. Jeśli szukasz profesjonalistów, którzy kompleksowo zajmą się twoim zleceniem od przygotowania projektu po montaż i serwis, warto mieć na uwadze firmę Altes. Decydując się na podjęcie z nią współpracy możesz liczyć na najwyższą jakość usług. Firma Altes – systemy monitoringu w Krakowie działa na rynku już od 2006 roku. Główne obszary jej działalności to projektowanie, wdrażanie oraz konserwacja elektronicznych systemów zabezpieczeń i automatyki budynkowej.