Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak przenieść numer do Otvarta?

internet mobilny Otvarta
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Otvarta jest obecnie najtańszą siecią komórkową w Polsce. Jest jednym z pierwszych operatorów udostępniających internet 5G, proponuje również kartę eSIM do telefonu. Przeniesienie numeru nie jest skomplikowanym procesem, aby go wykonać, trzeba wybrać najpierw operatora, z którym chcemy zawrzeć umowę. Niektórym osobom najbardziej zależy na najtańszej ofercie na rynku, inni są zainteresowani nielimitowanymi połączeniami do wszystkich sieci komórkowych, wymogiem jest również szybki internet i zasięg 5G w pakiecie. Dobra oferta powinna mieć jednocześnie tani abonament i kompleksowe usługi.

Przeniesienie numeru do innej sieci

Procedura przeniesienia numeru do innej sieci nie wymaga dużo czasu. Po określeniu swoich potrzeb należy wybrać ofertę oraz uzupełnić dokumentację, która umożliwi przeniesienie numeru. Trzeba się zastanowić czy wybieramy ofertę, w której dostępne są nowe telefony komórkowe, czy jedynie sam abonament telefoniczny. Należy dokonać wyboru czasu trwania umowy, czy ma być ona czasowa, czy też bezterminowa.

sieć komórkowa otvarta

Czy przenieść numer do sieci Otvarta?

Otvarta jest jedynym operatorem, który oferuje opcję ze stałym adres IP i Internetem mobilnym zarówno firmom, jak i zwykłym użytkownikom. Posiada również najtańszą ofertę na rynku z pakietem do internetu 21 GB, rozmowy i SMS-y bez limitu za 18,99. Abonament telefoniczny w takiej cenie obejmuje także HD Voice i zasięg 5G oraz opcjonalnie kartę eSIM. Co ważne umowa z siecią jest na czas nieokreślony, więc w każdym momencie możesz z niej zrezygnować.

Gdy zastanawiasz się, gdzie można uzyskać najtańszy abonament bez telefonu, propozycja sieci Otvarta z pewnością jest dobrym rozwiązaniem.

Całą procedurę przeniesienia numeru należy rozpocząć od złożenia dokumentów.

internet mobilny 21 gb

Najłatwiej całą taką procedurę wykonać można w placówce salonu sieci, w której chcemy podpisać umowę i przenieść do niej numer. Doradca na miejscu pomoże w uzupełnieniu dokumentacji i wytłumaczy cały proces przeniesienia numeru. Wniosek o przeniesienie numeru do innej sieci możemy również uzupełnić sami. Można go pobrać ze strony internetowej lub uzyskać go w salonie. Następnie taki wniosek należy dostarczyć do salonu sieci, do której numer ma być przeniesiony. W przypadku składania wniosku drogą telefoniczną albo internetową komplet dokumentów należy podpisać w obecności kuriera.

Kolejnym krokiem jest oczekiwanie na akceptację wniosku ze strony operatora, ma on obowiązek rozpatrzyć wniosek w ciągu 6 godzin.

Po zaakceptowaniu wniosku można podpisać umowę z nowym operatorem.

Główną korzyścią wynikającą z podpisania nowej umowy jest możliwość przejścia na abonament telefoniczny, który będzie spełniał, nasze aktualne wymagania np. limity połączeń, czy też Internetu.

sieć telefonii komórkowej

Kiedy przenieść numer?

Wybierając datę przeniesienia numeru do innej sieci, warto wybrać moment, kiedy aktualna umowa dobiega końca. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie procedury na kilka dni przed zakończeniem umowy z dotychczasowym operatorem. Czas przeniesienia numeru należy rozplanować rozsądnie, aby nie narazić się na kary umowne, wynikające z przerwania umowy. Z kolei, jeśli data zawarcia umowy z wybranym operatorem będzie pokrywała się z poprzednią, może zajść konieczność zapłacenia dwóch abonamentów.

O czym jeszcze warto wiedzieć, przenosząc numer?

Najlepszym rozwiązaniem, jak sprawdzić własny numer telefonu za darmo jest wpisanie odpowiedniego kodu na klawiaturze, po chwili pojawi się przypisany numer do karty SIM. Kody dostępne są na oficjalnej stronie operatora Otvarta.pl