Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak poprawić wrażenia z mobilnej gry?

granie na telefonie
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Smartfony naprawdę zrewolucjonizowały świat. Dzięki nim spora część użytkowników przestała korzystać z aparatów fotograficznych, odtwarzaczy muzycznych, czy nawet kupować książki i gazety. Jak się okazuje, także spora część rozrywki przeniosła się do mobilnej strony technologii. Gry na telefon to dziś nie tylko najprostsze tytuły, jak kultowy snake, tetris, czy kulki. Dzisiejsze smartfony pozwalają na uruchomienie zaawansowanych gier 3D, a co za tym idzie sporo osób korzysta właśnie z posiadanych w kieszeni urządzeń w celu grania. Najbardziej zapaleni komórkowi gracze kierują swój wzrok w stronę akcesoriów gamingowych. Ułatwiają i uprzyjemniają rozgrywkę, a czasem dają wrażenia jak z prawdziwej przenośnej konsoli do gier.

Akcesoria gamingowe do telefonu - po co ich używać?

Wszyscy, którzy choć kilka razy włączyli gry na telefonie wiedzą, gdzie leży największy problem. Jest nim oczywiście sterowanie przy pomocy dotykowego ekranu. Choć większość gier mobilnych jest do niego dostosowana, nie jest to aż tak wygodne, jak przy użyciu pada, czy na przenośnej konsoli. Tu pojawiają się akcesoria gamingowe do telefonu. Największą różnicę odczujemy, gdy wyposażymy nasz smartfon w dodatki zmieniające sterowanie na takie, jakie znamy z prawdziwego kontrolera do konsoli.

Akcesoria gamingowe do telefonu potrafią idealnie dopasować się nie tylko do Twojego telefonu, ale także do chwytu Twojej dłoni. Dzięki temu telefon trzymasz wygodnie, a pod ręką masz dostęp do wielu klawiszy. Sporo mobilnych gier pozwala na obsługę takich przycisków, a nawet samodzielną konfigurację ich. To znacznie wygodniejsze, niż używanie samego ekranu dotykowego. Kontroler do smartfona łączy się z nim przez Bluetooth. Często posiada także wbudowany powerbank, co pozwala wydłużyć czas gry o kilka godzin.

Gry na telefon

Bezprzewodowe słuchawki i przemyślane ładowanie

Niezależnie od tego,czy gramy na komputerze, konsoli, czy na smartfonie - dźwięk jest istotną częścią rozgrywki. Dobre audio pozwoli zwielokrotnić wrażenia z gry. Głośniki wbudowane w telefon komórkowy oczywiście nie dadzą nam zbyt dobrych wrażeń z gry. Zupełnie inaczej jest w przypadku słuchawek. Dobre akcesoria gamingowe do telefonu to takie, które są wygodne. Zrezygnujmy więc z kabli i wykorzystajmy do grania słuchawki bezprzewodowe. Dziś przyzwoite słuchawki TWS (bez żadnych kabli, ładowane z etui-powerbanka) kupisz już za około 100 złotych.

Podczas grania tragiczne w skutkach może być wyczerpanie się baterii w smartfonie. Są dwa sposoby, aby doładować baterię w trakcie gry. Możemy podłączyć swój telefon do prądu przez zwykłą ładowarkę sieciową lub zdecydować się na powerbank. W obu przypadkach warto wyposażyć się w długi kabel, który nie będzie się plątał. Akcesoria gamingowe do telefonów także mogą wymagać naładowania, znajdź więc ładowarkę z kilkoma wyjściami do ładowania. Pozwoli to na jednoczesne zasilanie wszystkich urządzeń. Dobrym wyjściem będzie także podłączenie smartfona do szybkiej ładowarki i poczekanie kilku-kilkunastu minut. Krótka przerwa pomoże wrócić do gry ze zdwojoną siłą, a dziś telefony z szybkim ładowaniem mogą nawet w kilka minut naładować sporą część swojej baterii.

Więcej informacji na temat akcesoriów dla graczy znajdziesz w serwisie mobileclick.