Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Laptopy Huawei 2022: który Huawei MateBook jest dla Ciebie najlepszy?

Matebook 16s Intel 12 gen
 |  Artykuł sponsorowany  |  Technologia i IT

Większość laptopów Huawei MateBook ma podobny wygląd, a także bardzo zbliżoną specyfikację. Istnieje wiele nakładających się na siebie funkcji między tymi modelami, które mogą sprawić, że klienci będą zdezorientowani co do tego, który model jest najlepszym rozwiązaniem dla ich potrzeb i sprawić, że odbiór będzie trudnym procesem.

Ważne jest, aby poznać straszną historię Huawei z rządem Stanów Zjednoczonych, zanim przewiniemy nasze najlepsze typy. Kłopoty Huawei zaczęły się od braku dostępu do Androida, który poniósł firmę po tym, jak Departament Handlu umieścił firmę na czarnej liście i w odpowiedzi na zarządzenie wykonawcze podpisane przez prezydenta Donalda Trumpa.

Podczas swojej prezydentury Trump przesunął sprawy na wyższy poziom, zakazując zakupu urządzeń Huawei przez agencje federalne. Później Stany Zjednoczone ogłosiły, że Huawei stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i oficjalnie to ogłosiły. Wraz z ZTE Huawei nie będzie mógł prowadzić interesów z amerykańskimi operatorami ani brać udziału w przyszłych sieciach 5G.

Dlatego rzadko trafiają do nas nowe produkty Huawei w Stanach Zjednoczonych i coraz trudniej je zdobyć. Nie ma jednak wątpliwości, że jakość produktów, które produkuje Huawei, jest wybitna.

Patrząc na to, jak produkowany jest matebook Huawei, jest bardzo dobry w tym, jak działa i jak wygląda. W ciągu ostatnich kilku lat w ofercie laptopów Huawei zaszło kilka zmian, przynajmniej z punktu widzenia konstrukcji fizycznej.

Huawei wyprodukował wiele serii laptopów MateBooks i trudno jest określić, który MateBook powinien być wybrany, ponieważ wszystkie urządzenia są doskonałe w swojej pracy.

W poniższej sekcji odfiltrowaliśmy najlepiej sprzedające się serie laptopów Huawei.

MateBook X Pro (2021)

Wiele osób uważa MateBook X Pro Huawei za model premium firmy. Ta najnowsza generacja laptopów jest wyposażona w procesor Intel Core i5 11. generacji, 16 GB pamięci LPDDR4x i do 512 GB pamięci masowej SSD.

Wydajność jest poprawiona o około 22% w porównaniu z poprzednią generacją, co oznacza, że będziesz w stanie szybciej wykonywać wielozadaniowość i wydajniej przetwarzać obrazy i filmy.

Matebook 16s Intel 12 gen (2022)

W ostatnich latach Huawei zaprezentował nowy laptop o nazwie MateBook 16s, który jest napędzany przez procesory Intela 12. generacji. Huawei sprzedał już urządzenie na rynku chińskim, ale Huawei planuje wkrótce sprzedać to urządzenie również w Europie.

Z aluminiowym korpusem o grubości 18,4 mm i wadze 1,7 kg (3,75 funta), Huawei MateBook D 16 wydaje się być dość lekki jak na laptopa o przekątnej 16 cali. Dostępny jest ekran LCD 16:10 IPS (1920 x 1200 pikseli, 142 ppi) ze 100% pokryciem sRGB, współczynnikiem kontrastu 1200:1 i poziomem jasności 300 jednostek.

Laptop jest dostępny z 8 lub 16 GB pamięci RAM, a pamięć masowa jest ustalona na 512 GBS (NVMe SSD). Laptop ma baterię 60Wh i dwa porty USB-C do ładowania (z których jeden obsługuje również DisplayPort).

Zapewniają urządzeniu USB-A 3.2 Gen 1, USB 2.0, port HDMI, a także gniazdo combo 3,5 mm na słuchawki i mikrofon. Do MateBooka D 16 dołączony jest zasilacz 65 W i kabel USB.

MateBook D 15 (2021)

Jednym z innych laptopów Huawei wprowadzonych na rynek jest MateBook D 15 i po raz kolejny widać podobieństwa między tym modelem a wprowadzonymi wcześniej w tym roku. MateBook D 15 jest również wyposażony w procesor Intel Core i5 11. generacji, 16 GB pamięci LPDDR4x i do 512 GB pamięci SSD. Chociaż laptop ma 15 cali, pozostają cienkie ramki i 87% stosunek ekranu do obudowy.

MateBook D 15 jest wyposażony w ładowarkę 65 W, która zapewni dwie godziny użytkowania po 15 minutach ładowania. Oprócz dużej liczby portów USB 2.0, USB 3.2 i USB C ten laptop ma również ukrytą w klawiaturze kamerę internetową, która zapewnia większą prywatność.

Dolna linia

Jeśli szukasz najlepszego Huawei MateBooka, możesz wybrać dowolnego z powyższej listy. Oprócz stylowego wzornictwa te laptopy są wyposażone w wydajny sprzęt, wytrzymałą, a jednocześnie lekką obudowę, pojemną pamięć masową i dłuższą żywotność baterii. Plusem jest to, że wszystkie te MateBooki mają zainstalowane dyski półprzewodnikowe (SSD), co czyni je super szybkimi.


Artykuł nie jest sponsorowany przez markę Huawei