© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Technologia i IT
  • Ubezpieczenie smartfona – co zrobić, aby mniej martwić się o swój telefon?

Ubezpieczenie smartfona – co zrobić, aby mniej martwić się o swój telefon?

smartfon samsung
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Różne sytuacje życiowe sprawiają, że tracimy urządzenia elektroniczne, które są nam w wielu przypadkach niezbędne. Nie brakuje takich momentów, kiedy przestaje działać laptop, nasze podstawowe narzędzie pracy, czy nawet telefon. No właśnie – nasze smartfony są szczególnie narażone na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, które mogą prowadzić do ich uszkodzenia. Co możemy zrobić, aby nie martwić się przykrymi konsekwencjami? Czy ubezpieczenie smartfona może nam to zagwarantować i gdzie ubezpieczyć telefon?

Co może stać się z Twoim smartfonem?

Posiadacze telefonów z większą lub mniejszą troską dbają o swoje urządzenia. Niezależnie od tego, czy jest to nowy sprzęt, czy ma już kilka lat, to warto zrobić wszystko, aby mógł działać jak najdłużej. Tymczasem uszkodzenie telefonu może nastąpić w każdym momencie, z różnych powodów i trzeba być przygotowanym na taką ewentualność. Bardzo częstym powodem zniszczenia smartfona jest jego zalanie. O to nie jest trudno. Zdarzy się, że telefon wypadnie nam z kieszeni lub zamoczymy go w zupełnie inny sposób. Warto też pamiętać o tym, aby nie zostawiać telefonu na słońcu oraz aby nie upuścić go z większej wysokości. Będzie prowadziło to do powstania uszkodzeń mechanicznych różnego rodzaju. 

Czy ubezpieczenie smartfona to dobre rozwiązanie dla każdego?

Jeżeli interesuje Cię temat ubezpieczenia smartfona, to oznacza to zapewne, że zależy Ci na posiadanym sprzęcie. Nie ma w tym nic dziwnego. Nasze telefony to coś bardzo prywatnego. Mamy na nich zdjęcia, ważne dokumenty, służą nam do komunikacji z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami. Korzystamy z nich praktycznie cały czas i to niezależnie od wieku. Ich wartość doceniają nie tylko osoby młode, ale także starsze. Jednym ze sposobów na to, aby nie zwracać sobie głowy ewentualnymi negatywnymi skutkami wspomnianych wcześniej sytuacji, jest możliwość dokupienia ubezpieczenia smartfona. 

Co może obejmować ubezpieczenie? Będzie to między innymi wymiana baterii na nową, naprawienie problemów z oprogramowaniem czy nawet szybkie i wygodne wymienienie poszczególnych części. Czasami zakres obejmuje też sytuację, w której telefon zostanie zalany. Są osoby, dla których szczególnie ważne jest ubezpieczenie wyświetlacza. Ten bywa niezwykle podatny na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego jeżeli często zdarza Ci się, że smartfon wypada Ci z rąk, to w pierwszej kolejności zadbaj o ubezpieczenie wyświetlacza. 

Ubezpieczenie smartfona – o tym pamiętaj!

Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniu smartfona? Gdzie ubezpieczyć telefon i jaki pakiet wybrać? Pamiętaj, że czasami jest to zależne od osobistych preferencji. Weź pod uwagę to, jak często korzystasz z telefonu oraz po jakim czasie zechcesz go wymienić. Jeżeli już po roku kupujesz nowy model, nie będzie potrzeby zakupu ubezpieczenia na dwa lata. 

Jeżeli wiesz już, gdzie ubezpieczyć telefon, pamiętaj, aby bardzo dokładnie przeczytać warunki umowy. Ubezpieczenie wyświetlacza (bądź samego smartfona) zapewne nie będzie obejmowało wszelkich możliwych uszkodzeń ani nie będzie też trwało wiecznie. Przed zakupieniem dodatkowej usługi dostaniesz szczegółowe dokumenty, w których będą opisane warunki, na które zgodzisz się wraz z dodaniem swojego podpisu na umowie. Zwróć uwagę na to, ile wynosi kwota ubezpieczenia, jaki jest jego zakres oraz przez ile miesięcy lub lat Twój smartfon będzie objęty taką dodatkową gwarancją. 

*Nie wszystkie przypadkowe uszkodzenia są objęte ubezpieczeniem. Zakres ubezpieczenia jest zawarty jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Samsung Care+, a wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej opisano w ich sekcji 6.

Sprawdź informacje dotyczące pośrednika ubezpieczeniowego: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_dotyczace_posrednika_ubezpieczeniowego.pdf

Sprawdź informacje o produkcie ubezpieczeniowym: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_o_produkcie_ubezpieczeniowym.pdf

Niniejsza informacja ma charakter marketingowy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry